New Gel+ E Silikónový gél na jazvy

Chcete naozaj vyhladiť vaše jazvy, či strie? Máme pre Vás riešenie v podobe silikónového gélu New Gel+ E, ktorý navyše obsahuje vitamín E. Tento gél je ideálny v kombinácii so silikónovými náplasťami New Gel+.

Podrobnejšie informácie
Určené pre vek:
0 20 30 40 50 60+
Určené pre pleť:
New Gel+ E
Netestované na zvieratách
Ikona - Netestováno
100% vegan
Ikona - 100% vegan
Cena: 37 EUR

Na sklade

Silikónový gel na jazvy

New Gel+ E je rýchloschnúci, hypoalergénny silikónový gél, ktorý dokáže zarovnať, vyhladiť a zosvetliť jazvy. Obsahuje vitamín E, ktorý dokáže zjemniť pokožku a poskytuje hydratačný efekt.

Tento silikónový gél je klasifikovaný ako zdravotnícky prostriedok a v rámci USA získal certifikáciu FDA. Certifikácia FDA je udeľovaná prípravkom, ktoré majú preukázanú viac než 50 % účinnosť. New Gel+ E veľmi rýchlo na pokožke zaschne a vytvorí jemnú vodovzdornú vrstvu silikónu, čo je vlastne ochranná bariéra. Gél funguje na princípe uzatvorenia jazvy pred vplyvom vonkajšieho prostredia (vzduch, baktérie) a na princípe hydratácie poškodeného tkaniva.
 

Prestížne ocenenie

V roku 2018 získal NewGel + tri prestížne ocenenie Aesthetic Everything, a to hneď z troch kategórií: Najväčší skokan trhu (Top Breakout Company), Najlepší produkt na jazvy a hojenie pleti (Top Scar and Skin Repair Product) a Najlepšie lekárske nutraceutikum (Top Medical Nutraceutical).

Vyhladí a zjemní

 • Redukcia jaziev
 • Zahladenie jaziev
 • Zosvetlenie jaziev

Preukázaná účinnosť

 • Klinicky preukázaná účinnosť – viditeľná redukcia jaziev počas 4 – 8 týždňov
 • Kompletná redukcia jaziev spravidla po 3 mesiacoch; u starších jaziev po 5 – 6-tich mesiacoch
 • Ideálny v kombinácii so silikónovými náplasťami New Gel+
 • Jednoduchá aplikácia; po nanesení gélu dochádza k rýchlej absorpcii
 • Bez parfumácie
 • Vhodný pre všetky typy pokožky
 • Po zaschnutí gélu môžete na dané miesto naniesť opaľovací krém, krém, mejkap alebo iné kozmetické prípravky podľa potreby

 

Staré aj mladé jazvy

Všetky typy jaziev, ako na jazvy do veku 2 rokov, tak aj na staršie jazvy. Pokiaľ ide o staršie jazvy, účinok bude trvať dlhšie.
 

Zlepší vzhľad všetkých typov jaziev

 • Keloidné
 • Traumatické
 • Jazvy po spáleninách
 • Hypertrofické
 • Jazvy po operáciách
 • Jazvy po kozmetických procedúrach
 • Jazvy spôsobené po ošetrení laserom
 

Prečo kúpiť u nás?

Snažíme sa vám poskytnúť kompletnú starostlivosť na redukciu jaziev. K existujúcemu portfóliu silikónových náplastí New Gel+ ponúkame aj silikónový gél rovnakej značky, ktorý navyše obsahuje vitamín E. Kombinácia silikónovej náplasti a gélu je ideálnym riešením na redukciu ako čerstvých, tak aj starších jaziev.
 

Silikón a vitamín E

Silikónový gél:
Preukázaná účinnosť pri redukciu jaziev.
 
Tokoferol alebo Vitamín E (1 %):
Zvláčňuje pokožku, hydratuje zjazvené tkanivá, pôsobí na redukciu jaziev.
 

Používajte aspoň dva mesiace

Pred každým nanesením umyte a osušte oblasť, kde chcete New Gel+E naniesť. Naneste tenkú vrstvu gélu na vybrané miesto a jemne vmasírujte; nechajte 1– 2 minúty zaschnúť. Po zaschnutí gélu môžete oblasť prekryť oblečením alebo použiť iný kozmetický prípravok podľa potreby. Používajte gél aspoň 2x – 3x denne. Po kúpeli, plávaní alebo cvičení vždy aplikujte novú vrstvu.
New Gel+ E odporúčame na zabezpečenie maximálneho efektu používať aspoň počas doby 2 mesiacov. Na redukciu starších jaziev je možné používať až počas doby 6-tich mesiacov. Obsah balenia je 15 g gélu v tubě.
 

