Diaskor Pre skvalitnenie života s diabetom druhého typu

Skvalitnite a predĺžte svoj život s diabetom II. typu vďaka doplnku DIASKOR. Ten obsahuje škoricový extrakt, ktorý má preukázaný antidiabetický účinok1), plus ďalšie dôležité vitamíny a živiny, ktoré podporia vaše zdravie.

Podrobnejšie informácie
Určené pre vek:
0 20 30 40 50 60+
Diaskor
Cena: 14 EUR

Na sklade

Zvyšuje citlivosť na inzulín

Vodný škoricový extrakt, ktorý je základom DIASKORu, znižuje necitlivosť buniek na inzulíne a zvyšuje využitie inzulínu v tele. Tým pádom následne normalizuje vysokú hladinu cukru v krvi2). Pozitívny vplyv škoricového extraktu dvojito preukázala slepá štúdia, kedy u pacientov došlo k zníženiu hyperglykémie až o 29%, bez toho, aby sa u niektorého z diabetikov vyskytla hypoglykémia3).
 

Pre celkové zdravie organizmu

Škoricové kapsuly DIASKOR sú navyše obohatené o chróm, zinok, kyselinu alfa-lipoovú, horčík a zloženie je doplnené aj o vitamíny C, E, B1, B2, B3 a B6. Vďaka tomu nielen, že pôsobí pozitívne pri diabete, ale tiež podporuje zdravie kardiovaskulárnej a nervovej sústavy, zdravie kože a očí.
 

Prevencia komplikácií spojených s cukrovkou

 • Obsiahnuté vitamíny a minerály napomáhajú prevencii rozvoja ďalších diabetických komplikácií ako sú poruchy hojenia rán, poškodenie obličiek, zraku, nervov, syndrómu diabetickej nohy aj prevencií sexuálnych dysfunkcií.
 • Škoricový extrakt pôsobí pozitívne na hladinu krvného cukru, zvyšuje využitie inzulínu v organizme
 • Pôsobí ako prevencia neskorších komplikácií spojených s cukrovkou II. typu
 • Okrem škoricového extraktu obsahuje vitamíny a minerály, ktoré sú kľúčové pre zdravie organizmu, a ktorých majú diabetici zvýšenú potrebu
 • Znižuje hyperglykémiu
 • Okrem regulácie cukru v krvi podporuje celkové zdravie organizmu
 • Znižuje vplyv oxidačného stresu na organizmus

Účinné bez rizika podráždenia

 • Obsahuje vodný extrakt zo škoricovníka čínskeho, u ktorého sú zaručené antidiabetické účinky, neobsahuje iné druhy škorice
 • Vďaka tomu, že sa jedná o vodný roztok, neobsahuje extrakt zo škorice , ktorá je potenciálne dráždivá a ďalšie alergizujúce éterické oleje

Nečakané účinky škorice

Metylhydroxichalkonové polyméry MHCP, ktoré vedci zo škorice izolovali a identifikovali, zasahujú na inzulínových receptoroch buniek, kde znižujú rezistenciu proti inzulínu. Dôsledkom je potom nárast inzulínového účinku, ale nie hypoglykémia4).
 

Proti oxidatívnemu poškodeniu

Kyselina alfa-lipoová:
Významný antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením a pomáha liečiť zníženú citlivosť, pocity brnenia a iné príznaky poškodenia nervov u diabetických neuropatii5).
 

3 dôležité minerály

Zúčastňujú sa premeny sacharidov na energiu, preto sú pre diabetikov veľmi dôležité. Kvôli ich vyššiemu vylučovaniu močom pri diabete je však vhodné ich straty vyrovnávať6).
 
Dôležitosť horčíka spočíva v tom, že podporuje asi 300 procesov viazaných na enzýmy v organizme, z ktorých sú niektoré nevyhnutné pre základné životné funkcie. Dostatok horčíka pomáha v prevencii mnohých chronických chorôb aj v prevencii neskorých komplikácií diabetu.
 

Šesť kľúčových vitamínov

Vitamín C a vitamín E:
Pomáhajú v prevencii srdcových ochorení, určitých typov rakoviny aj iných chorôb, posilňujú imunitný systém, podporujú hojenie kože a vo svojom účinku sa navzájom dopĺňajú. Diabetici sa často nachádzajú v stave látkovej výmeny, pre ktorú je charakteristická vysoká hladina cukru v krvi spojená so zvýšeným oxidačným stresom. Ten potom spôsobuje väčšiu náchylnosť k rozvoju sekundárnych následkov diabetu7). Práve preto je nespornou výhodou týchto vitamínov ich antioxidačné pôsobenie.
 
Napomáha udržiavať zdravé nervy, posilňuje srdce a je nevyhnutný pre premenu sacharidov z potravy na energiu.
 
Podieľa sa na udržiavaní dobrej funkcie očí a centrálnych aj periférnych nervov.
 
Zúčastňuje sa na riadení hladiny krvného cukru, udržiava zdravú kožu a nervy.
 
Napomáha v prevencii kardiovaskulárnych ochorení.
 

Užívajte čoby podporu terapia

 • Najvhodnejšou kompenzáciou diabetu II. typu je samozrejme redukcia nadváhy a zaktívnenie životného štýlu, v spojení s dietetickými opatreniami. V rámci týchto opatrení je však možné odporučiť ako podporu terapie diabetu užívanie Diaskoru MPX, ktorý normalizuje hladinu krvného cukru a pôsobí ako prevencia ďalších ťažkostí spojených s diabetom.
 • Dávkovanie: 2x denne jedna kapsula, ktorú užívajte najlepšie po jedle a zapite dostatočným množstvom vody.
 • Je bezpečný aj pri dlhodobom užívaní
 • Balenie obsahuje 60 kapsúl (hmotnosť obsahu: 43,5 g)
 
 
1) Khan, 2003.
2) Verspohl, 2005 .; Lin, 2003 .; Brodhaurst, 2000 .; Berrio, 1992 .; Anderson, 2004.
3) Khan, 2003.
4) Jarvill-Taylor, 2001.
5) Anonymous, 2005 .; Negrisanu, 1999 .; Hahm, 2004 .; Ametov, 2003 .; Haak, 2000 .; Androni, 2000 .; Ruhnau, 1999.
6) Anderson, 2001 .; Anderson, 1997 .; Appleton, 2002; Khan, 1990 .; Morris, 1999 .; Kobla, 2000.
7) Picone, 2003 .; Cerriello., 1998.

Vložte svoju otázku

Vloženie komentára

Pre tento produkt nebol nájdený žiadny komentár.

K tomuto produktu nie je žiadna recenzia.

Súvisí s článkami Magazínu krásy:

Pomáha škorica na diabetes? Prečítajte si fakty

Pomáha škorica na diabetes? Prečítajte si fakty

Cukrovka čiže diabetes je ochorenie, pre ktoré je typická príliš vysoká hladina krvného cukru. Ak nie je pacient s cukrovkou dispenzarizovaný a liečený, objaviť sa môžu závažné zdravotné komplikácie.