Vitamínové sérum Retinol 3 TR

Vytlačte

Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku počas noci dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento prípravok vyhral Silver Aesthetic Award (strieborné miesto) za najlepšie predávaný maloobchodný produkt vo Veľkej Británii. Podrobnejšie informácie

Vitamínové sérum Retinol 3 TR
Určené pre vek:
20 rokov 30 rokov 40 rokov 50 rokov
Určené pre pleť: suchá mastná aknózna normálna

Cena: 37.80 EUR

Na sklade

Retinol 3 TR je účinné nočné sérum, ktoré obsahuje vitamín A a vitamín E. Vďaka vysokému obsahu účinných vitamínov dokáže podporiť produkciu kolagénu a kyseliny hyalurónovej, čo vedie k redukcii jemných vrások. Vitamín E je navyše známy ako jeden z najlepších antioxidantov súčasnosti, pomáha chrániť pokožku pred poškodením voľnými radikálmi a navyše pokožku vyvážene hydratuje. Po pravidelnej aplikácii bude Vaša pokožka vyživená a rozjasnená. Retinol 3 TR, ako aj ďalšie prípravky značky Medik8, neobsahuje parabény a nie je parfumovaný, takže nespôsobuje alergické reakcie.

Ocenenie AEstetic Awards

Účinky

Rejuvenácia pokožky počas noci
Redukcia jemných vrások
Zlepšenie textúry pokožky
Rozjasnenie pokožky
Antioxidácia
 

Výhody

Ocenenie Silver Aesthetic Award vo Veľkej Británii za rok 2012.
Ideálna kombinácia dvoch účinných vitamínov zaručuje efektívne výsledky.
Sérum ponúka veľmi príjemnú aplikáciu pomocou kvapkadla priamo na pokožku.
Po vstrebaní je pokožka hydratovaná a rozjasnená; pokožku nevysušuje.
Balenie 15 ml vydrží až na 50 použití (nanášané na celú tvár). Jedno použitie tak vyjde cca na 40 centov.
Neobsahuje parabény, konzervačné látky a nie je parfumované.
Odporúčame používať aj 14 dní pred a 3 mesiace po chemickom peelingu.
 

Prečo kúpiť u nás?

Ako výhradný distribútor značky Medik8 prinášame novinky na český a slovenský trh. Retinol 3TR je sérum novo vyvinuté vo Veľkej Británii, ktoré ponúka unikátne spojenie 2 veľmi účinných vitamínov. Toto sérum získalo ocenenie Silver Aesthetic Award za rok 2012 vo Veľkej Británii. Viac Vám radi povieme na bezplatnej telefónnej linke 800 260 002.
 

Určené pre

Mužov a ženy 25+, ďalej vekovo neobmedzené.
Všetky typy pokožky.
 

Zloženie (hlavné účinné látky)

0,3% Retinol (vitamín A) – napomáha tvorbe kolagénu, zlepšuje textúru pokožky a zvyšuje jej hydratáciu.
Tokoferol (vitamín E) – najznámejší antioxidant, ktorý pomáha chrániť pokožku pred poškodením voľnými radikálmi.
 

Obsah balenia

15 ml séra, tento obsah vydrží na cca 50 aplikácií.
Po otvorení spotrebujte do 12 mesiacov.
 

Návod na použitie

Retinol 3 TR môžete nanášať na celú oblasť tváre. Odporúčame používať 1x denne, večer na odlíčenú pokožku. Naneste dostatočné množstvo na prst alebo priamo na pokožku (1 kvapka = 1 cieľová oblasť) a jemne vmasírujte. Nechajte sérum vstrebať; potom môžete naniesť iné prípravky podľa potreby.
Vzhľadom na silnú koncentráciu obsiahnutého Retinolu odporúčame používať nasledovným spôsobom, aby si pokožka postupne mohla zvyknúť:
Prvé 2 týždne: aplikujte každý tretí deň
3. a 4. týždeň: aplikujte každý druhý deň
Po prvom mesiaci používania môžete už aplikovať každý deň.
Toto sérum sa taktiež odporúča ako príprava 14 dní pred chemickým peelingom.