Upozornenie

 
NewGel+ nepoužívajte na otvorenú ranu. Použite len na úplne zahojenú jazvu – teda po odstránení stehov, bez chrást alebo mokvania.
Určený len na vonkajšie použitie. Vyhýbajte sa zaneseniu prípravku do očí. Nepoužívajte v prípade popálenín III. stupňa a na otvorené rany. Nenechávajte v blízkosti detí.
Skladujte v suchu a chlade.

Vložte svoju otázku

Vloženie komentára

Viktória

11.05.2020 21:51

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či by vedel new gel zjednotiť jazvu s pleťou, kedy sa stane ako keby neviditeľná a pokožka bude taká ako pred vznikom jazvy? Mám čerstvú jazvu starú 2 dní od psa, ako keby škrabanec ale porezané, no nie je vypuklá ani veľká ale zatiaľ červená a vyzerá že bude zafarbená do biela a lesklá. Pomohlo by to keď nechcem mať trvalé následky. Ďakujem veľmi pekne

Anna Sládečková - Medaprex, s.r.o.

12.05.2020 13:41

Dobrý den,

New Gel+ E jizvy zahlazuje a zesvětluje. Primárně jednotný tón pleti nezajistí, nicméně tím, že jizvu zredukuje, bude pokožka celistvější i v barvě. 

Viktória

28.09.2018 21:01

Dobrý deň, na líciach mám jazvy po akné a chcela by som vyskúšať tento gél. Preto by som sa chcela spýtať, či môžem používať gél, ak používam monoderma A15, príp. či je možné gél kombinovať s inými vašimi prípravkami na akné. Ďakujem

Barbora Polívková - Medaprex, s.r.o.

30.11.1999 00:00

Dobrý den,

 

tato kombinace možná určitě je, ale doporučujeme používat Monodermu A15 večer, New Gel pak naopak ráno - a klidně opakovaně v průběhu dne. 

Hana

20.09.2018 18:48

Dobrý deň, prosím vás, môže sa používať gel aj na malé bábätko? Ako 4dnovemu mu operovali obojstranný rastep hornej pery...teraz má tri týždne a jazvu krasne zahojenu,az na pár posledných stehov ktore este nevypadli.... môže sa teda používať aj na takéto malé detičky? Ďakujem krásne za odpoveď

Barbora Polívková - Medaprex, s.r.o.

30.11.1999 00:00

Dobrý den, 

 

ano, tento gel je vhodný i pro malé miminko, obsahuje lékařský silikon a vitamín E. Ani jedna látka nebude pro dítě škodlivá a naopak, u takto malého dítěte se předpokládá dokonce rychlejší hojení. S aplikací ale začněte až bude jizva zhojená, bez stehů. 

Jana

22.05.2018 19:33

Dobrý deň.chcem sa spýtať či je gél vhodný aj na hlboké vrásky na čele.dakujem

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

24.05.2018 16:40

Dobrý deň Jana,

tento gél je primárne určený na vyhladenie jaziev, nie na vrásky. Odporučila by som Vám vyskúšať produkty Medik8. Ideálne začať so základnou filozofiou na boj s vráskami a ich prevenciu, teda vitamín C ráno + širokospetrálna ochrana SPF 30 a vitamín A večer + hydratačný krém.

Alica

30.11.2017 17:06

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či si po nanesení gélu môžem dať na tvár makeup. Ďakujem

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

02.12.2017 17:34

Dobrý deň Alica,

Áno, môžete použiť makeup na tvár, akonáhle sa gel vstrebá.

katka

05.07.2017 20:04

Dobrý deň, asi pred 3 mesiacmi som si dávala vybrať 2 znamienka, no ostala mi po nich nepekná červená jazva... jazva nieje vypuklá je zarovno koze, len je to červené, je tento krém vhodný na tento druh jazvy, ? mne ide skôr o jej vyblednutie,

Tomáš

25.04.2017 14:38

Dobrý deň, dokáže tento gél zredukovať aj cca 6 cm pomerne veľkú a nepeknú začervenanú jazvu ? Dokázal by jazvu upraviť aspoň tak aby bola menej vystúpená a menej viditeľná ?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

26.04.2017 16:41

Dobrý deň, Tomáš,
pre Váš typ jazvy by som Vám odporučila skôr silikónovú náplasť, ktorú si môžete prípadne zastrihnúť do požadovaného tvaru. Vytvára ľahký tlak na jazvu, zosvetľuje ju a splošťuje.

