Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!
Rubrika: Omladenie pleti 27.09.2015
tlač

Pravdepodobne ste sa už neraz stretli so spojením vrásky a jemné linky (alebo prípadne vrásky a jemné ryhy), najmä v spojení s omladením a anti-ageingom. Avšak viete, aký je medzi nimi rozdiel? Alebo čo ich spôsobuje? A predovšetkým, či existuje voči nim nejaká prevencia?

Jemným linkám či ryhám sa v angličtine inak hovorí aj "expression lines", teda výrazové linky. Väčšinou ich spôsobuje pohyb tvárových svalov napríklad pri smiechu alebo keď sa mračíte. Oproti vráskam sú hlbšie ako jemné ryhy a ich  príčinou býva skôr prirodzený proces starnutia pleti, negatívne vplyvy okolitého prostredia na pleť alebo stále sa opakujúce pohyby tvárových svalov ako napríklad privieranie očí alebo spanie na bruchu, ak každú noc spíte na rovnakom boku. Neveríte, že vám toto môže spôsobiť vrásky? Potom si to prečítajte v našom článku o prekvapivých príčinách tvorby vrások.

Nespite na jednom boku. Budete mať  vrásky! Nespite na jednom boku. Budete mať vrásky! Naozaj, opakovaný spánok na tom istom boku je živnou pôdou pre vznik mimických vrások! Prečítajte si ešte 5 ďalších faktov, ktoré ste o vráskach nevedeli.

Nehádžte všetko na gény

Starnutie pleti spôsobuje mnoho vnútorných i vonkajších faktorov. Vnútorné starnutie pleti definuje biologický účinok času na pleť a vznik vrások ako výsledok kombinácie biologického veku jedinca a jeho genetických dispozícií. Vonkajšie starnutie pleti významne ovplyvňujú faktory ako vystavovanie kože slnečnému žiareniu, životný štýl, časté veterné počasie (pleť vysušuje), nevhodná voľba kozmetických produktov prípadne ich nevhodná kombinácia, strava či (pasívne) fajčenie. Týchto vonkajších faktorov je samozrejme oveľa viac.
 

Časti nášho tela, ktoré sú viac vystavené vonkajšiemu prostrediu ako tvár, krk a ruky bývajú viacej náchylné k viditeľnému starnutiu a vzniku vrások ako iné časti tela.

 

A čo s tým treba robiť?

Vyberte si tie správne ingrediencie v kozmetických produktoch, ktoré používate. Tentokrát vám nebudeme odporúčať všeobecne známe stálice ako kyselinu hyalurónovú alebo botulotoxín, ale také, o ktorých ste toho možno ešte toľko nepočuli.
 vrásky 
 

To najlepšie pre vašu pleť

Poďte na to trošku sofistikovane a skúste napríklad sójový olej! Extrakt zo sóje totiž napomáha podporiť pleť v produkcii kolagénu a zvýšiť vlastný obsah hyaluronanu v pleti. Ten potom riadi syntézu kolagénu, ktorá vedie k vypnutiu a spevneniu pleti a samozrejme tiež redukcii viditeľných jemných liniek. Vyrovnáva tiež farebný tón pleti a zlepšuje pigmentáciu.
 
Sójový olej obsahuje napríklad Omladzujúci pleťová maska Dermaheal, ktorá spomaľuje starnutie kožných buniek a podporuje regeneráciu pleti.

Dermaheal Cosmeceutical Mask Pack Radi používate pleťové masky a chcete naozaj niečo účinné? V tom prípade ste narazili na správny produkt, ktorý je nielen efektívny, ale tiež veľmi ľahko použiteľný.
Na sklade
Cena: 5,30 EUR

Ďalšie látka, po ktorej vám odporúčame siahnuť je Tokoferol alebo vitamín E. Tento silný antioxidant chráni organizmus pred útokmi voľných radikálov. Vďaka tomu vás chráni pred starnutím, a to ako tým klasickým, tak aj starnutím pleti. A navyše dokáže zlepšiť stav pokožky po nadmernom pobyte na slnku.
 
Ideálne je na pleť aplikovať priamo vitamín E vo svojej čistej forme. Toho docielite s vitamínmi na pleť Monoderma E5.
 
A do tretice všetkého dobrého siahnite po prípravkoch s obsiahnutým UV filtrom. Tie chránia pleť pred poškodením ultrafialovými lúčmi. Len si dajte pozor. Nie je všetko tak, ako na prvý pohľad vyzerá. Označenie SPF a dané číslo určujúce stupeň ochrany sa viaže len k UVB lúčom. Ako to teda je s UVA lúčmi? To je téma na samostatný článok. A pozrime, jeden na túto tému tú v zásobe tiež máme:
 

Ochranný faktor SPF v opaľovacích krémoch Vás ochrání len pred UVB žiarením! Ochranný faktor SPF v opaľovacích krémoch Vás ochrání len pred UVB žiarením! O škodlivosti UVA a UVB žiarenia sa hovorí skoro všade. Vedeli ste ale, že onen vzývaný "SPF" faktor, ktorý vidíme na každej fľaštičke opaľovacieho krému, sa týka len UVB žiarenia? A viete vôbec, čo "SPF" vlastne znamená?

 
Pred UVA aj UVB lúčmi vás ochráni prípravok Physical Sunscreen. Mrknite na ňho v našom e-shope!
Koniec článku