Pýtali ste sa na výrobok na chate (1)

Zavrieť
Je vhodné používať Retinol 3 TR aj v lete?
Retinol 3TR môžete používať aj v lete, je to nočné sérum, takže so slniečkom nereaguje, je ale potrebné cez deň používať krém s vysokým SPF.
 
Mám problém s pigmentáciou, používam denný krém s OF 30, pri pobyte na slnku 50+. Myslíte, že 30 OF je dostatočný?
Tak to je ideálne. Tým predídete vzniku pigmentových škvŕn a súčasne podporíte prejasnenie pleti a redukciu vrások pomocou Retinol 3TR.
Používam od vás výrobok Retinol 3TR a zaujal ma výrobok CE-Tetra. Mám 45 rokov a zmiešanú pleť bez problémov. Jedná sa mi hlavne o vrásky a rozjasnenie pleti. Môžete mi poradiť?
CE-Tetra je vysoko účinné antioxidačné sérum, ktoré spomaľuje starnutie a celkovo rozjasňuje pokožku. Ak už používate ako nočné sérum Retinol 3TR, je CE-Tetra ideálne práve na denné použitie. Kombináciou týchto dvoch prípravkov dochádza k redukcii vrások a rýh a celkovému zjednoteniu tónu pleti.
CE-Tetra sa aplikuje 1x denne (ráno) na očistenú pokožku a po jej absorpcii potom použite denný krém. Je to naozaj ideálna kombinácia o pleť doporučovaná samotným výrobcom Medik8. Kvalita pokožky sa po pravidelnom používaní viditeľne zlepšuje.
 
Dočítala som sa, že v prípade používania CE-Tetra by sa mal tiež používať krém s UV faktorom. Môžete mi poradiť, ako celkovo sa o pleť starať? A áno, po používaní Retinolu 3TR cca tri mesiace si aj môj manžel všimol, že som omladla :-)
CE- Tetra podporuje ochranu pleti pred slnečným žiarením a odstraňuje prípadné tmavšie škvrny na tvári. Aj práve z tohto dôvodu je po jej aplikácii nutné použiť denný krém s UV faktorom. Od Medik8 je v tomto prípade ideálne Hydr8 Day XD. Obsahuje komplex účinných látok, ktoré spomaľujú proces starnutia, hydratujú pokožku a zároveň chránia pred slniečkom.
 
Postupnosť by teda mala byť: večer Retinol, ráno CE-Tetra, potom krém, sérum ...?
Ideálny postup je nasledujúci: ráno aj večer očistenie pokožky. Ráno následne CE-Tetra, po jej vstrebaní Hydr8 Day XD. Večer po odlíčení pokožky Retinol 3TR, po jeho vstrebaní ideálne Hydr8 Night alebo nočný krém, ktorý je Váš obľúbený. Toto je postup odporúčaný výrobcom pre najefektívnejšiu starostlivosť o pleť.
Myslíte, že je pri používaní Retinolu potrebný aj Retinol Eye TR?
Ak máte problémy s vráskami v okolí očí, jedná sa o veľmi efektívne sérum. Obsah vitamínu A je v Retinol Eye TR nižšia, aby nepodráždili citlivé očné okolie, ale zároveň je koncentrácia nastavená tak, aby bol prípravok na vrásky okolo očí a celkové prejasnenie efektívny. Retinol 3 TR sa do očného okolia neodporúča z dôvodu vysokej koncentrácie vitamínu A (0,3%), ktorá by mohla pokožku popáliť. Práve z toho dôvodu bol vyvinutý Retinol Eye. Na druhej strane sú ľudia s pevnou a "mäsitou" pokožkou, ktorým ani táto koncentrácia v očnom okolí problémy nerobí.
Ako často a akým spôsobom sa aplikuje sérum Retinol 3TR? Je nutné používať trvalo?
Retinol 3TR sa aplikuje len na noc, jedná sa o nočné sérum (kvôli obsahu retinolu).
Prvé 2 týždne: aplikujte každý tretí deň.
3. a 4. týždeň: aplikujte každý druhý deň.
Po prvom mesiaci používania môžete už aplikovať každý deň. Niekto si ho dáva hneď denne, ale v rámci citlivejšej pleti odporúčame začať pozvoľna a pokožku na Retinol pripraviť.
Ako dlho vydrží 1 balenie?
Jedná sa o nočnú starostlivosť, a klasicky ak prestanete používať, pleť opäť začne starnúť. Minimálne 50 aplikácií na celú tvár = cca 50 dní.
Rád by som našiel prípravok na mieru, mám 19 rokov a hľadám skôr preventívny prípravok, ktorý oddiali starnutie pleti a prospeje vo väčšej miere. Rád by som bol za Vaše odporúčania, ktoré produkty by boli priamo pre mňa.
Na mladú pleť by som Vám odporučila kombináciu preventivního séra C-Tetra obsahujúceho vitamín C. Obsiahnuté aktívne látky podporujú tvorbu kolagénu v pokožke, rozjasňujú ju a celkovo zlepšujú jej vzhľad. Sérum sa nanáša 1x denne ráno na očistenú pokožku. Toto sérum je ideálne skombinovať s nočným sérom Retinol 3 TR. Obsahuje vysoko účinný vitamín A, ktorý regeneruje pokožku cez noc, pomáha odstrániť odumreté bunky a redukovať prípadné jemné vrásky a ryhy. Sérum sa nanáša 1x denne, večer na očistenú pokožku.
 
