"Selfie" Trend zvyšuje dopyt po plastike tváre

"Selfie" Trend zvyšuje dopyt po plastike tváre
Rubrika: Štúdie a odborné články 22.06.2014
tlač

Ročný prieskum odhalil, že 'Selfie' Trend zvyšuje dopyt po dobrovoľnej plastickej chirurgii tváre. Prieskum ukazuje nárast kozmetických procedúr vo veku pod 30 rokov. Čoho sa treba obávať?

WASHINGTON, DC, 11.03.2014 - Podľa novej štúdie Americkej akadémie plastickej a rekonštrukčnej chirurgie tváre - Americal Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) má vzostup "selfies" obrovský vplyv na priemysel plastickej chirurgie tváre. Každoročný prieskum študuje vybranú skupinu 2700 členov organizácie, za účelom odhalenia najnovších trendov v tvárovej plastickej chirurgii.

Štúdia odhalila, že každý tretí opýtaný plastický chirurg zaznamenal nárast žiadostí o procedúry z dôvodu pacientovhých obáv z vlastneho výzoru na sociálnych sieťach. Až 13 percent z opýtaných členov identifikovalo zvýšené zdieľanie fotografií a nespokojnosť pacientov s vlastným výzorom na sociálnych médiách, ako rastúci trend v praxi. Výsledkom je, že od roku 2012 zaznamenali oslovení chirurgovia nárast o 10 percent na plastiku nosa, rovnako ako nárast 7 percent na transplantáciu vlasov a nárast o 6 percent na plastiku očných viečok.

"Sociálne platformy, ako je Instagram, Snapchat a iPhone aplikácia Selfie.im, ktoré sú založené výhradne na výzore, nútia pacientov pozerať sa na seba viac seba-kriticky, než kedykoľvek predtým," hovorí Edward Farrior, MD, prezident americkej akadémie tvárovej plastickej a rekonštrukčnej chirurgie. "Tieto snímky sú často prvými dojmami potenciálnych priateľov, romantických partnerov či zamestnávateľov a naši pacienti sa chcú prezentovať so svojou najkrajšou tvárou."

K plastickým chirurgom chodia stále mladší a mladší pacienti

Niet pochýb o tom, že sociálne médiá zohrávajú obzvlášť významnú úlohu v živote dospievajúcich a ich sebavedomí, a tak niet divu, že je to tiež hnacou silou stále sa zvyšujúceho dopytu po plastickej chirurgii. V roku 2013, zaznamenala viac ako polovica opýtaných chirurgov (58 percent) zvýšenie dopytu po plastickej alebo injekčnej chirurgii u ľudí pod 30 rokov.

Muži a ženy sú si čoraz viac vedomí procesu starnutia, a aj toho, čo sa dá urobiť, na jeho zmiernenie. 34 percent opýtaných chirurgov uviedlo, že ženy do 35 rokov sa starajú o svoju pleť, aby zabránili viditeľným známkam starnutia skôr kozmeticky, zatiaľ čo 23 percent chirurgov uviedlo, že muži do 35 rokov už hľadajú plastiku nosa, liposukciu krku, implantáty brady, a procedúry na odstránenie jaziev po akné.

"Prvých päť vecí, ktorých sa väčšina pacientov najviac obáva sú výsledky, náklady, rekonvalescencia, bolesti a jazvy," hovorí Dr Farrior. "Či už poháňaní túžbou zostať konkurencieschopní v práci, atraktívni pre partnera alebo jednoducho vyzerať tak dobre, ako sa cítia, pokrok v oblasti neinvazívnych technológií umožňuje ľuďom posunúť ručičky času pri zachovaní prirodzených výsledkov. Ako sa znížil čas zotavovania a výsledky sú jemnejšie, estetické postupy sa stali reálnejšou možnosťou udržiavania mladistvého vzhľadu ako pre mladé ženy, tak aj mužov."

Pacienti sa dnes už nemusia obávať ani neestetických jaziev po chirurgickom zákroku. V kvalitných klinikách estetickej medicíny odporúčajú silikónový gél na jazvy New Gel+E, ktorý zredukuje, vyhladí a zosvetlí ako čerstvé tak aj staršie jazvy. Na pokožke vytvorí priehľadnu vrstvu silikónu, ktorá kožu chráni. Odporúča sa používať aj v kombinácii so špeciálnymi náplasťami na jazvy New Gel+, ktoré účinnosť gélu ešte zvýšia. Napriek tomu, že je New Gel + E klasifikovaný ako zdravotnícka pomôcka vrámci certifikácia FDA, je voľne predajný.

Takmer tri štvrtiny všetkých estetických postupov vykonaných v roku 2013 bolo minimálne invazívnych. Z nich, BOTOX, tvorí približne polovicu všetkých minimálne invazívnych zákrokov. Nasleduje kyselina hyalurónová a peelingy. Neinjekčnú metódu ako pleti dodať kyselinu hyalurónovú predstavuje sérum Jalusint, ktoré vyhladí jemné vrásky a pleť hydratuje. K injekčnej aplikácii tejto kyseliny je vhodný zdravotnícky prostriedok Princess FILLER, ktorý vyhladí stredne hlboké až hlboké vrásky. Neinvazívne môže byť tiež zväčšenie objemu pier. Novinka Pretox Pout na zväčšenie pier zaistí dlhotrvajúci liftingový efekt vďaka nanotechnológii, ktorá pery nielen zväčší ale aj hydratuje.

Aké metódy preferujete vy? Ste za tie jemnejšie - neinvazívne? Alebo sa nebojíte ani ihiel?

Koniec článku