Miroslav

25.03.2017 15:47

Dobrý deň. Mal som dlho problému s akné, momentálne 4. mesiac beriem Aknenromin a vyrážky už miznú preč, je to už celkom fajn. Na tvári už nemám pupáky ani žiadne pluzgiere, avšak ostávajú mi také červené fľaky. Bol by tento krém na to vhodným riešením ?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

27.03.2017 16:26

Dobrý deň, Miroslav,
ak sú červené fľaky jazvičky, je na ich redukciu silikónový gél New Gel + E naozaj určený a veľmi dobre funguje.

Simona

14.01.2017 13:31

Dobrý deň, mám zjazvenú tvár po akné a chcela by som vyskušať tento gél..jazvy su staré asi 2,3 roky..je možné že by boli po používaní gélu menej viditeľné ?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

16.01.2017 16:25

Dobrý deň, Simona,
silikónový gél New Gel + E je priamo určený aj na redukciu jaziev po akné. 2 - 3 roky staré jazvy by stále mali ísť veľmi dobre odstrániť.

Monika

14.07.2016 11:30

Dobrý deň je možné použiť gél aj na zjazvené tetovanie...mám tetovanie a prečnieva mi cez líniu koze je nerovnejšie..dá sa odstrániť gélom a nevybledne mi tetovanie? ďakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

14.07.2016 14:14

Dobrý deň, Monika,

silikónový gél New Gel+E môžete použiť aj na jazvy po tetovaniu. Podľa môjho názoru by tetovanie v dôsledku jeho používania blednúť nemalo, vzhľadom na to, že gél obsahuje iba lekársky silikón a vitamín E. Avšak odporúčam poradiť sa s odborníkom, ktorý Vám tetovanie vykonával.

Dorota

07.06.2016 20:00

Dobrý deň, chcem sa opýtať môže sa na New Gel nanášať opaľovací krém? Ďakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

08.06.2016 09:27

Dobrý deň, Dorota,

silikónový gél New Gel+E je určený na redukciu jaziev. Po aplikácii vytvorí na jazve jemný film, ktorý pokožku uzavrie pred pôsobením vzduchu a tým ju redukuje. Neodporúča sa na tento gél aplikovať opaľovací krém, pretože by sa mohla narušiť štruktúra aplikovaného gélu, a tým by sa znížila jeho účinnosť. Pokiaľ gél aplikujete, snažte sa vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu.

Peter

03.01.2016 01:09

Dobrý deň ,chodím cvičiť a bohužiaľ spravili sa mi strie na hrudníku je ich cca 10 také 6-10 cm dlhe a tak 0,5 cm hrubé pruhy dosť ma zaskočilo že aj po dlhej dobe mi nevybledli (cca 2roky )len ked som sa v lete opálil tak neboli tak nápadné chcem sa opýtať či bi my tento gel mohol pomôcť ide my len o vyblednutie viem že strie nezmiznú. Dakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

05.01.2016 15:40

Dobrý deň, Peter,
strie patria medzi veľmi komplikovaný typ jaziev a ich redukcia je veľmi náročná. Silikónový gél New Gel + E ich dokáže zosvetliť. Avšak pre ich výraznú redukciu by som Vám odporučila laserové ošetrenie na estetické klinike, ktorá má prístroj určený pre redukciu jaziev.

monika

25.11.2015 10:26

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či nieje problém keď gél opätovne použijem po cca 5 mesiacoch, neznižuje sa účinnosť keď je už tuba otvorená resp. je obmedzený dátumom spotreby? Ďakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

26.11.2015 17:03

Dobrý deň, Monica,
New Gel ++ E je nutné spotrebovať do 12 mesiacov od jeho otvorenia. 5 mesiacov je teda stále v poriadku.

andrea

10.10.2015 12:57

Dobry den ,,na tvari mam vypadnuty pigment a bielu jazvu po akne..chcem sa spytat, ak si nanesiem tento gel..nebude ta jazva este bielsia, kedze hovorite, ze jazvu zosvetli..dost mi tu bielu jazvu vidno..chcem sa spytat, ci sa to este nahodou nezhorsi a nezosvetli..dakujem

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

12.10.2015 15:22

Dobrý deň, Andrea,
je veľmi ťažké posúdiť, či by silikónový gél jazvu ešte viac zosvetlil, ale môže sa to stať. Odporučila by som Vám konzultovať ošetrenie s dermatológom, ktorý Vám môže odporučiť napr. odstránenie jazvy pomocou lasera či inú alternatívu.

