Vyskúšali sme a do hĺbky otestovali najlepšie produkty proti nadmernej pigmentácii!

Vyskúšali sme a do hĺbky otestovali najlepšie produkty proti nadmernej pigmentácii!
Rubrika: Problémy s pleťou 24.08.2016
tlač

Pigmentácia a farebné nerovnosti, to sú dva problémy s pleťou, ktorými trpí mnoho žien. Okrem toho, že opticky zvyšujú vek, a to podľa jednej zo štúdií až dokonca o dvadsať rokov, sú dôvodom zníženého sebavedomia. A pritom je možné sa hyperpigmentácie zbaviť!

Nadmerná pigmentácia sú ľudovo povedané tmavé škvrny na pleti. Spôsobuje ich zvýšená produkcia kožného farbiva melanínu. Najviac náchylní k jej rozvoju sú osoby s tmavším odtieňom kože, objaviť sa ale môže aj u svetlých typov.
 
Medzi hlavné príčiny pigmentácie patria zápalové procesy v koži, ako je napríklad akné, ale aj nadmerné slnenie a najmä poškodenia kože v dôsledku slnečného žiarenia. Všetci už dobre vieme, že UVA a UVB žiarenie sú príčinou predčasného starnutia pleti a môžu viesť k vzniku vrások. Ale  možno však neviete, že ultrafialové žiarenie spôsobuje aj poškodenie pleti v podobe hyperpigmentácie.
 
Samozrejme ideálne je sa každý deň chrániť širokospektrálnym prípravkom na opaľovanie alebo denným krémom sa "zabudovanou" UV ochranou. V minulosti sa však o potrebe ochrany pred slnečným žiarením každý deň toľko nehovorilo.
 
Výsledkom nedostatočnej ochrany sú tmavšie škvrny na pleti, najmä na tvári, v dekolte a na chrbtoch rúk, teda v miestach, kam dopadá najviac lúčov. To v ľahšom prípade, v horšom potom dochádza k degeneratívnym zmenám kože.
 

Hyperpigmentácie vás zbaví kozmetika!

Medzi najúčinnejšie aktívne látky proti hyperpigmentácii patrí kyselina salicylová, extrakt z harmančeka, topicky aplikovaný vitamín C a kyselina glykolová. Napomáhajú pleť rozžiariť a podporujú jej jemnú exfoliáciu, ktorá má za následok jej vyhladený vzhľad.
 
Podporiť exfoliáciu (jemné olupovanie) je pre zdravo vyzerajúcu pleť dôležité najmä s rastúcim vekom. Čím je človek starší, tým sa obmena kože spomaľuje a na povrchu epidermis sa hromadia kožné bunky. Odstránenie týchto odumretých buniek urýchľuje proces obnovy kože, a tým pádom redukuje aj vzhľad tmavých škvŕn.
 
prípravky proti hyperpigmentácii

Aké prípravky proti hyperpigmentácii nájdete v našom internetovom obchode?

Horúca novinka: Ultra depigmentačné sérum

Ultra depigmentačné sérum White Balance Brightening Serum vás zbaví tmavých škvŕn už za dva týždne používania, stačia iba tri kvapky denne! Toto ultra depigmentačné sérum patrí do obľúbenej rodiny prípravkov pre depigmentáciu White Balance, je však z nich najúčinnejšie. Odporúčame ho používať v kombinácii s denným a nočným krémom White Balance.
 
Nadmernú pigmentáciu v tomto Ultra depigmentačnom sére minimalizuje unikátna zložka Oxyresveratrol, ktorá navyše vyhladzuje vrásky a jemné linky. Okrem Oxyresveratrolu obsahuje White Balance Brightening Serum ešte ďalších deväť aktívnych látok.
 
Vďaka tomu je alternatívou depigmentačných prípravkov s hydrochinónom, arbutínom alebo kyselinou kojovou, ktoré môžu u osôb s výrazne citlivou pleťou spôsobiť podráždenie.
 
Po jeho použití nielen, že vaša pleť bude mať zjednotený farebný tón bez viditeľných známok nadmernej pigmentácie, ale bude prirodzene hydratovaná a vyživená.
 
White Balance Brightening Serum - ultra depigmentačné sérum White Balance Brightening Serum - ultra depigmentačné sérum Máte na tvári či rukách nevzhľadné pigmentové škvrny? A priali by ste si ich viditeľne redukovať už za 2 týždne? Alebo len chcete predísť ich vzniku a vyrovnať tón pleti? Pre vás všetkých je nové depigmentačné sérum ideálne.
 

