Aké nebezpečenstvo striehne vo vzduchu? Poradíme vám, ako sa proti nemu účinne chrániť

Aké nebezpečenstvo striehne vo vzduchu? Poradíme vám, ako sa proti nemu účinne chrániť
Rubrika: Výživové doplnky by Anna Brandejs 19.03.2020
tlač

V posledných dekádach dochádza k výraznému znečisteniu pôdy, vody a vzduchu. To všetko má silný vplyv nielen na zdravie a kvalitu života, ale aj na kožu, jej zdravie a vzhľad.

Len vo vzduchu nájdeme celé spektrum tzv. polutantov - škodlivých látok, napríklad:

 • poletujúci prach a rôzne mikroskopické pevné čiastočky
 • ultrafialové žiarenie
 • ozón
 • polycyklické aromatické hydrokarbóny (z výfukových plynov)
 • nestabilné organické látky
 • oxidy
 • cigaretový dym

Polutanty zo vzduchu penetrujú cez kožu, vlasové folikuly a potné žliazky do podkožných tkanív, a poškodzujú tak nielen kožu, ale celý organizmus.

Hoci ľudská koža funguje ako biologický štít proti pre-oxidatívnym chemikáliám a látkam zo vzduchu, dlhodobé a opakované vystavenie vysokému množstvu týchto škodlivých látok má silný negatívny vplyv na kožu. Tieto látky vyvolávajú zápaly kože, znižujú vlastnú schopnosť kože tvoriť kolagén, poškodzujú gény buniek, ktoré potom môžu mutovať a prispievajú k predčasnému starnutiu buniek.

Čo hovoria vedecké štúdie:

Vystavovanie sa UV žiareniu je spájané s vonkajším starnutím kože a rakovinou kože.

Cigaretový dym prispieva k predčasnému starnutiu kože, zvyšuje výskyt psoriázy, akné, rakoviny kože a prispieva aj k vzniku kožných alergií, alebo ekzémov. Silní fajčiari majú vo veku 40 rokov kožu ako nefajčiari, ktorí majú 70 rokov! Fajčenie navyše spôsobuje aj rýchlejšie šedivenie vlasov.

Polyaromatické hydrokarbóny z výfukových plynov sú spájané s vonkajším starnutím kože, hyperpigmentáciou, rakovinou a akné.

Nestabilné organické zlúčeniny sú spájané so vznikom atopickej dermatitídy.

Čo môže pomôcť:

 • Chráňte sa proti UV žiareniu krémami s UV faktorom.
 • Používajte krémy, ktoré obsahujú vitamíny s vysokým antioxidačným potenciálom, ako sú vitamín C a E.
 • Užívajte kvalitné doplnky stravy s obsahom vitamínov C, E, A, biotínu, kyseliny pantoténovej, alebo extraktov, ako je napríklad extrakt z granátového jablka, alebo lykopén z paradajok.
 • Užívajte kolagénové doplnky stravy s kolagénovými peptidmi typu 1, to pomôže telu vytvárať viac kolagénu v koži, ktorý sa vekom a vplyvom škodlivých látok v tele znižuje.
 • Výborný vplyv na vybudovanie ochrannej kožnej bariéry má patentovaný komplex ceramosidov (extrakt z pšenice), ten navyše chráni kolagén a elastín v koži. Kolagén a elastín sú totiž proteíny, ktoré dávajú koži objem a hladký vzhľad.

Tieto látky, ktoré pomáhajú koži bojovať s niektorými škodlivými látkami zo znečisteného vzduchu, nájdete napríklad v doplnku stravy COLLAGEN +11 by Anna Brandejs.

COLLAGEN + 11 by ANNA BRANDEJS Zdokonaľte svoju pleť zvnútra s COLLAGEN + 11 by ANNA BRANDEJS s najčistejším rybím kolagénom a patentovanými Ceramosidmi. Svetovo unikátne zloženie navrhla sama Anna Brandejs, pretože na trhu nenašla nič, čo by uspokojilo jej náročné požiadavky. Získajte mladistvo spevnenú a vyhladenú pleť vďaka doplnku stravy, ktorý vyhladí vrásky, rozjasní a zjemní pleť až o 63%.
Na sklade
Cena: 74,00 EUR

Koniec článku