Ako bojovať s hyperpigmentáciou? Urobte si v tom poriadok

Ako bojovať s hyperpigmentáciou? Urobte si v tom poriadok
Rubrika: Problémy s pleťou 28.03.2016
tlač

Hyperpigmentácia je jedným z najčastejších problémov, ktoré sa môžu prejaviť na pleti, je veľmi zložité ju liečiť a zbaviť sa jej. Práve preto má často negatívny vplyv na sebavedomie a život jedinca.

Charakteristické je pre ňu stmavenie kože v dôsledku zvýšenej produkcie melanínu, pigmentu, ktorý sfarbuje pleť.
 
Ľudia sa zvyčajne snažia zbaviť hyperpigmentácie topickou aplikáciou rôznych prípravkov. Medzi najobľúbenejšie prostriedky sa donedávna radil hydrochynín. Pretože sa však stále špekuluje o jeho zdravotnej nezávadnosti alebo závadnosti, začínajú sa trendy liečby hyperpigmentácie orientovať trochu iným smerom. Existujú totiž nové lokálne aplikované látky, ktoré sľubujú, že s hyperpigmentáciou zatočia. Poďme sa im pozrieť na zúbok!
 
Zatočte s hyperpigmentáciou pomocou denného a  nočného krému proti nadmernej pigmentácii White Balance!

White Balance Overnight Repair White Balance Overnight Repair Unavená, suchá pleť s tmavými škvrnami sa stane minulosťou vďaka rozjasňujúcemu nočnému krému White Balance Overnight Repair s oxyresveratrolom, glukonolaktónom a výťažkami zo sladkého drievka a moruše. Nechajte svoju pleť skrásnieť, zatiaľ čo vy spíte!

White Balance Everyday Protect White Balance Everyday Protect Rozjasnite svoju pleť a zároveň ju chráňte pred škodlivým ultrafialovým žiarením a predčasným starnutím s rozjasňujúcim širokospektrálnym denným krémom White Balance Everyday Protect. Spoľahnite sa na ochranný faktor SPF 50 a oxyresveratrol!

Ako vlastne hyperpigmentácia vzniká? Rozdeľujeme ju na niekoľko typov, okrem iného:

  • Melazma: často sa jej hovorí aj "maska tehotenstva". Objavuje sa na pokožke, ktorá je často vystavená slnečnému žiareniu, najmä na tvári. Melazma sa môže objaviť u kohokoľvek, častejšie však k jej rozvoju dochádza u ľudí s tmavšou pleťou. Náchylné k rozvoju melazmy sú ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, estrogény alebo ženy v tehotenstve.
  • Pozápalová hyperpigmentácia: rozvíja sa po zranení alebo zápale kože ako je akné, ekzém alebo napríklad psoriáza, kedy dôjde k zvýšeniu produkcie pigmentu, čo vedie v dôsledku k vzniku tmavých oblastí na pokožke. Aj tento typ hyperpigmentácie je častejší u osôb s tmavším tónom pleti.
 
  • Poškodenie slnečným žiarením: nadmerné vystavovanie pleti ultrafialovému žiareniu je najčastejšou príčinou vzniku hyperpigmentácie u osôb so svetlejšou pleťou. Slnečné žiarenie navyše zhoršuje prejavy melazmy.
 
Keďže je hyperpigmentácia veľmi častým problémom, ktorý sa týka ľudí naprieč spoločenským spektrom, neustále prebiehajú rôzne vedecké prieskumy ohľadom nových látok, ktoré dokážu hyperpigmentáciu bezpečne eliminovať a tmavé škvrny zosvetliť. Samozrejme najlepšie je chrániť svoju pleť tak, aby vôbec k rozvoju hyperpigmentácie nedošlo, a to dennou aplikáciou prípravkov s minimálnym SPF 30. Lenže keď sa už raz hyperpigmentácia rozvinie, je potrebné použiť látky, ktoré s ňou zatočia.
 

A aké to sú?

Arbutín

Prírodný derivát hydrochynínu sa derivuje z rastlín, najmä z jednoho typu brusnice a z čučoriedok. Obvykle sa v prípravkoch nachádza v kombinácii s ďalšími látkami, ktoré majú potenciál pleť zosvetliť. V prípravkoch väčšinou nájdeme arbutín v koncentrácii 3%. Pri tejto koncentrácii vedecké štúdie dokazujú, že dokáže pleť skutočne zosvetliť.
 

Niacínamid

Jedna z foriem vitamínu B3 sa chová veľmi podobne ako sója, kedy inhibuje transport melanozómov do vrchných vrstiev pleti. Využíva sa v mnohých kozmetických prípravkoch, nielen vďaka svojmu potenciálu pleť zosvetliť, ale aj pre svoje antioxidačné vlastnosti.
 
Vyskúšajte Dermaheal Super Brightening sérum proti hyperpigmentácii, ktoré v sebe pre najvyššií bieliaci účinok  kombinuje arbutín, niacínamid a taktiež obsahuje sójový olej.
 
[produkt 322]
 

Kyselina kojová

Tento antioxidant sa získava najmä z húb, a potom v oveľa menšej miere z rastlín. Rozkladá v pleti melanín a pôsobí preventívne proti jeho produkcii v koži. V prípravkoch na zosvetlenie pleti sa obvykle nachádza v koncentrácii 1% - 4%, pričom pri týchto koncentráciách bola klinickými testami preukázaná účinnosť.
 
Užite si zosvetľujúcu silu kyseliny kojovej v sére White Balance Click. Zbaví vás stareckých škvŕn aj hyperpigmentácie spôsobenej slnečným žiarením!
 
White Balance Click White Balance Click Zafarbenie pleti je výsledkom nielen jedného, ale dokonca siedmich rôznych biologických mechanizmov. Toto vysoko účinné depigmentačné sérum preukázateľne výrazne zlepšuje celkový tonus pleti a zanecháva pokožku rozžiarenú. Pomáha tiež predchádzať vzniku budúcich tmavých škvŕn. Pleť vyzerá viditeľne svetlejšie a žiarivejšie.
 

Sója

Sója sa derivuje zo sójových bôbov a veľmi často sa využíva na zosvetlenie pleti v rôznych hydratačných prípravkoch. Funguje na princípe potlačenia prenosu melanozómov do vrchnej vrstvy kože, čo spôsobuje jej stmavenie. Vedecké štúdie skutočne preukázali, že sója dokáže potlačiť presun pigmentu na povrch pleti.

 

Kyselina elagová

Táto prírodná látka je derivovaná z jahôd, čerešní, granátových jabĺk a ďalších plodov. Pôsobí ako silný antioxidant a potláča enzýmy, ktoré sú nevyhnutné pre produkciu melanínu. Aj keď vám je meno tejto látky v podstate neznáme, buďte si istí, že o nej ešte budete počuť!
 

Lignín peroxidáza

Tento enzým, ktorý pochádza z húb, má schopnosť v pleti rozkladať melanín. Okrem iného ho nájdeme v celulóze. Keď sa rozloží, celulózu zosvetlí. Práve týmto spôsobom sa celulóza zosvetľuje pre ďalšie použitie v papierenskom priemysle. A práve počas tohto procesu sa zistilo, že táto látka má zosvetľujúce schopnosti, ktoré je možné využiť aj pre vybielenie pleti.
 

Sladké drievko

Z koreňa sladkého drievka sa derivuje bezpočet extraktov sladkého drievka. U jedného z nich, liquirtinu, bola preukázaná účinnosť v boji s hyperpigmentáciou.
Koniec článku