Na deň a na noc denný a nočný krém White Balance 

Tak ako potrebuje normálna pleť pre správnu starostlivosť denný a nočný krém, aj pleť postihnutá nadmernou pigmentáciou potrebuje špeciálnu dennú a nočnú starostlivosť. V produkte White Balance Duo ako už napovedá sám názov, získate dva produkty, pre starostlivosť na deň a na noc. O ich silu sa postará obsiahnutý vitamín C, Oxyresveratrol, vitamín E, niacínamid, prírodné výťažky a hydratačné magnety.
 
Denný krém White Balance Everyday Protect chráni pleť pred ultrafialovým žiarením ochranným faktorom SPF 50! Vďaka tomu pôsobí preventívne proti vzniku tmavých škvŕn. A preto, že obsahuje reflexné pigmenty, opticky pleť zbaví už existujúcej hyperpigmentácie.
 
White Balance Everyday Protect White Balance Everyday Protect Rozjasnite svoju pleť a zároveň ju chráňte pred škodlivým ultrafialovým žiarením a predčasným starnutím s rozjasňujúcim širokospektrálnym denným krémom White Balance Everyday Protect. Spoľahnite sa na ochranný faktor SPF 50 a oxyresveratrol!
 
Nočný krém White Balance Overnight Cream pôsobí priamo proti hyperpigmentácii. Znižuje totiž produkciu pigmentu melanínu, ktorý je príčinou vzniku tmavých škvŕn. Niacínamid v pleti zmenšuje zápal a zjednocuje jej farebný tón.
 
White Balance Overnight Repair White Balance Overnight Repair Unavená, suchá pleť s tmavými škvrnami sa stane minulosťou vďaka rozjasňujúcemu nočnému krému White Balance Overnight Repair s oxyresveratrolom, glukonolaktónom a výťažkami zo sladkého drievka a moruše. Nechajte svoju pleť skrásnieť, zatiaľ čo vy spíte!
 

Okamžité riešenie, značka: relaxácia

Používanie pleťovej masky by sa malo stať pevnou súčasťou vašej kozmetickej starostlivosti. Látky z pleťovej masky totiž vďaka dlhodobejšiemu pôsobeniu prenikajú hlboko do kože a môžu tak lepšie pôsobiť. Vyberať môžete z mnohých druhov pleťový masiek, zacielených presne na váš problém, existujú masky čistiace, upokojujúce, proti vráskam, hydratačné ...
 
Problém hyperpigmentácie vyrieši rozjasňujúca maska ​​Dermaheal Super Brightening. Vďaka patentovaným biomimetickým peptidom redukuje nadmernú pigmentáciu, pretože zabraňuje produkcii melanínu v koži. Pleť po aplikácii získa zjednotený a prežiarený vzhľad.
 
Obsiahnutý arbutín a retinyl palmitát (derivát retinolu) pleť ešte viac zosvetlí, glycerín jej dodá hydratáciu a prírodné výťažky sa postarajú o jej výživu. Výsledkom bude rozžiarená, viditeľne omladená pleť bez tmavých škvŕn.
 
Dermaheal Super Brightening maska Dermaheal Super Brightening maska Maska dodáva aktívne živiny unavenej pokožke bez jasu, hydratuje ju a potláča prejavy nadmernej pigmentácie. Je ideálna pre matnú pokožku s výskytom pigmentových škvŕn.
 

Vitamínom C proti tmavým škvrnám

O tom, že topická aplikácia vitamínu C pôsobí proti vzniku a rozvoju nadmernej pigmentácie, sme už v našom magazíne písali:
 
Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie Vitamín C chráni organizmus pred chrípkou, keď ho však aplikujete topicky, teda priamo na pleť, pomôže vám zachovať mladistvý vzhľad a navyše zlepší stav pleti poškodenej slnečným žiarením.
 
Topicky aplikovaný vitamín môžete získať hneď v niekoľkých podobách. Zvyčajne ho odporúčame v podobe Super antioxidačného séra C-Tetra, ale pretože dnes odporúčame prípravky proti hyperpigmentácii, vyzdvihneme čistý vitamín C 10% v preparáte Monoderma C10.
 
Vitamíny na pleť Monoderma C10 Vitamíny na pleť Monoderma C10 Čistý vitamín C 10 % (Kyselina L-askorbová). Hlavnými výhodami vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie je jeho schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži, pričom ide o látky, ktoré udržiavajú mladý vzhľad pokožky. Okrem toho redukuje melanín nachádzajúci sa v koži a tak napomáha odstráneniu hyperpigmentácie (nadmernej pigmentácie) pokožky.
 
Vitamín C v koži výrazne redukuje produkciu melanínu. Vďaka tomu efektívne odstraňuje pigmentové škvrny. Okrem boja proti hyperpigmentácii v pleti vitamín C zvyšuje produkciu bielkovín kolagénu a elastínu, ktoré sú nevyhnutné pre mladistvý vzhľad pleti bez vrások.
Koniec článku