Eva

01.09.2015 19:16

Dobry den. Presne tak to robim v noci naplasti cez den gel. Ale aj tak dakujem za radu.

Eva

29.08.2015 08:49

Dobry den. Mam 15 cm jazvu po operacii. Pouzivam vas gel na jazvy uz 3 tubu (3 mesiace). Jazva sa velmi malo zmensila inak nic.Kolko toho este budem potrebovat aby mi jazva zmizla?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

30.09.2015 16:33

Dobrý deň, Eva,
ak sa Vám jazva nezmenšuje, odporúčam použiť jednu z mnohých náplasti New Gel+, ktoré máme v ponuke. Výhodou náplastí je, že vytvárajú neustály jemný tlak na jazvu, čím podporujú jej vyhladenie a celkovú redukciu. Aplikáciu náplasti dopĺňajte nanášaním silikónového gél New Gel+ E a to tak, že na noc priložíte na jazvu náplasť, ráno odstránite a cez deň naneste silikónový gél.

Ema Macková

21.04.2015 16:44

Dobrý deň, mám na čele jazvy z ovčích kiahni a sú dosť hlboké. Chcela by som sa spýtať, do akej miery by mi mohol gél pomôcť, poprípade či ich môže vyplniť.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

22.04.2015 13:21

Dobrý deň, Ema,
áno, tento gél je pre redukciu jazvičiek po kiahňach veľmi vhodný. Ideálne je používať ho 2-3 x denne po dobu aspoň 2 mesiacov. Jazvu vyhladí a zosvetlí.

Marianna Chvilova

02.03.2015 10:04

Dobrý den, Dcéra (4 roky) a syn (8 mesiacov) mali veľmi škaredé ovčie kiahne a dcere ostala na nose po nich jazvicka. Syn ich momentálne prekonáva a kedže ma tvar obsiatu aj on obávam sa jaziev aj u neho (hlavne jemu to ešte nevysvetlíme aby sa neskriabal). Chcem sa opýtať ci je tento gél vhodný aj pre deti a od akého veku. Ďakujem

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

03.03.2015 10:35

Dobrý deň, Marianna,
silikónový gél New Gel+E pomáha redukovať všetky typy jaziev. Keďže obsahuje iba čistý lekársky silikón a vitamín E, môžu ho používať osoby všetkých vekových kategórií, teda aj deti. Najnovšia prípadová štúdia bola vykonaná na pooperačné jazve u 3-mesačného dieťaťa. Pre najlepší efekt odporúčam nanášať na jazvu 2x denne, ráno a večer.

Ruzena Rehakova

09.02.2015 11:09

Som po operacii ocnych viecok,chcela by som sa spytat, ci je mozne pouzivat NewGel+E silikonovy gel,pripadne aj v kombinacii s naplastou a aky dlhy cas

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

10.02.2015 13:36

Dobrý deň, Růžena,
vzhľadom k citlivej pokožke v oblasti očných viečok je vhodnejšie použiť iba silikónový gél New Gel+E, ktorý viečko toľko nezaťaží a má podobný účinok ako náplasť. Pre výsledný efekt odporúčam používať ho po dobu aspoň 8-10 týždňov, kedy sa jazva zredukuje a zosvetlí. Nanášajte ho na jazvu ideálne 2-3 x denne.

Jana

04.12.2014 22:34

Dobry den, mam 2 ranky po laparoskopii cca 2 tyzdnove. Mam na nich este aj chrasty. Moze sa gel pouzivat hned alaebo treba pockat? na taketo cerstve jazvy je lepsie pouzit gel alebo naplaste? Dakujem

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

08.12.2014 16:42

Dobrý deň, Jana,

pred tým, ako začnete používať výrobky New Gel +, je nutné počkať, sa vytvorí naozaj celistvé jazvy bez chrást alebo akýchkoľvek raniek. New Gel + výrobky sa môžu používať po úplnom zahojení rany a vytvorenie hladkej jazvy. Odporučila by som Vám použiť skôr náplasti. Vytvárajú neustály jemný tlak na jazvu a uzatvárajú ju pred pôsobením vzduchu, ktorý jej hojenie sťažuje. Náplasti sa dajú používať opakovane. Je vždy dôležité aspoň 1x denne je umyť vodou a neagresívnym mydlom a nechať uschnúť. Následne môžete znovu aplikovať.