Keď sa tieto 2 produkty používajú súčasne, ako sa presne nanášajú?
Ideálna je ich kombinácia. Ráno na očistenú pokožku naneste cca 5 kvapiek C-Tetra a necháte na tvári a krku vstrebať. Potom nanesiete denný krém. Večer po očistení pokožky nanesiete cca 5 kvapiek Retinol 3 TR, necháte vstrebať a aplikujete nočný krém.

Názor nezávislého odborníka (1)

Zavrieť

Dermatologička

MUDr. Ivana Úlehlová

 

Klinika Laser Esthetic Praha
Praha 
Kozmetiku s obsahom Retinolu môže žena používať už od 20 rokov. Veľmi záleží na type pleti a jej citlivosti. Nemusí sa totiž vždy jednať len o omladenie pleti v pravom slova zmysle. Retinol pleť tiež hydratuje, vyživuje a pomáha ju chrániť pred voľnými radikálmi. Navyše zlepšuje textúru pokožky, takže kladne pôsobí napríklad na drobné ranky po akné. Starnutie pleti súvisí s chronickým nedostatkom vitamínu A. Keď koži vitamín A chýba, začínajú sa na nej tvoriť vrásky a je matná, suchá a zvýrazní sa pigmentácia. Pri pravidelnom používaní kvalitných prípravkov s Retinolom sa nedostatky vyrovnávajú a koža začne vyzerať mladšie. Veľkou výhodou je, že vitamín A je pre telo prirodzená látka a dokáže vstupovať priamo do buniek.

Vložiť komentár

Lívia

11.01.2017 17:05

Dobrý deň, po aplikácii tohto séra sa mi na druhý deň urobia tie podkožné boľavé vyrážky, ktoré sa hoja vyše týždňa. Skúšala som aj pokračovať v aplikácii, čo sa len zhoršovalo. Po vysadení sa vyrážky robiť prestali, čiže to určite spôsobuje toto sérum. Viete mi poradiť, prečo sa to robí a čo s tým? Ďakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

12.01.2017 16:06

Dobrý deň, Lívia,
Retinol 3 TR obsahuje 0,3% vitamín A, ktorý výborne funguje na redukciu vrások. Jeho ďalšou výhodou je, že pomáha čistiť pleť a redukovať prípadné akné. Tieto boláky, ako píšete, môžu byť výsledkom čistenia pleti. Môže sa totiž stať, že Retinol 3 TR po dobu 1-2 týždňov stav pokožky zhorší a následne sa dostaví žiadaný efekt.

