Aj alergia vám môže spôsobiť kruhy pod očami! My našťastie vieme, ako s nimi bojovať

Aj alergia vám môže spôsobiť kruhy pod očami! My našťastie vieme, ako s nimi bojovať
Rubrika: Omladenie pleti 23.08.2015
tlač

Príčiny vzniku kruhov pod očami zatiaľ neboli kompletne vysvetlené. Na vine môže byť nadmerná pigmentácia alebo poškodenie krvných kapilár. My sa dnes ale nebudeme zaoberať príčinami, ale odstránením následkov. Tu máte hneď niekoľko tipov, ako sa zbaviť kruhov pod očami.

Nezabúdajte na UV faktor

Jasne, tento bod pripomíname skoro v každom našom článku, ale ona tá ochrana pleti pred slnečným žiarením je fakt dôležitá! Najmä v oblasti pod očami, kde je koža extrémne jemná a tenká a tým pádom náchylná k poškodeniu. Dajte si, ale pozor, pretože prípravky s UV ochranou môžu oči podráždiť, vyberajte preto opatrne.
 
TIP: V našom článku O bezpečnom opaľovaní sme vám odporúčali na oblasť okolo očí používať pomádu na pery s SPF, pretože dobre drží, nesteká a väčšinou nemá tendenciu dráždiť. 9 tipov na bezpečné opaľovanie, čo sa vám budú ešte toto leto hodiť 9 tipov na bezpečné opaľovanie, čo sa vám budú ešte toto leto hodiť Aj keď priznávame, že hneď prvá informácia nie je zrovna najšťastnejšia. Na úvod je totiž potrebné zdôrazniť, že žiadna 100% ochrana proti slnečným lúčom neexistuje. Bohužiaľ ...
 
 

Pomôžu vám retinoidy

Aj retinoidy už pomerne často zmieňujeme v našich článkoch, ale sú jednoducho úžasné a túto pozornosť si zaslúžia! Ak sa zameriate na ich využitie v rámci redukcie pigmentových škvŕn, vyberte si určite retinol určený priamo na oblasť očí ako napríklad sérum Retinol Eye TR. Retinol, derivát vitamínu A, zosvetlí pigment a zvyšuje produkciu kolagénu, takže je pleť menej priesvitná a kruhy pod očami sú menej viditeľné.
 

Ale nesmiete to s nimi preháňať!

Akokoľvek sú retinoidy skvelými pomocníkmi v starostlivosti o pleť, ako so všetkým, ani s nimi sa to nesmiete preháňať. V opačnom prípade sa vám na pleti môžu vyraziť červené kruhy pod očami, ktoré sa hojením časom zmenia na hnedé či šedé, najmä ak máte od prírody tmavšiu pleť. Vyberajte preto produkty s nižšou koncentráciou retinolu.
 kruhy pod očami 
 

Vyberte si správny produkt na odlíčenie

Keď sa odličujete a pritom pleť tak trochu "drhnete", môžete si v nej spôsobiť zápal a poškodiť kapiláry, čo môže viesť k vzniku tmavých kruhov pod očami. Navyše takto môžete prísť aj pár rias. Odporúčame vám preto používať odličovač, ktorý make-up v podstate "rozpustí" a vy ho môžete ľahko zotrieť odličovacím tampónom. Vyskúšajte napríklad Cream Cleanse.
 

Pozrite sa po rozjasňujúcich zložkách

V zložení produktov hľadajte slovíčka ako arbutín, kyselina kojová, sladké drievko, vitamín C alebo aj extrakt zo sedmikrásky. Všetky tieto látky ovplyvňujú produkciu melanínu, bez toho, aby spôsobili podráždenie pleti. Keď sa pozrieme do portfólia Medaprexu, arbutín a kyselinu kojovú obsahuje (i mimo iné látky) sérum White Balance Brightening Serum, ktoré rieši všetky druhy pigmentácie vrátane tmavých kruhov pod očami.
 

Siahnite po antihistaminikách

Že sa vám spojitosť medzi alergiou a kruhmi pod očami nezdá? Čítajte v tom prípade ďalej - histamín, ktorý produkuje pri alergických reakciách organizmus, môže spôsobiť opuch. Keď sa tento opuch objaví v oblasti pod očami, dôjde v tomto mieste k poškodeniu kapilár. Svrbenie môže navyše spôsobiť, že budete mať tendenciu pokožku škrabať, čo zase vedie k hyperpigmentácii. Preto je lepšie (samozrejme aj z ďalších dôvodov, ktoré sú alergikom určite dobre známe) alergickej reakcii predísť.
 

Dobrá rada nad zlato (čo navyše nič nestojí): Tvár si umývajte studenou vodou, ktorá eliminuje opuchy tváre. Čím je totiž tvár opuchlejšia, tým väčšie je riziko zvýraznenia kruhov pod očami. Takže žiadna horúca voda alebo para!

Koniec článku