Jozef Drnka

30.10.2014 07:57

Dobrý deň, Mam na tvári jednu mensiu jazvicku po akne nie je moc stara a nie je ani moc velka je len cervena a ak by vybledla nebolo by ju ani vidiet. Myslite, ze by mi vedel tento pripravok pomoct s touto jazvickou? Dakujem za odpoved a prajem pekny den, Jozef

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

31.10.2014 19:35

Dobrý deň, Jozef,

silikónový gél New Gel + je vhodný pre všetky typy jaziev. Poradí si teda aj s jazvičkami po akné. Ak je jazva mladá (do dvoch rokov od vzniku), dokáže ju gél veľmi dobre zosvetliť a zredukovať. Dôležitá je pravidelnosť používania (aspoň dvakrát denne) po dobu 4-6 týždňov.

Denisa

25.09.2014 22:13

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať ..pred asi 4rokmi som si poprepichovala 8dierok do ucha a zostali mi hrče-viditeňé jazvy ktoré je vidieť zo zadnej strany ušnice a je to veľmi škaredé esteticky...naušnice už nenosím 3roky a stále to je vidieť ....vedel by mi v tom new gel pomoct aspon trochu aby to nebolo tak moc viditeľne ? za odpoveď vopred dakujem

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

26.09.2014 09:54

Dobrý deň, Denisa,
Silikónový gél New Gel+ je schopný redukovať všetky typy jaziev. Nutná je ale pravidelnosť jeho používanie. Zároveň by som Vám pre posilnenie výsledného efektu odporučila ešte aplikovať na jazvy silikónovú náplasť New Gel+, vo Vašom prípade postačí bodová. A to nasledovne: ráno nalepte na jazvy náplasť, večer odstráňte a naneste silikónový gél. Kombináciou oboch produktov sa zaistí účinok aktívnych látok po dobu 24 hodín a urýchli sa tak zosvetlenie a redukcia jaziev.

Jana Mokrá

29.07.2014 15:50

Dobrý deň, chcem sa spýtať či by mi tento gél pomohol odstrániť jazvičky na tvári staré asi 2 roky, ktoré mám z vytláčania vyrážkov. Chcela by som sa ich zbaviť, a myslím si že laserové odstránenie je príliš drahé. Ďakujem pekne vopred za odpoveď!!

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

31.07.2014 14:08

Dobrý deň, Jana,
Silikónový gél New Gel + E má výborné účinky na mladé jazvy (do 2 rokov od vzniku). Na jazvičky na tvári ho určite použiť môžete. Po pravidelnom používaní jazvy zredukuje a zosvetlí. Odporúčam nanášať 2x denne ráno a večer. Viditeľné výsledky by ste mali zaznamenať už po 1 mesiaci pravidelného používania.

Rebeka

02.06.2014 17:37

Dobrý deň...ja som sa asi pol roka dozadu rezala a mám asi 40 jaziev šírky 1-2mm a dĺžky 2 cm, ako rychlo mi new gel pomôže? Potrebujem sa ich nutne zbaviť, pretože som si až teraz uvedomila aká som retardovaná.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

18.06.2014 12:07

Dobrý deň Rebeka, 
 
Ak máte jazvy staré pol roka, je veľká šanca na ich úplné vyhladenie. Je však nutné pravidelne silikónový gél aplikovať. Prvé viditeľné výsledky sa dostavia už po 1 mesiaci pravidelného používania 2-3x denne. Maximálny efekt dosiahnete po 2-3 mesiacoch. Pre podporu a zrýchlenie efektu odporúčam súčasne použiť aj silikónové náplasti podľa tvaru a veľkosti jaziev, a to tak, že náplasť aplikujete na jazvu ráno, večer odstránite a nanesiete silikónový gél New Gel +. Zaistí sa tým pôsobenie aktívnych látok po dobu 24 hodín.

Kristína

15.03.2014 12:18

Ďakujem :-) a je možné newgel používať aj v lete? Ak sa budem vystavovať slnku?

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

27.03.2014 14:39

Dobrý deň Kristína, 
Silikónový gél New Gel+ E môžete používať aj v letných mesiacoch. Obsiahnutý vitamín E zároveň pôsobí ako ochrana pokožky proti UVA žiareniu, zjemňuje a zvláčňuje ošetrenú oblasť.

