5 rád pre krásne pery aj v zime

5 rád pre krásne pery aj v zime
Rubrika: Omladenie pleti 21.11.2013
tlač

Pery sú v priebehu chladného počasia vystavené mnohým negatívnym vplyvom. Rýchlo tak schnú, praskajú a celkovo slabnú. Prinášame Vám niekoľko jednoduchých zásad, ktoré stačí dodržiavať, aby pery boli ako zo škatuľky aj v zime. Zároveň poradíme, ako vykúzliť krásne a plné pery napríklad na silvestrovskú párty.

1. Kožičku netrhajte ani nehryzte

Ve veľmi mrazivom počasí nám pery popraskajú raz dva. Môže se teda stať, že se začne kožička ľahko odlupovať. Pokožka na našich perách je veľmi citlivá a tenká, takže pokiaľ ju odtrhneme, môže dôjsť k dlhodobému poškodeniu. Vyvarujte sa tomu!

2. Pery v žiadnom prípade neolizujte

Aj keď je to veľmi lákavé, suché pery nikdy neolizujte. Pokiaľ zrovna nemôžete pery namazať balzamom, musíte sa snažit nepríjemný pocit vydržať. Keď pery olíznete, dôjde len ku krátkodobej úľave a budú sa ešte viac vysušovať.

3. Nepoužívajte lesk, ale jelení loj

Na zimu je naozaj dobré na chvíľu lesky na pery odložiť. Klasický jelení loj je v tomto období ideálnym ochranným prostriedkom. Kľudne siahnite po prípravkoch s medom alebo aloe vera a na lyžovanie se vybavte balzamom s UV faktorom. Zimné slniečko totiž dokáže tiež pekne potrápiť.

4. Hydratujte

Nedostatok vody a zlá životospráva sa veľmi rýchlo prejaví na stave našej pokožky. Pekný vzhľad pier je v tejto súvislosti tiež ohrozený. Preto pite dostatok čistej vody každý deň. Záleží na možnostiach zamestnania a celkovej aktivite, ale 2 litry vody denne sú základ. Správne hydratovať a súčasne zvätšiť objem pier môžete napríklad prostredníctvom prípravku Pretox Pout. Tento produkt hydratuje a obnovuje produkciu glukosaminglykánov a kolagénu, hlavných prvkov pre plnosť a objem pier.

5. Pred nanesením rúžu použite jelení loj

Zabránite tak nepríjemnému vysúšaniu a zároveň nenarušíte obľúbené líčenie. Okrem jelenieho loja môžete použiť prípravok Pretox Pout alebo SAL 29 Perfect lips. Oba prípravky hydratujú, zvätšujú objem pier a tiež redukujú povrchové vrásky. Perami podľa predstáv sa teda budete môcť pochváliť napríklad pri vianočnej slávnostnej večeri alebo silvestrovskej párty.

Koniec článku