9 najväčších mýtov o kozmetike - VYVRÁTENÉ!

9 najväčších mýtov o kozmetike - VYVRÁTENÉ!
Rubrika: Omladenie pleti 24.04.2018
tlač

Nenechajte sa zmiasť informáciami, ktoré na vás prúdia z médií a urobte si konečne jasno v niektorých najčastejších mýtoch o kozmetike a kozmetickej starostlivosti.

1. Nie je rozdielu medzi kozmetikou z drogérie a lekársku kozmetikou, tzv. Cosmeceuticals

Lekárska kozmetika, na akú sa zameriavame napríklad v našom internetovom obchode, obsahuje vyššie množstvo či vyššiu koncentráciu aktívnych látok. Aj preto si niektoré produkty nemôžete kúpiť sami, ale sú k dostaniu len u vybraných odborníkov, ktorí vedia, ako ich aplikovať, aby boli pleti prospešné a nepoškodili ju, to je napríklad prípad chemických a enzymatických peelingov.

2. Typ pleti zostáva celoživotne rovnaký

Hoci by si to jeden mohol myslieť, nie je tomu tak. Pleť naopak podlieha celoživotne zmenám, či už v dôsledku priebehu ročných období, hormónov či iných vonkajších faktorov. Väčšina populácie má potom kombinovanú pleť, v ktorej sa miešajú rôzne úrovne pleti mastnej a suchej. Skvelým príkladom zmien pleť je akné v dospelosti.

3. Proti slnku sa netreba denne chrániť

Pokiaľ na slnku strávite dlhšie ako pätnásť minút denne, mali by ste používať opaľovací krém alebo iný produkt s širokospektrálnou slnečnou ochranou každodenne. UVA lúče navyše môžu prestúpiť sklom, takže môžu poškodiť vašu pleť aj počas jazdy autom.

4. Keď make-up obsahuje SPF, nie je už potrebné používať opaľovací krém

Označenie SPF sa vzťahuje výhradne k UVB lúčom, ktoré ovplyvňujú vrchné vrstvy kože a spôsobujú jej spálenie a začervenanie. Lenže to zďaleka nie je len UVB, čo na pleť pôsobí. Žiarenie UVA ju poškodzuje ešte výraznejšie, pretože preniká do jej hlbších vrstiev a je zodpovedné za vznik vrások a ďalších prejavov starnutia kože. Ak chcete, aby vás make-up chránil pred oboma typmi žiarenia, potom voľte ten s označením širokospektrálny.

Alebo sa spoľahnite na opaľovací krém. Ak ale nechcete vrstviť produkty, potom siahnite po CC kréme Dermaheal, ktorý popri tom, že maskuje nedostatky pleti, ju navyše chráni pred UVA a UVB lúčmi.

Dermaheal CC krém na kompletnú korekciu - odtieň Natural Beige Dermaheal CC krém na kompletnú korekciu - odtieň Natural Beige Multifunkčný krém, ktorý je určený na kompletnú korekciu. Dokáže redukovať všetky nedostatky pokožky, hydratovať, upokojiť, rozjasniť a chrániť pred slniečkom. Odtieň Natural Beige - prirodzene béžová.

5. Vďaka pitiu vody bude vaša pleť lepšie hydratovaná

Pitie vody môže stav pleti zlepšiť, ale jedine v prípade extrémnej dehydratácie. Áno, konzumácia dostatočného množstva vody má na organizmus blahodárne účinky, ale že by si nejako dokázalo poradiť so suchou pleťou, to žiadny výskum nepotvrdil. V skutočnosti jeden vykonaný výskum preukázal opak, pitie vody nemá na vyhladenie pleti a vrásky vôbec žiadny vplyv.

6. Vlhčené obrúsky sú skvelá alternatíva ku klasickým produktom na čistenie pleti

Aj keď sa vlhčené obrúsky hoodia napríklad na festivale, počas cestovania alebo keď sa potrebujete odlíčiť pred hodinou spinningu, rozhodne by nemali byť vaším produktom číslo jedna na odličovanie a umývanie pleti. Látky, ktoré do nich výrobcovia pridávajú, aby vydržali dlhšie vlhké, môžu upchávať póry, čo je pri čistení pleti kontraproduktívne.

Skúste si vybrať skutočný produkt na umývanie, ktorý vám vyhovuje, a u neho zostaňte. Môže to byť pleťová voda, pleťové mlieko alebo jemná čistiaca pena. Záleží čisto na vašich preferenciách a tom, akú pleť máte. Pozrite sa do sekcie Čistenie pleti v našom e-shope, na cestovanie existujú i mini verzie našich obľúbených produktov.

7. Ak máte mastnú pleť, potom nepoužívajte hydratačný krém

Číslo osem je snáď najbežnejšie mýtus, ktorému veľa ľudí verí. Pravda je pritom niekde celkom inde. Pleť môže byť totiž mastná práve preto, že nie je schopná produkovať dostatok kožného mazu. Mazové žľazy potom prejdú do režimu nadprodukcie, aby suchosť pleti vyrovnali. Výsledkom je prebytok kožné mazu a akné. Ak je to váš prípad, siahnite po nemastnom hydratačnom kréme a vždy ráno ho ľahkú vrstvu naneste na pleť. Po zhruba troch týždňoch by ste mali poznať, či je vaša pleť mastná "od prírody" alebo práve v dôsledku tejto nadprodukcie kožného mazu.

Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator Hľadáte matujúci denný hydratačný krém s veľmi ľahkou textúrou bez obsahu olejov? Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator nielen že zabezpečuje matujúci efekt, ale taktiež eliminuje výskyt baktérií spôsobujúcich vznik akné.

8. Nočný krém nie je potreba

Bez špeciálnej nočnej starostlivosti samozrejme neumriete, ale vašej pleti môže jej aplikácie jedine prospieť. Organizmus počas spánku regeneruje. Vďaka tomu, že sa v spánku produkuje rastový hormón, je vhodné stimulovať počas tejto doby i produkciu kolagénu. Pre nočnú starostlivosť hľadajte produkty s obsahom retinolu a peptidov, kombinovať môžete pokojne sérum a následne hutný krém. A nezabúdajte ani na nočnú očnú starostlivosť proti vráskam.

9. Po procedúrach u kozmetičky na pleť po dobu 24 hodín nič nenanášajte

Po konzultácii s odborníkom, u ktorého ste na procedúre boli, môžete na pleť naniesť produkty, ktoré podporia hojenie a regeneráciu pleti. A rozhodne by ste nemali zabúdať na pleť aplikovať širokospektrálny produkty, ktoré ju ochránia pred UVA aj UVB žiarením, a zamedzí tak vzniku hyperpigmentácie.

Ultimate Recovery Intense - starostlivosť o poškodenú a suchú pokožku Ultimate Recovery Intense - starostlivosť o poškodenú a suchú pokožku Intenzívny regeneračný krém vhodný na ošetrenie suchej a poškodenej pokožky. Či už máte veľmi suchú a citlivú pleť alebo ste absolvovala kozmetické ošetrenie ako je peeling alebo laser, alebo ste si spálila pokožku na slniečku, Ultimate Recovery Intense vám pomôže dostať vašu pokožku späť do formy v rekordne krátkom čase.

Koniec článku