Prečítajte si, aké sú základné pravidlá vrstvenia kozmetických produktov

Prečítajte si, aké sú základné pravidlá vrstvenia kozmetických produktov
Rubrika: Omladenie pleti 20.02.2017
tlač

Ak ste ešte neprenikli do tajov toho, ako správne nakombinovať kozmetické produkty, a skrátka len na pleť "patláte" krémy a séra, ako vám prídu pod ruku, je náš článok určený presne pre vás! Naniesť totiž na pleť jednotlivé produkty v správnom poradí tak, aby ste z ich účinkov mohli ťažiť čo najviac, to nie je len tak.

1. Začnite zľahka

Ako prvé prichádzajú na rad najľahšie produkty, zvyčajne séra. Je to jasné - pretože sa jedná o výrobky s najľahšou konzistenciou, treba ich naniesť hneď spočiatku. Obsahujú aktívne látky vo vysokej koncentrácii a ak sú nanesené ako prvé, môžu najľahšie preniknúť do pleti. A pozor, nikde nie je napísané, že musíte používať len jediné sérum, pokojne si vyberte dve alebo tri, ktoré vám pomôžu vyriešiť všetky vaše problémy:
 
  • Ak vás trápi časté začervenanie pleti, potom si vyberte Calmwise Serum proti začervenaniu pleti a prejavom ružovky
  • O omladenie pleti sa postará antioxidačné sérum C-Tetra, ktoré pleť rozjasní a chráni ju pred poškodením voľnými radikálmi
  • Nadmernej hyperpigmentácie vás zbaví a skryje ju rozjasňujúce sérum White Balance Brightening Serum
 

2. Pridajte antioxidant

Vitamín C je prospešný každému typu pleti. Rozjasňuje, chráni ju pred poškodením slnečným žiarením a navyše stimuluje produkciu kolagénu, vďaka ktorému bude pleť mladistvo vypnutá a bez vrások. Zvoliť môžete buď super antioxidačné sérum C-Tetra, na ktoré sme vás upozorňovali v prvom bode, ďalej môžte zvoliť vitamín C v podobe čistého vitamínu alebo vo forme denného krému.
 
Denný krém C-Tetra Cream je krémovou verziou obľúbeného séra a je priamo nabitý antioxidantmi, ktoré podporia omladenie a ochranu pleti.
C-Tetra Cream C-Tetra Cream Najobľúbenejší produkt od Medik8 - vitamínové sérum C-Tetra teraz v luxusnej krémovej verzii na rozjasnenie a spevnenie pleti, jej hydratáciu a efektívny boj s voľnými radikálmi. Nabite hneď ráno svoju pleť energiou s denným krémom C-Tetra Cream.
 
Ak chcete čistý vitamín C, potom sa oplatí siahnuť po ampulkách Monoderma C10, ktoré obsahujú iba 10% kyselinu L-askorbovej.
Vitamíny na pleť Monoderma C10 Vitamíny na pleť Monoderma C10 Čistý vitamín C 10 % (Kyselina L-askorbová). Hlavnými výhodami vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie je jeho schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži, pričom ide o látky, ktoré udržiavajú mladý vzhľad pokožky. Okrem toho redukuje melanín nachádzajúci sa v koži a tak napomáha odstráneniu hyperpigmentácie (nadmernej pigmentácie) pokožky.
 
Silným antioxidantom je aj vitamín E, ktorý nájdete spolu s kyselinou hyalurónovou, lecitínom, výťažkom z hroznových jadier a silyba mariánskeho, ureou a ďalšími účinnými látkami v omladzujúcim sére Anti-Ageing Princess Skincare.
 

3. Dajte si pauzu

Kozmetické produkty je treba nechať dostatočne absorbovať, aby z ich aplikácie mala pleť čo najväčší benefit. Jedna minúta na dokonalú absorpciu jednoducho nestačí. Pokiaľ na pleť nanášate viac produktov, skúste to nasledovne: naneste prvý produkt, dajte si svoj rannú šálku kávy, až si ju vypijete, naneste druhý produkt a ten nechajte vstrebať napríklad v priebehu čistenia zubov!
 