Sandra

28.11.2016 02:10

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa da kombinovat pripravok Retinol 3 TR s pouzivanim Derma valcekmi, a ak ano, aka je odporucana postupnost a frekvencia aplikacie obidvoch? Dakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

29.11.2016 09:34

Dobrý deň, Sandro,
áno, Retinol 3 TR môžete kombinovať s dermaválčekom. Len by som Vám odporúčala najprv používať Retinol 3 TR samotný podľa návodu na obale a si naň pleť zvykne, tak po tom začať používať dermavalček. Odporúčaný postup je najprv použiť dermavalček a následne naniesť Retinol 3 TR. Dermavalček používajte prvé 2 týždne 2 - 3 týždenne a si pleť na neho zvykne, môžete frekvenciu navýšiť na každodenné použitie.

Slávka

09.08.2015 10:18

Chcela by som sa opýtať na retinol, kt. sa kvapka priamo do krému. Kedysi ste ho mali v ponuke. Budete ho mať znova v ponuke a kedy?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

10.08.2015 12:21

Dobrý deň, Slávka,
Retinol 40 Boost prestal výrobca vyrábať. Ako alternatívu Vám môžem ponúknuť prípravok Retinol 6 TR a Retinol 10 TR s 0,6%, resp. 1% obsahom retinolu.

Katarina

24.06.2015 15:28

Dobrý deň, môže sa Retinol 3 TR používať v tehotenstve? Ďakujem. Katarína

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

27.07.2015 12:12

Dobrý deň, Katarina,
retinolové prípravky sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča používať, a to z toho dôvodu, že v prípade nadmerného množstva sa môže retinol dostať do krvného obehu a môže tak mať vplyv na vývoj plodu. Zo strany výrobcu sa jedná o preventívne opatrenie. Ako alternatívu odporúča používať ráno a večer prípravok Firewall, ktorý má na pokožku podobný efekt ako kombinácia vitamínu C a vitamínu A.

elena

07.02.2015 14:15

Dobrý deň, môžem používať na noc Retinol 3 TR so zapracovaním kozmetickým ultrazvukom a pri riešení väčšej plochy pigmentových škvŕn na tvári použiť monoderma s vitamínom C ? Nechám si poradiť. Ďakujem

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

09.02.2015 13:51

Dobrý deň, Elena,
Retinol 3 TR je produkt na olejovej báze a výrobca ho neodporúča zapracovávať pomocou ultrazvuku. Môžete ho ale použiť ako následnú starostlivosť po kozmetickom vyčistení pleti ultrazvukom. Vzhľadom k jeho tendencii reagovať so slniečkom sa odporúča aplikovať iba na noc. Pre redukciu pigmentových škvŕn vyskúšajte White Balance Click, ktorý vďaka jedinečnému zloženiu veľmi efektívne redukuje všetkých 7 ciest vzniku nadmernej pigmentácie a vyrovnáva tak tón pleti. Monodermá C10 môžete používať ako podporný produkt pre celkové rozjasnenie pleti, a to ideálne 2 x denne, ráno a večer.

Martina

18.04.2014 18:06

Dobrý deň, je možné používať na noc sérum Retinol 3 TR a na deň krém Hydr8. Čítala som, že nie je vhodné kombinovať sérum s retinolom s iným prípravkom, ktorý tiež obsahuje retinol a Hydr8 obsahuje vitamín A. Viete mi poradiť prípadne iný hydratačný krém s ochranným faktorom na deň? Ďakujem

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

25.04.2014 12:27

Dobrý deň Martina, 
Hydr8 Day obsahuje ester vitamínu A (Retinyl palmitát), ktorý pokožku nijako nedráždi. Pokiaľ ale uprednostňujete hydratačný denný krém bez obsahu vitamínu A, odporúčam Vám Hydr8 Day XD, ktorý obsahuje Pre-SPF ® komplex (Ectoin), ktorý chráni pokožku pred slnečným poškodením.

