11 otázok a odpovedí pred použitím derma valčeka

11 otázok a odpovedí pred použitím derma valčeka
Rubrika: Omladenie pleti 17.02.2014
tlač

Dopočula ste sa o derma valčeku a rozhodujete sa, či si ho zaobstarať? Pripravili sme 10 najčastejších otázok a odpovedí, aby sme vám rozhodovanie uľahčili.

1. Prečo mám valček používať? V čom mi môže pomôcť?
Derma valček alebo tiež derma roller je špeciálny valček s mikroihlou. Jeho používanie umožní dopraviť účinné látky obsiahnuté v pleťovom kréme či sére hlboko do pokožky a tým dokáže účinne bojovať proti starnutiu pleti, vráskam, jazvám a striám.

Derma váleček - jehličky

2. Ako roller funguje?
Prechádzaním valčeka po pokožke v nej vytvárate drobné vpichy, vďaka ktorým sa dostanú účinné látky z krému či séra hlboko do pokožky. Používanie valčeka napomáha tvorbe kolagénu a elastínu, ktoré redukujú už existujúce vrásky, vyhladzujú jazvy a iné kožné nezrovnalosti.
 
3. Aký valček si mám kúpiť? 
Pre domáce používanie doporučujeme zakúpiť valček s dĺžkou ihličiek 0,2 alebo 0,3 mm. Valček s ihličkami o dĺžke 0,5 mm a viac by mal používať iba vyškolený pracovník teda kozmetička alebo lekár. Na trhu je k dostaniu hneď niekoľko značiek valčekov. Orientovať by ste sa mali podľa použitých materiálov, teda kvality valčeka. Napríklad derma valček od značky Medik8 má kvalitné titánové ihličky. Každá z nich je navyše pozlátená z dôvodu vyššej sterility a antibakteriálneho účinku.
 
4. Ako presne ho mám používať?
Valček používajte vždy na čistú a suchú tvár. Pred každou aplikáciou je nutné ho zbaviť akýchkoľvek nežiaducich látok pomocou dezinfekčného prípravku. Aby používanie bolo dokonale bezpečné, odporúčame použiť aj antibakteriálnu emulziu, ktorou si potrite ruky. Valček použite každý večer pred spaním.

rollování pleti válečkem derma roller

Pred samotným rolovaním si tvár vizuálne rozdeľte na časti - čelo, ľavé líce, pravé líce, nos a brada. Začnite na jednej časti tváre a s jemným tlakom rolujte valčekom 10x tam a späť. Potom zmeňte smer rolovania. Po dokončení rolovania nanesieme na práve rolovanú oblasť vybraný krém alebo sérum. Nanášame ihneď, kým sú transportné kanáliky do pokožky priechodné. Takto vždy pokračujeme, kým nepokryjeme všetky oblasti. Na záver môžeme naniesť ešte hydratačný prípravok.
 
5. Môžem valček použiť aj na inú časť tela než len tvár?
Áno. Valček je možné použiť aj na odstránenie strií a jaziev na iných častiach tela. Jeho použitie je totožné s použitím na pokožku tváre.
 
6. Je valček vhodný pre všetky typy pleti?
Domáce rolovanie valčekom s ihličkami 0,2 a 0,3 mm je bezpečné a vhodné pre všetky typy pleti. 
 
7. Aký krém či sérum môžem po ošetrení valčkem používať?
Derma roller je vhodné používať so špeciálnou radou sér značky Medik8 vytvorenou pre používanie v kombinácii s valčekom. Štyri druhy sér pomáhajú riešiť najrôznejšie problémy od citlivej pleti, dehydratácii pokožky až po pigmentáciu.
 
8. Ako často ho môžem používať?
Valček môžete používať každý deň. Uistite sa však, že akékoľvek podráždenie pokožky vzniknuté predchádzajúcim použitím odznelo. Odporúčame začať s aplikáciou 1 - 2x týždne a frekvenciu postupne zvyšovať. 
 
9. Ako sa mám o valček starať aby mi vydržal čo nejdlhšie?
Po každom použití opláchnite valček horúcou vodou a opäť vydezinfikujte vhodným prípravkom. Uložte ho na suché miesto, najlepšie do umelohmotného púzdra. 
 
10. Ako dlho mi vydrží?
Valček vám môže vydržať naozaj dlho. Záleží na frekvencii používania. V prípade denného použitia sa odporúča ho vymeniť raz za 6 mesiacov. Ihličky sa môžu častým používaním otupiť a rolovanie by nebolo tak efektívne.
 
11. Môžem ho používať napr. so sestrou alebo mamou spoločne?
Derma roller z hygienických dôvodov nepožičiavajte. Pri zlej dezinfekcii by mohlo dôjsť k prenosu nežiaducich látok.
 

Video: Jak používat váleček Derma roller

Koniec článku