Kristína

21.02.2014 20:21

Dobrý deň, mám na lícach jazvicky po vyrazkach, take lieviky/ krateriky proste vpadnute jazvy... Pomôže mi newgel?

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

06.03.2014 19:52

Dobrý deň Kristína, 
 
Silikónový gél New Gel+ pomáha v redukcii aj Vami spomínaných druhov jaziev. Ideálny je v kombinácii so silikónovými náplasťami New Gel + (vybrať si môžete podľa veľkosti a tvaru jazvy tu). Náplasťou zalepíte jazvu cez deň, večer po odstránení náplasti nanesiete na jazvu gél. Týmto spôsobom je zabezpečené pôsobenie účinných látok po dobu 24 hodín. Zosvetlenie a redukcie jazvy sú viditeľné už po mesiaci pravidelného používania prípravkov. Pre maximálny efekt odporúčame používať aspoň 2 mesiace. Gél je možné samozrejme používať aj samostatne, bez náplasti, efekt bude porovnateľný, ale nastúpi o niečo neskôr.

Romana

16.02.2014 18:58

Dobrý deň pred rokom som absolvovala operáciu žlčníka a ostali mi 4 nie moc veľké jazvy a chcela by som vedieť či by mi New Gel + pomohol.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

19.02.2014 13:30

Dobrý deň Romana, 
Na rok staré jazvy by som Vám odporučila kombináciu silikónového gélu New Gel + a silikónové náplasti na jazvy (podľa veľkosti Vašich jaziev). Náplasť aplikujte počas dňa (ideálne po dobu 12 hodín), večer odstráňte a naneste gél. Kombinácia týchto prípravkov zaručuje rýchlejšie zosvetlenie a vyhladenie jaziev, pretože aktívne látky na jazvu pôsobia po dobu 24 hodín. Výhodou náplasti je možnosť jej opakovaného použitia po dobu až 4 týždňov, kým nestratí svoju priľnavosť alebo sa netrhá. Pre maximálny efekt odporúčam používať pravidelne po dobu aspoň 2 mesiacov.

Dominik Kostelanský

27.12.2013 05:06

Dobré ráno, už dlhú dobu ma trápia strie na vnútornej strane stehien. Na rukách mi ani nevadia, teda, nevidno ich už ale na stehnách ma veľmi trápia. Tie strie mám už vyše 8 rokov, odkedy som nedobrovoľne pribral z liekov a len minulý rok sa mi konečne podarilo dať ich všetky dole. Existuje možnosť, že by mi tento gél pomohol ?

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

30.12.2013 15:00

Dobrý deň, pán Kostelanský,

strie sa radia medzi najproblematickejšie typy jaziev. Vo väčšine prípadov sa nedajú riešiť lokálnymi prípravkami. New Gel + je schopný zjemniť prejavy a zmierniť strie, ale bohužiaľ nie úplne eliminovať. Na strie odporúčame laser Palomar Lux 1540, ktorý má ako jediný laser schválenie FDA na redukciu strií. V rámci Slovenska ho nájdete napríklad v nemocnici Košice-Šaca na klinike La Derma v Žiline.

Lucia Bergerova

11.12.2013 11:46

Dakujem za opoved. Chcem sa este spytat na ten derma valcek. Nie je to trochu nebezpecne? Mam pocit ze do jazvy by sa nemalo rypat nicim drsnym...

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

11.12.2013 16:17

Derma valčeky predávame iba v dĺžkach, ktoré sú vhodné na domáce použie. Na jazvu odporúčame dĺžku 0,3mm. Nejde o nič nebezpečné.

Tým, že tkanivo rozdráždite a spôsobíte do neho mikroranky, donútite toto tkanivo vytvárať kolagén, elastin a iné ECM (extracelulárny matrix), takže dochádza k stiahnutiu jazvy/omladeniu tkaniva.

Samozrejme to funguje iba pri tvorbe mikroraniek a je to závislé aj na dĺžke ihliček/frekvencii použita podľa nášho návodu. Určite neodporúčame rýpať do jazvy iným spôsobom.

