Ako získať husté obočie?

Ako získať husté obočie?
Rubrika: Zdravý život 02.04.2018
tlač

Obočie je v posledných rokoch kozmetickou a fashion témou číslo jedna. Na pomyselnom tróne "top obočie" sedí modelka a herečka Cara Delevingnová, nasledujú ju ale aj ďalšie celebrity ako Lili Collins. Chcete získať obočie, aké majú tieto hviezdy? Nasledujte náš manuál.

Po prvé dajte definitívne zbohom pinzete a zbesilému vytrhávaniu. Pre ideálny tvar obočia je samozrejme vhodné tu a tam vytrhnúť chĺpok, ktorý sa objaví mimo prirodzenú líniu obočia. Čo sa ale týka zužovania obočia a snahy o jeho vytvarovanie do ideálneho oblúka, tu brzdite. Mohli by ste tiež skončiť s obočím širokým dva milimetre, čo vyzerá ako tenká čiara nakreslená ceruzkou.

Až si budete nabudúce vytrhávať obočie, skúste trošku stlmiť svetlo. Podľa odborníkov by síce osvetlenie malo byť čo najväčší, panuje ale aj názor, že za veľmi jasného svetla máme tendenciu obočia vytrhávať až príliš.

Vazelína

Aby mohli chĺpky vyrastať, musia byť v prostredí, ktoré ich rast podporuje. Pleť musí byť dostatočne hydratovaná a vyživená. Tu môže pomôcť vazelína, ktorá na koži utvára bariéru a napomáha v nej uzamknúť vlhkosť, a tým urýchľuje hojenie a obnovu pleti.

O Marilyn Monroe sa tvrdilo, že je veľkou zástankyňou vazelíny, ktorú používala na pleť takmer stále. Už menej sa ale hovorí o tom, že v dôsledku tejto svojej starostlivosti skončila nakoniec s hustými porastom chĺpkov na tvári.

 

Ako na to? Oblasť umyte a vysušte a nanášajte vazelínu, asi trikrát až štyrikrát denne.

Špeciálne sérum

Ak chcete mať istý skutočný výsledok, spoľahnite sa na dennú aplikácii séra ako je Full Lash & Brow Duo. Obsahuje komplex peptidov na podporu rastu obočie, ktoré ho zahusťuje a celkovo zlepšuje jeho vzhľad. Popri tom v ňom nájdete aj panthenol a vitamín E, rovnako ako výťažok zo sójových bôbov a pšenice. Tie spoločne stimulujú obnovu životného cyklu jednotlivých chĺpkov. Už počas dvoch týždňov by ste mali zaregistrovať rozdiel v množstve a najmä sile jednotlivých "bŕv".

A čo je na Full Lash & Brow najlepšie? Na jednom svojom konci má tento zázrak stimulujúce rast obočia, druhý koniec zvládne to isté, akurát s riasami. Pri dennom používaní ráno a večer vám celé balenie vydrží na dva mesiace. Je ideálne aj ako výživa pre riasy zaťažené aplikáciou umelých rias.

Full Lash & Brow Full Lash & Brow Produkt je novou verziou pôvodného produktu Full Lash & Brow Duo. Cielené vysoko efektívne sérum, ktoré pomáha vytvoriť plnšie, zdravšie a dlhšie riasy a obočie.

Olejček

Pleťový olej pôsobí na kožu podobne ako vazelína, teda utvára jemnú bariéru, ktorá zadržiava vlhkosť. Pretože stimuluje bunkový metabolizmus, navyšuje cirkuláciu, čo má za následok urýchlenie rastu chĺpkov.

Aký olej je najlepší?

Siahnuť môžete po takmer akomkoľvek, skúste napríklad olivový, kokosový alebo jojobový olej, alebo zvoľte pleťový olejček Glow Oil s obsahom konopného, ​​inca, ružového, škoricového, pelargoniového, citrónového a grepového oleja! Olejček nanášajte na obočie každý večer a nechajte ho cez noc pôsobiť.

Čo robiť, keď riasy začnú rásť

Komplikácie sa môžu objaviť v momente, keď obočie začne skutočne dorastať. Vtedy je potrebné nechať pinzetku na pokoji a nechať chĺpky voľne rásť, aby sa objavil prirodzený tvar obočia. Kompletne vám obočie dorastie za zhruba tri až štyri mesiace a po túto dobu by ste ich skutočne nemali vôbec upravovať.

Áno, spočiatku to síce bude vyzerať trochu zvláštne, ale držte sa myšlienky, aký skvelý look bude vaše obočie mať po záverečnej úprave. Tú ale nechajte určite na odborníkovi! Ak sa do tejto finálnej úpravy vhrnete sami, potom sa zamerajte len na jednotlivé chĺpky, ktoré sú vzdialené od línie obočia.

Koniec článku