Čo vám hrozí keď si necháte predĺžiť riasy?

Čo vám hrozí keď si necháte predĺžiť riasy?
Rubrika: Štúdie a odborné články 25.02.2015
tlač

Oči à la mrkacia bábika sú síce sexy, ale môžu vám privodiť niekoľko zdravotných problémov. A to už vôbec nehovoríme o tom, že vám po niekoľkonásobnom predĺžení dosť možno vaše vlastné brvy úplne povypadávajú a budete si musieť pár týždňov počkať, než opäť dorastú.

Každá žena túži po uhrančivom pohľade rámovanom dlhými, tmavými a hlavne hustými mihálnicami. Matka príroda však nebýva rovnako štedrá. Preto sa niektoré ženy uchylujú k technickejšiemu riešeniu celej záležitosti.
 
V minulosti obľúbené ‘nalepovacie mihálnice’ však pred pár rokmi vystriedala juhokórejská novinka, predlžovanie metódou riasa na riasu. A jej najväčšia výhoda? Hlavne, že riasy sú prilepené na oko pernamentne, vo dne v noci a vydržia dva až tri týždne.  Vyškolené kozmetičky pripevňujú umelé riasy po jednom na vlastnú mihálnicu, čo prirozdene zaberie niekoľko desiatok minút.
 

Suché oko, slzenie i podivné tiene

A práve tu si ‘koledujeme’ o prvý problém – pri aplikácií  riasy na riasu je treba držať otvorené oči a pokiaľ možno nemrkať. Lenže ľudské oko potrebuje pernamentné zvlhčenie pre svoje správne fungovanie. Ak sa oku nedostáva pravidelnej lubrikácie začne nás svrbieť, štípať,  a rezať. Suché oko a syndróm suchého oka nie je naozaj nič príjemného. Problém s nedostatočnou vlhkosťou v oku často pretrváva i po aplikácií rias.  Na vine je skutočnosť, že sa s umelými riasami očné viečka nezatvárajú úplne, a tým je oko vystavené vysušújúcemu vplyvu vzduchu.
 
Komplikácie môžu nastať aj neskoršie po predĺžení. Podľa prieskumu z roku 2012 prevedeného na 120 ženách sú to okrem pocitu suchého oka napríklad svrbenie očných viečok, slzenie, pocity pálenia očí, otok a bolesť očných viečok, tiene v pohľade spôsobené umelými riasami, nesprávne umiestnenie rias, hnisavý výtok a padanie rias do oka. Cez 97% respondentiek prieskumu sa potýkalo hneď s dvomi a viacej problémami zároveň. Na druhú stranu, túžba páčiť sa , býva nie len u žien často výrazná bez ohľadu na následky.  A tak si 70% opýtaných nechalo riasy opäť predĺžiť, bez ohľadu na stávajúce problémy. V tomto prípade, bohužial platí ‚pre krásu sa musí trpieť. 
 
Komplikácie a  % uživateliek, ktoré majú skúsenosť:
 
 • Svrbenie očných viečok 30%
 • Pocity pálenia očí 53%
 • Otok a bolesť očných viečok 18%
 • Slzenie očí 69%
 • Tiene v pohľade spôsobné umelými riasami 34%
 • Suché oči  20%
 • Pocit ťažkých viečok 69%
 • Nesprávne umiestnenie rias 29%
 • (Hnisavý) výtok z očí 26%
 • Padánie rias do oka 25%


Podľa inej štúdie, tentokrát z roku 2013 prevedenej na 2000 ženách, malo 27% respondetiek osobnú a negatívnu skúsenosť s technikou predlžovania rias. Najčastejšie sa jednalo o prekrvenie očí (tzv. očná hyperémia), bolesť, svrbenie a otoky očných viečok.

 
Komplikácie a % uživateliek, ktoré majú skúsenosť:
 
 • Hyperémia a bolesť očí spôsobená lepidlom 23%
 • Otok oka a bolesť v dôsledku alergie 12%
 • Hyperémia očí spôsobená odtránením umelých rias 0,5%
 • Umelé riasy nevyzerajú podľa pôvodných predstáv  20%
 • Iné problémy 25%
 • Diskomfort 55%


Okrem zdravotných a estetických komplikácií pri aplikácií a nosení predĺžených rias je samotnou kapitolou zlý stav vlastných mihálnic po odstranení umelého predĺženia. Ako príklad sme vybrali osobnú skúsenosť jednej respondentky:

„Mala som predĺžené riasy touto metodou asi pred 4 rokmi. Vyzeralo to krásne, ale uź po 2 týźdňoch mi väčšina rias vypadala, takže už nevyzerali najlepšie... Lenže časté doplňovanie po 2-3 týźdňoch je náročné ako finančne, tak aj  časovo , nechala som si po pol roku umelé riasy vypadať a moje mihálnice sa mi ‚uzdravujú‘ ešte dnes...“
 
Rastový cyklus riasy sa pohybuje medzi šiestimi až  ôsmimi týždňami. Keď vám teda vlastné mihálnice, na nich sú nalepené umelé riasy, vypadnú, čaká vás pár týždňou s „holým okom“.
 
Určite sa chcete páčiť a zároveň sa vám nechce riskovať zdravie svojich očí a rias. Máme pre vás riešenie. Čo takto vyskúšať sérum pre rast rias Renokin Lash Lash? To vaše vlastné riasy krásne vyživý a budeme mať vďaka nemu pohľad ‚mrkacej bábiky‘ aj bez umělých rias! Prečitajte si skúsenosti jeho uživateliek na e-shope!
Koniec článku