8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!
Rubrika: Omladenie pleti 25.03.2015
tlač

Je známe, že oči sú oknom do duše. Nech to je ako chce, určite sú oči jedným z najvýraznejších prvkov na tvári. Takže ak túžite po omladení, bude najlepšie začať práve u nich. A ako každá starostlivosť, aj starostlivosť o oči vyžaduje pravidelnosť.

1. Doprajte si ochranu vďaka antioxidantom

Pobyt na slnku, už len na pár minút  vystavuje vašu pleť útokom volných radikálov, ktoré môžu za stárnutie pleti a vlastne za stárnutie celého organizmu. Lenže priznajme si, v bubline na zorbing sa žiť nedá. Je teda potreba proti volným radikálom zabojovať inak – za podpory antioxidantov. Tie sú totiž najlepšou ochranou pred poškodením buniek, či už je to vitamín C, zelený čaj alebo bobule Acai. Ideálne je vybrať si priamo sérum s obsahom antioxidantov, ktorého účinné látky dopravia antioxidanty v dostatočnom množstve priamo do pokožky. Vyhraďte si preto pre použitie týchto prípravkov prvé chvíle hneď po prebudení, pred všetkými ďalšími prípravkami. 

 

2. Vykŕmte svoju pleť

Máme pre vás zlú správu, ‘pokrčená’ pleť a vrásky sa začínajú objavovať už okolo dvadsiateho roku života. Samozrejme máme pre vás aj pozitívnu správu – bohaté krémy s obsahom glycerínu či panthenolu, silne hydratujúcich látok, pomôžu pleť vypnúť a vyplniť jemné vrásky. Ďalším silným hráčom je samozrejme kyselina hyalurónová, ktorá vďaka svojej schopnosti viazať v bunkách vodu zaistí mladistvú pleť.

 

3. Nezabúdajte na faktor!kruhy pod ocami

Ak váš očný krém neobsahuje aspoň ochranu SPF 30, potom si ho hneď kúpte. Alebo si aspoň zaobstarajte kvalitný prípravok s ochranným faktorom SPF 30 ak nie vyšším a aplikujte ho v okolí očí, vo chvíli keď sa váš bežný očný krém úplne vstrebá. Každé ráno, bez výnimky! Nikdy neviete, kedy vás UVA a UVB lúče prepadnú, a mimo to už dnes je všeobecne známe, že presvietia aj cez mraky! Pre mladý vzhľad očí doporučujeme tiež nosiť slnečné okuliare s UV – ochranou. Dodajú pokožke ďalšiu ochrannú vrstvu a naviac vás chránia pred žmúrením, ktoré ako už vieme, je jednou z príčin vrások okolo očí. A naviac dodajú šmrnc!

 

4. Vyhľaďte jemné vrásky

Pre vyhľadenie jemných vrások hľadajte v zložení prípravku Arqireline alebo Octapeptide, špeciálne peptidy, ktoré majú vypínací efekt. Omladeniu samozrejme napomôže, aj keď sa zbavíte tmavých kruhov pod očami. S tým vám pomôžu prípravky, ktoré vypínajú vrásky, a taktiež obsahujú reflexné optické častice, ktoré odrážajú svetlo a tmavšie miesta na pokožke tak zosvetľujú. 

 

5. Zosvetlite tmavé miesta

Nielen pod očami, ale v celej oblasti okolo očí sa môžu objaviť nepekné tmavé škvrny. Zatočte s nimi s prípravkami, ktoré obsahujú látky odrážajúce svetlo a pokožku teda opticky zosvetlujú. Tak za pomoci kvalitných korektorov, ktoré pleť nielen zosvetlia, ale aj rozžiaria vaše oči budú pôsobiť väčšie (a mladšie).

 

6. Zbavte sa opuchov

Ak za sebou máte dlhú noc, snaha o mladivstvý vzhľad bude stáť viacej úsilia. Ak nájdete doma pohár plnotučného mlieka, namočte do ňho dva vatové tampóny, nechte ich poriadne nasiaknuť a potom si ich nechajte ležať na očiach po dobu 10 minút.  Tuky a bielkoviny obsiahnuté v mlieku pomôžu pleti vrátiť sa späť do normálu. Ak mlieko doma nemáte alebo proste radšej veríte kosmetike pred babskými radami, tak určite siahnite po niektorej z pleťových masiek, ktoré opuchlé oči  a vlastne celkové následky vašej nočnej zábavy eliminujú. V prípade najväčšej núdze u očí, ktoré nie je možné cez otok ani otvoriť (čo dúfame, že sa vám samozrejme nestalo), si dajte na tvár vrecúško studeného hrášku. A samozrejme nezabúdajte hydratovať zvonku i zvnútra!

 

7. Ten make-up musí preč!

Akokoľvek máte pocit, že musíte padnúť do postele a spať alebo, že ta super vodeodolná riasenka nepôjde odlíčiť, v žiadnom prípade sa nevyhýbajte odličovaniu. A to robte síce dôkladne, ale zároveň jemne! Pleť, a hlavne ta v oblasti očí, vám totiž nič neodpustí. Dokonca i samotné nešetrné odličovanie môže byť príčinou vzniku jemných vrások v oblasti okolo očí! Ako sa teda správne odličovať a ‘netlačiť na pílu’? Jemne pritlačte vatový tampón nasiaknutý odličovačím prípravkom na oko a nechajte ho pôsobiť 10 – 15 sekúnd. Potom pôjde aj ta najsilnejšia riasenka dole jednoduchšie. 

 

8. Retinol na noc

Noc je ideálny čas vydať sa do boja s ťažkými zbraňami – retinoidy. Tieto deriváty vitamínu A, často nazývané retinol, majú preukázateľné účinky na linky a vrásky, pretože výrazne zosilujú produkciu kolagénu a elastínu. A naviac tiež zosvetľujú tmavé miesta pleti.  Hojne sa využívajú aj v prípade nastupujúceho akné. Retinol je jednoducho bojovník ťažkého kalibru. Len pozor, zapamätajte si, že tieto produkty vždy treba používať na noc. Pretože môžu spôsobiť sčervenanie alebo vysušenie pleti. Doporučujeme vždy, keď skúšate nový prípravok s retinolom, aplikovať produkt postupne, aby si pleť zvykla.
Koniec článku