Ako na kruhy pod očami

Ako na kruhy pod očami
Rubrika: Omladenie pleti 03.02.2014
tlač

Kruhy pod očami dokážu pridať aj niekoľko rokov. Pleť kvôli nim vyzerá unavená a nezdravá. Niekto ich zdedí po rodičoch, iný si za ne môže sám. Kruhy pod očami majú hneď niekoľko príčin, ale aj možností odstránenia.

Pri pohľade do zrkadla sa trochu uškrniete, možno zdesíte alebo ľahko naštvete. Zase kruhy pod očami. Skúste vo svojej mysli zapátrať, aká môže byť ich príčina. Medzi tie najčastejšie patria stresové obdobie, strach, úzkosť, nedostatok spánku, ale aj namáhanie očí, nedostatok vitamínu A, ochorenia, zlá starostlivosť o kožu okolo očí alebo chybné stravovanie (veľa soli, údenín, smažených pokrmov). Ak vás problém trápi už dlhšiu dobu, objednajte sa k dermatológovi. Odborník vám poradí a vy môžete začať pracovaťna odstránení príčiny. Skúste sa tiež pozrieť na svojich rodičov. Ak majú kruhy pod očami, bude pravdepodobnou príčinou dedičný faktor.

Ako s kruhmi pod očiami bojovať

Menej soľte, veľa pite, jedzte zdravo

Dôležitý je príjem vitamínu A (betakaroténu) a vitamínu D. Doprajte si pravidelne mrkvový fresh džús alebo mrkvový šalát. Áčko môžete pokožke doplniť aj v podobe špeciálne vyvinutých vitamínov pre pleť Monodermá A15. Kapsule Monodermá obsahujú čistý koncentrát prírodného vitamínu. Účinok spoznáte hneď pri prvej aplikácii.

Kozmetika
Na trhu nájdete aj špeciálne prípravky a masky. Kozmetické prípravky jednoducho nanesiete a behom chvíle by kruhy mali zmiznúť. Ak máte viac času, aplikujte gélovú či krémovú masku na ošetrenie kruhov pod očami, po 15 - 20 minútach by mal byť problém fuč.

odstranění kruhů pod očimaBabské rady na kruhy pod očiami 
Na podráždené napuchnuté oči platí obklad.

Teplý obklad - zalejte horúcou vodou dve čajové vrecúška s čiernym, harmančekovým alebo lipovým čajom, potom ich z vody vyberte, nechajte chvíľu vychladnúť a ešte teplé položte na pár minút na zavreté unavené oči. 
 
Studený obklad - na zatvorené oči priložte na 5 - 10 min vychladnuté vrecúška s napr harmančekovým čajom alebo použite vreckovky či vatové tampóny namočené v studenej vode. Použiť môžete aj dva plátky vychladenej uhorky z chladničky.

Maskujte sa
Kruhy môžete zakryť pomocou korektora. Zvoľte tekutý s rozjasňujúcim efektom, ktorý vám dodá príjemne svieži vzhľad. Tuhé prípravky nie sú vhodné, pretože sa nevsakujú. Na záver sa vyhnite púdru, ten len zvýrazní vrásky.

Prevencia každý večer a ráno
Ako prevenciu vyberte očný krém. Starostlivosť o očné okolie pomôže aj proti starnutiu. Napríklad intenzívny očný krém Pretox Eyelift dodá pokožke potrebné živiny po náročnom dni a ráno pomôže s opuchmi. Navyše pomáha v boji proti vráskam.
 
Cvičte telom aj očami 
Pravidelným cvičením a športom krásne okysličíte krv a prekrvíte pokožku. Pleť bude svieža a váš vzhľad tiež. Zapojte aj očné cviky, môžu pomôcť aj so zrakom.
 
Odpočinok
Nájdite si dostatok času na relaxáciu a spánok.
 
Čo je samozrejmosťou
Vynechajte alkohol, prestaňte fajčiť.
 
Poraďte sa
Príčinou kruhov pod očami môže byť aj zdravotný stav, preto odporúčame pred začiatkom radikálnej samoliečby konzultáciu s dermatológom.
Koniec článku