Mrianna

17.03.2014 21:06

Dobry den, chcela by som sa spytat ci retinol 3 tr ucinkuje aj na akne aj ked na to nie je priamo urceny, je to ale predsalen vitamin A, ktory by mal byt na to vhodny. Zaroven by ma zaujimal rozdiel medzi vitaminom A od monoderma a prave tymto retinolo 3 tr. Dakujem, Maja.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

20.03.2014 00:04

Dobrý deň Marianna,
Vitamín A má blahodárne účinky na pleť, redukuje jemné vrásky, rozjasňuje pokožku a je tiež účinným bojovníkom proti prejavom akné.
Je hlavnou zložkou vitamínového séra Retinol 3 TR (v koncentrácii 0,3 %), preto je možné použiť sérum ako prípravok pre redukciu akné. Vitamín A obsiahnutý v sére bol vyvinutý špeciálnymi biotechnologickými postupmi, aby zlepšoval textúru pokožky a navyšoval jej hydratáciu. Produkt ďalej obsahuje vitamín E, ktorý je vysoko účinným antioxidantom a podporuje účinky vitamínu A. Jedná sa teda o komplexné sérum, ktoré rieši kvalitu pokožky a jej antioxidáciu.
Monodermá A15 obsahuje čistý prírodný vitamín A v koncentrácii 0,15 %, teda o polovicu slabšia koncentrácia. Pri topickom použití sa jedná o najefektívnejší variant vitamínu A. Je určený priamo na problematickú pleť so sklonmi k tvorbe akné. Po mesačnej terapii sú prejavy efektívne zredukované a pokožka na pohľad hladšia.

Kamila

02.01.2014 10:38

Aký je rozdiel v zložení tohto séra a kombinácii vitamínov A+E v ampulkách monoderma? Je vhodné kombinovať toto sérum s ampulkami A a E?

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

03.01.2014 09:40

Dobrý deň Kamila,

Vitamínové sérum Retinol 3 TR obsahuje hlavne vitamín A , a to vo vyššej koncentrácii 0,3 % . Vitamín E je iba doplnkom. Toto sérum je primárne určené na nočné použitie na odlíčenú pokožku. Účinnosť vitamínov zaisťuje obsiahnutý jojobový olej, ktorý dané vitamíny konzervuje a zachováva ich funkčnosť. Navyše je vitamín A obsiahnutý v účinnej " all trans " verzii a postupne sa do pokožky uvoľňuje, takže ju zaručene nepodráždi. Ak teda hľadáte účinné nočné sérum pre redukciu vrások, odporúčame Retinol 3TR .

V prípade ampuliek Monodermá sa jedná o čisté vitamíny A a E. V kombinácii s Retinolom 3 TR môžu slúžiť ako podporné prostriedky pre zdravú pleť. Odporúčame používať Retinol 3 TR večer a vitamín E ráno. Vitamín A je určený skôr pre problematickú pleť (redukuje prejavy akné či ekzému), jeho koncentrácia je iba 0,15 %. Vitamín E je zase ideálny pre suchú až veľmi suchú pokožku. Obidva vitamíny napomáhajú k redukcii vrások a pôsobia ako silné antioxidanty.