Lucia Bergerova

02.12.2013 18:45

Dobry den, pred asi osmimi rokmi som si nechala na chrbte medzi lopatkami vyrezat materske znamienko. Kedze to bolo na mieste kde je neustale pnutie koze, rana sa mi roztiahla a zostala mi po nej jazva vysoka asi 3cm a siroka tak 1,5 cm. Nikdy som s jazvou nic nerobila, lebo som si myslela ze jazva po operacnom zakroku sa uz neda nijak zachranit, maximalne ju v lete chranim pred slnieckom. Pri tomto geli ale pisete, ze je vhodny aj na starsie jazvy. Chcela by som sa teda opytat ci starsie znamena aj 8 rokov a ci je nejaka realna moznost ze by mi jazva na chrbte este zmizla alebo sa aspon uhladila. Dakujem, Lucka.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

03.12.2013 00:28

Dobrý deň pani Bergerová,

New Gel+ gel s vitamínom E má účinky aj na staršie typy jaziev. Aj keď k úplnemu vyhladeniu nedôjde, jazva sa určite zredukuje. Pre vyššiu účinnosť odporúčame kombináciu gélu a derma valčeka, ktorý naruší štruktúru jazvy a gél sa dostane do väčšej hĺbky, kde bude môcť efektívnejšie pôsobiť. Počítajte s tým, že vo Vašom prípade by mohlo dôjsť k zlepšeniu o 50-70%.

Vložiť vlastnú recenziu
Priemer: 92% Dokonalé
Bez konkrétneho hodnotenia
Radka | 23.12.2013
Hodnotenie:
93% Dokonalé
Odkaz
Bez konkrétneho hodnotenia
Ľubka Šolcová | 23.12.2013
Hodnotenie:
95% Dokonalé
Odkaz
1x
Barbora K. | 22.04.2014
Hodnotenie:
89% Excelentné
Mám na stehne veľkú jazvu po autonehode a New Gel mi ju celkom slušne vyhladil napriek tomu, že je už stará 2 roky. Je teraz aspoň o niečo menej nápadná.
Odkaz

Polymerized Siloxanes (Polydimethylsiloxane), Tocopherol

Súvisí s článkami Magazínu krásy:

Ako liečiť jazvy

Ako liečiť jazvy

Napriek tomu, že existuje niekoľko druhov jaziev, príčina všetkých je rovnaká. Jazvy vznikajú hlbokým zásahom do kože v podobe poranenia, operačného zákroku, plastickej operácie, popáleniny, akné, oparu, kiahní a ďalších bežných aj menej bežných príčin. Hojenie jazvy je pomerne náročný proces, kt...

"Selfie" Trend zvyšuje dopyt po plastike tváre

"Selfie" Trend zvyšuje dopyt po plastike tváre

Ročný prieskum odhalil, že 'Selfie' Trend zvyšuje dopyt po dobrovoľnej plastickej chirurgii tváre. Prieskum ukazuje nárast kozmetických procedúr vo veku pod 30 rokov. Čoho sa treba obávať?

Je organická "bio" kozmetika bezpečná?

Je organická "bio" kozmetika bezpečná?

Často dostávame otázky, či sú NewGel+E silikónový gél na jazvy a NewGel+ silikónové náplasti na jazvy organické, rsp. "bio" - ako je to dnes v móde nazývať. Je to skvelá otázka, pretože vieme, že našich zákazníkov zaujíma bezpečnosť zložiek. Ale...!

Poznáme pravú príčinu vzniku strií!

Poznáme pravú príčinu vzniku strií!

O striách už toho bolo napísané veľa. Vedeli, ste ale, že existujú 2 druhy strií? A určite ste netušili, že ich hlavným viníkom nie je naberanie váhy, ako sa sa s obľubou tvrdí.

Najlepšie spôsoby, ako sa zbaviť jaziev po akné

Najlepšie spôsoby, ako sa zbaviť jaziev po akné

Problémy s akné dokážu v časoch puberty pekne potrápiť. S jeho následkami sa mnohí stretávajú v podobe jaziev tiež v rokoch, keď už pubertu majú dávno za sebou. A čo horšie, mnoho ľudí zožiera akné aj v dospelosti. Preto sa budeme v našom magazíne tejto téme viacej venovať. Teraz sa zameriame hl...

Keloidná a hypertrofická jazva nie je to isté!

Keloidná a hypertrofická jazva nie je to isté!

Veľa ľudí sa domnieva, že keloidné a hypertrofické jazvy sú jedno a to isté. To, ale nie je vôbec pravda. Síce majú spoločné znaky, ale zároveň sa od seba tiež odlišujú. A to dosť zásadne.