4. Všetko pekne uzamknite

Hydratačný krém je kľúčom k vrstveniu kozmetických produktov, pretože je to práve ten, ktorý uzamyká séra pleti. Ich účinok potom môže byť oveľa výraznejší. Buď môžete čoby hydratačný krém chápať náš obľúbený krém C-Tetra s obsahom antioxidantov alebo si vyberte denný krém s ochranným SPF faktorom Advanced Day Total Protect, ktorý vás okrem omladenia tiež ochráni pred škodlivým ultrafialovým žiarením.
Hydr8 Day 360 SPF 30 Hydr8 Day 360 SPF 30 Potrebujete hydratovať pokožku a zároveň redukovať vrásky? Radi by ste pleť chránili pred slnečným žiarením? Tento bohatý revitalizačný denný krém poskytuje komplexné anti-ageing a hydratačné riešenie pre zrelú a normálnu až suchú pleť. Navyše obsahuje SPF 30, takže pokožku chráni pred UV žiarením.
 

5. Uvedomte si, kedy hodiť spiatočku

Ak máte citlivú pleť s tendenciou červenať sa, potom je si lepšie pri aplikácii účinných látok trošku vypomôcť. Ako? Ešte pred nanesením séra na pleť aplikujte malé množstvo jemného, ​​nedráždivého hydratačného krému, a až na neho vrstvite sérum. Krém síce o niečo zníži prienik aktívnych látok do pleti, a tým pádom aj účinnosť séra však obmedzí tiež podráždenie pleti.
 
V prípade nadmerne citlivej a suchej pleti dajte šancu dennému / nočnému výživnému krému Ultimate Recovery.
Advanced Day Total Protect Advanced Day Total Protect Potrebujete hydratovať pokožku a zároveň redukovať vrásky? Radi by ste pleť chránili pred slnečným žiarením? Tento bohatý revitalizačný denný krém poskytuje komplexné anti-ageing a hydratačné riešenie pre zrelú a normálnu až suchú pleť. Navyše obsahuje SPF 30, takže pokožku chráni pred UV žiarením.
 

6. Všetko pokvapkáme olejom

Pleťový olej dokáže pleť nádherne prežiariť a dodať jej mladistvý jas. Olej aplikujte však iba na suchšie oblasti kože po nanesení hydratačného krému. Pamätajte na pravidlo, že olej hydratačným produktom prejde, ale nie naopak. Vašej pleti prospeje treba Glow Oil s dvanástimi esenciálnymi olejmi na čele s olejom z damašskej ruže.
Glow Oil - hydratačný pleťový olej s vitamínom C Glow Oil - hydratačný pleťový olej s vitamínom C Hodvábny suchý pleťový olej s jemnou vôňou okamžite hydratuje a vyživuje pokožku. Kombinácia 12 esenciálnych olejov pomáha oživiť dehydratovanú a unavenú pleť, silné antioxidanty zlepšujú funkciu kožnej bariéry.
 
Ale olej nepoužívajte, ak ste na pleť pod hydratačný krém naniesli viac ako dve pleťové séra. Koža by sa totiž mohla nepríjemne mastiť.
 

7. Nezabudnite na ochranu

Ak ste čoby hydratačný krém zvolili produkt s SPF ochranou, potom sa vás tento krok netýka. Pre všetkých ostatných je však potrebné zdôrazniť dôležitosť následnej aplikácie produktu s UV-filtrom. Ten totiž pleť chráni pred poškodením ultrafialovým žiarením a vedľa toho zabezpečuje vyššiu účinnosť skôr aplikovaných aktívnych látok. Siahnite po fyzikálnej slnečnej ochrane, napríklad v produkte Physical Sunscreen.
Physical Sunscreen Physical Sunscreen Chcete chrániť svoju pleť pred slnkom, ale štvú vás biele "šmuhy", ktoré na pokožke zanechávajú klasické krémy na opaľovanie? S prípravkom Physical Sunscreen sa ich nemusíte obávať. Neriskujte zbytočne predčasné starnutie pleti! Physical Sunscreen sa SPF 30 vás ochráni pred nebezpečnými UVA i UVB lúčmi.
Koniec článku