Priemer:94% Dokonalé
Vložiť vlastnú recenziu
3x 2x
Lucia | 15.06.2016
Hodnotenie:
98% Dokonalé
Lucia | 15.06.2016
Hodnotenie:
98% Dokonalé
Jednoduché použitie vďaka aplikátoru, kde môžete prehladne regulovať nanášané množstvo retinolu
Na noc používam len retinol, žiadny iný nočný krém nepotrebujem
Top výrobok, splnil všetko čo sľúbil, zlepšila sa mi textúra pleti, zredukoval jemné vrásky a celkovo moja pleť žiari, čo si všimlo aj moje okolie :)
Cena, ale vzhľadom kvalitu a účinky sa dá pretrpieť , plus nepotrebujete na noc ďalšie prípravky (krémy, séra, atď)
Nedá sa použiť na okolie očí, ale na to používam Retinol Eye TR, ktorý ho skvele doplnil
Bez konkrétneho hodnotenia
reny | 06.11.2014
Hodnotenie:
100% Dokonalé
reny | 06.11.2014
Hodnotenie:
100% Dokonalé
Bez konkrétneho hodnotenia
Dagmar | 08.12.2013
Hodnotenie:
86% Excelentné
Dagmar | 08.12.2013
Hodnotenie:
86% Excelentné
1x 1x
Magda | 08.12.2013
Hodnotenie:
95% Dokonalé
Magda | 08.12.2013
Hodnotenie:
95% Dokonalé
Pre mna idealna nocna starostlivost o plet. Kazde rano citim ako mi cez noc plet rozjasnil a vyzivil. Nemam ani ziadne cervene flaky po tvari. Na tento vyrobok naozaj nedam dopustit a kupujem ho pravidelne.
Pri kazdovecernom pouzivani sa celkom rychlo mina
Bez konkrétneho hodnotenia
Monika | 08.12.2013
Hodnotenie:
92% Dokonalé
Monika | 08.12.2013
Hodnotenie:
92% Dokonalé
1x
Petra Mazová | 08.12.2013
Hodnotenie:
98% Dokonalé
Petra Mazová | 08.12.2013
Hodnotenie:
98% Dokonalé
mne veľmi pomohol proti jemným vráskam okolo úst a očí (hlboké vrásky este nemám, som mladá:) )
Bez konkrétneho hodnotenia
Blanka | 10.12.2013
Hodnotenie:
90% Dokonalé
Blanka | 10.12.2013
Hodnotenie:
90% Dokonalé
Nová užívateľská recenziaZobraziť všetky recenzie
Plusy aj mínusy
Ak neviete, políčko plus alebo mínus môžete vynechať.
Hodnotenie
Posuňte tiahlo na percentá, ktorými chcete produkt oznámkovať.

Meno

Vložiť

Recenzia sa zobrazí až jej administrátor schváli. Podmínky pre schválení.

Retinol 3TR - 1. miesto v Health & Beauty

Český časopis Health & Beauty uverejnil vo svojom čísle 006 Retinol 3 TR a ocenil ho zlatou medailou.

Retinol 3TR - 1. miesto v Health & Beauty

Súvisí s článkami Magazínu krásy:

Ako správne používať séra s vitamínom A, C a rastovými faktormi? – odpovedá odborník

Ako správne používať séra s vitamínom A, C a rastovými faktormi? – odpovedá odborník

Vitamín C, Vitamín A a Growth Factor sérum. To sú najpopulárnejšie produkty prvotriednej kozmetickej značky Medik8. Ich klinicky preukázaná účinnosť už nadchla mnohých, preto sa dnes predávajú takmer samy. Problém ale nastáva v momente, kedy ich máme kombinovať. Naučte sa ako s nimi dosiahnuť rýchlešie a lepšie výsledky pleti, ktoré trvajú dlhšie.

Podrobný zoznam a popis látok, najlepších na akné

Podrobný zoznam a popis látok, najlepších na akné

Ak vás trápi akné, je dôležité aby ste mali prehľad o látkach vhodných pre toto ochorenie. Kozmetické prípravky síce uvádzajú svoje zloženie, no pokiaľ nie ste chemickým odborníkom, pravdepodobne z neho veľa nevyčítate. Pripravili sme pre Vás preto zoznam účinných látok a ich podrboný popis, vďaka ktorému už budete vedieť rozlíšiť reklamný trik od skutočne funkčných výrobkov. Prvým krokom k úspechu je totiž vzdelanie sa v danej oblasti.

Oslávte svätého Valentína tento rok netradične: sebaláskou a rozmazlováním

Oslávte svätého Valentína tento rok netradične: sebaláskou a rozmazlováním

Oslava lásky a zamilovanosti môže byť fajn, aj ak práve nikoho nemáte. Čo tak tento rok osláviť 14. februára láskou k sebe samej, a zaobstarať si pre seba nejaký pekný darček? Buďte krásna, mladistvá a plná energie, veď svätý Valentín predsa nemusí nutne oslavovať len partnerskú lásku :-).

Takmer najpredávanejší dermatologický produkt v Británii – Retinol 3TR

Takmer najpredávanejší dermatologický produkt v Británii – Retinol 3TR

Do našej ponuky sme zaradili nový a veľmi zaujímavý výrobok. Ide o nočné sérum ktoré napomáha tvorbe syntézy kolagénu, zlepšuje textúru pokožky a zvyšuje hydratáciu pokožky.