Prečítajte si súpis všetkých možností, ako sa zbaviť keloidov

Prečítajte si súpis všetkých možností, ako sa zbaviť keloidov

Keloidy patria medzi najhoršie problémy s pleťou, ktorých sa dá len veľmi ťažko zbaviť. Žiadna z liečby nie je 100% efektívna, najmä ak sa jedná o staršie jazvy. Navyše sa často keloidné zjazvenie vracia, dokonca až po niekoľkých rokoch. Ale aj tak sa ponúka veľa možností, ako tieto jazvy liečiť....

Presný návod: Starajte sa o jazvy tak, aby boli po zahojení neviditeľné

Presný návod: Starajte sa o jazvy tak, aby boli po zahojení neviditeľné

Jazvy sú bežnou súčasťou života a ukážkovým príkladom toho, ako je ľudská koža dokonalá - dokáže sa sama napraviť. Bohužiaľ, jazvy sú často neestetickej pripomienky zranenia či problémov s pleťou. Vedeli ste ale, že môžete pomerne výrazne ovplyvniť to, nakoľko bude jazva viditeľná? Stačí sa správ...

V starostlivosti o jazvy vyskúšajte silikón

V starostlivosti o jazvy vyskúšajte silikón

Vedeli ste, že silikón sa pre liečbu a redukciu jaziev využíva už dlhšie ako 30 rokov? Zďaleka ho ale nemusia využívať len plastickí chirurgovia a lekári, jeho pozitívneho účinku na jazvy rôzneho veku si môžete užiť aj v pohodlí vášho domova. Silikón zjemňuje, povrchovo vyrovnáva a zosvetľuje jaz...

Jazvy po akné. Konečne sa ich zbavte

Jazvy po akné. Konečne sa ich zbavte

Aj keď už akné nehyzdí vašu tvár, dosť možno vám naň ostali nežiadúce spomienky v podobe jazvičiek po akné. Našťastie je možné ich odstrániť alebo aspoň zlepšiť ich vzhľad, či už sú začervenané, vyvýšené alebo naopak tvoria na koži priehlbiny.

Pýtali ste sa na výrobok na chate () Ikona - šipka

Mám veľmi staré jazvy, cca 10 rokov, rovnako tak strie a jazvy po akné. Je tento gél účinný, alebo by som mala zvoliť inú metódu?
Gél je účinný aj na staršie jazvy. Dochádza minimálne k 50% redukcii. Čo sa týka strií, sú to najviac problémové typy jaziev, tu pravdepodobne gél alebo akákoľvek iná kozmetika stačiť nebude. Odporučila by som už ošetrenie laserom.
Lieči tento gél tiež strie?
Strie patria medzi najkomplikovanejšie typy jaziev. Gél New Gel+ je určený aj na tento typ jaziev, ale redukcia nebude úplne dokonalá. Je schopný ich pomerne dobre zosvetliť a vyhladiť, ale nie úplne odstrániť. Záleží tiež dosť na tom, ako staré jazvy sú, čím mladšie (ideálne do 2 rokov), tým lepšie sa redukujú. Naozaj efektívne odstránenie potom môžete dosiahnuť pomocou laseru. Tieto ponuky sú dostupné na rôznych klinikách. Ale ak strie nemáte dlho, odporúčala by som Vám najprv použiť práve gél New Gel+.
Je možné použiť túto mastičku na jazvy, ktoré sú na nohách a vyzerajú ako modriny?
O aké jazvy sa jedná? New Gel+E je možné používať na všetky typy jaziev, ideálne, ak nie sú staršie ako 2 roky. Ale poradí si aj so staršími.
 
Sú to jazvy po drobných poraneniach, napríklad keď sa odriete.
Gél pomáha aj s týmito druhmi jaziev, je potrebné aplikovať na dané miesta 2x denne. Prvé viditeľné výsledky sa objavia po 4-6 týždňoch.
Existuje ešte niečo podobné na jazvy?
Gél môžete ešte kombinovať so silikónovými náplasťami, a to tak, že náplasť použijete cez deň a gél cez noc. Zaistí sa tak pôsobenie aktívnych látok počas 24 hodín.
Dá sa používať New Gel+E silikónový gél na jazvy na jazvu po cisárskom reze? A ako dlho plus mínus vydrží jedno balenie?
Silikónový gél New Gel+ sa dá používať aj na jazvu po cisárskom reze. Balenie vydrží cca 2 mesiace, stačí naniesť tenkú vrstvu na jazvu, ideálne 3x denne.