Ako obnoviť elasticitu pleti a vyzmizíkovať už existujúce vrásky?

Ako obnoviť elasticitu pleti a vyzmizíkovať už existujúce vrásky?
Rubrika: Omladenie pleti 06.12.2015
tlač

Rovnako ako sa pri každodennom nosení obnosí tričko alebo kabát, "obnosí" sa s rastúcim vekom aj naša pokožka. U trička sa objavia žmolky, látka začne presvitať. Na pokožke sa vek, ale prejavuje inak. Prvým znakom je strata jej elasticity. A odtiaľ sme už len krôčik od vzniku vrások, povädnutých kontúr tváre a vzhľadu, ktorý pridáva roky. Práve preto by nás malo zaujímať, ako je možné pružnosť pleti podporiť.

Ako obnoviť elasticitu pleti a vyzmizíkovať už existujúce vrásky? Pomôže vám vianočný balíček pre redukciu vrások. Prípravky, ktoré obsahuje, podporujú v pleti tvorbu kolagénu, elastínu, fibronektínu a kyseliny hyalurónovej. Nemusíte chodiť "pod nôž" alebo "pod ihlu", aby vaša pleť bola opäť krásne vypnutá. Inšpirujte sa aj ďalšími vianočnými balíčkami pre krásnu pleť a vlasy!
 
Na udržaní, respektíve znížení elasticity pleti má najväčší podiel kolagén, bielkovina, ktorá okrem pružnosti pleti podporuje aj jej pevný a jemný vzhľad. Kolagén síce organizmus sám produkuje, lenže jeho produkcia sa s rastúcim vekom znižuje. Okrem toho znižovanie jeho hladiny ovplyvňujú aj ďalšie faktory ako je nedostatok rôznych živín, vystavenie slnečnému žiareniu, znečistenie, fajčenie či iné zranenia. Výsledkom je vznik vrások, jazvičiek a ochabnutie kontúr pleti. My, ale našťastie vieme, aké vitamíny vám pomôžu proti starnutiu pleti výrazne zakročiť, a to ako podporením hydratácie, tak stimuláciou produkcie kolagénu alebo bojom proti škodlivým voľným radikálom.
 
Často je vhodné tieto vitamíny nielen konzumovať, ale hneď ich pre najlepšie výsledky tiež topicky aplikovať priamo na pleť. Ak máte pocit, že sa pružnosť vašej pleti znížila, je už na čase siahnuť po niektorom z týchto anti-aging vitamínov ...
 

Áčko vás "nafúkne"

Konzumácia vitamínu A napomáha pokožku hydratovať, čo je základ toho, aby bola zachovaná jej pružnosť. Ďalej v pleti podporuje exfoliáciu, teda odstránenie odumretých kožných buniek, čím dochádza k jej spevneniu a vyhladeniu vrások. Vitamín A napomáha tiež vyššej produkcii kolagénu. Ten pleť pekne "nafúkne" a prípadné spevní  ovisnuté kontúry. Navyše posilňuje kožné tkanivo a je zodpovedný za opravu poškodených kožných tkanív.
 
Vitamín A môžete zo stravy získať z vnútorností, a to hlavne obličiek, mrkvy, marhúľ, chilli papričiek, melónu cantaloupe, kelu, špenátu, brokolice, mlieka a vaječných žĺtkov.
 
Retinol, derivát vitamínu A, je navyše jeden z tých vitamínov, ktoré sa na pleť pre jej lepší vzhľad oplatí aplikovať aj topicky. Prípravky na jeho báze napomáhajú redukovať vrásky, prejavy hyperpigmentácia a zlepšovať textúru pleti. Jeho topická aplikácia tiež stimuluje produkciu kolagénu.
 
Retinol 3TR Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku počas noci dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento prípravok vyhral Silver Aesthetic Award (strieborné miesto) za najlepšie predávaný maloobchodný produkt vo Veľkej Británii.
Na sklade
Cena: 36,00 EUR
 elasticita pleti 

Céčko nielen proti nachladnutiu

Ďalším výborným anti-aging vitamínom, ktorý zlepšuje pružnosť pleti a spevňuje ochabnuté kontúry, je vitamín C, inak nazývaný kyselina askorbová. Tento silný antioxidant napomáha organizmu vysporiadať sa so škodlivými voľnými radikálmi, ktoré sú príčinou predčasného starnutia nielen kože, ale celého organizmu. Keď sa kolagén a elastín v pleti v dôsledku činnosti voľných radikálov rozpadá, stáva sa pleť čoraz menej pevnou a začínajú sa na nej objavovať prvé vrásky. Pretože, ale vitamín C nielen, že podporuje produkciu kolagénu, ale navyše pôsobí ako silný antioxidant, dokáže proti prejavom starnutia pleti účinne bojovať.
 
Vitamín C nájdeme v bežnej strave najmä v ovocí, ako sú pomaranče, grep, ananás či lesné plody, obľúbená je aj jeho konzumácia v podobe doplnkov stravy, predovšetkým vďaka schopnosti pôsobiť ako prevencia prechladnutia.
 
Často ho nájdeme ako zložku kozmetických produktov, pretože funguje ako prírodný čistič, ktorý napomáha pleti zbavovať sa svojich odumretých buniek. Novo "odhalená" pleť je následne obnovená, pevnejšia a mladistvo vyzerajúca.
 

Béčko, aby ste nepotrebovali make-up

Vitamíny zo skupiny B, takzvane B-komplex, hrajú dôležitú úlohu v zachovaní zdravého a jednotného odtieňu pleti a tiež jej elasticity. Napomáhajú totiž pokožku hydratovať, redukujú prípadné zápalové procesy v koži a podporujú obnovu buniek kože. Sú preto nevyhnutné na zachovanie ako jej elasticity, tak celkového zdravia.
 
B-komplex je zložený z ôsmich vitamínov B. Najjednoduchším spôsobom, ako mať istotu, že ich máte skutočne dostatok, je konzumovať potravinové doplnky s ich obsahom. Medzi hlavné zdroje vitamínov B v bežnej potrave sa radí šošovka, banány, vajíčka, avokádo, tuniak, jačmeň či tempeh.
 
Krémy a ďalšie lokálne aplikované prípravky obsahujúce vitamíny skupiny B napomáhajú hydratovať a rozžiariť pleť, pričom podporujú jej zjednotený farebný odtieň, vďaka čomu pleť samozrejme opäť vyzerá mladšie!
 

Éčko proti poškodeniu slnkom

Vitamín E možno dobre poznáte ako zložku svojho obľúbeného kozmetického produktu, "vie" , ale dobre pôsobiť aj zvnútra. Tokoferol, ako sa inak vitamín E tiež nazýva, je vnímaný ako jeden z kľúčových vitamínov, ktoré zlepšujú stav pleti a bojujú proti jej predčasnému starnutiu. Je veľmi účinný v redukcii vrások , ktoré vznikli poškodením pleti slnečným žiarením. Pretože stimuluje produkciu kolagénu, pôsobí proti vráskam rôzneho pôvodu, plus samozrejme pri zachovaní jemnosti, plnosti a elasticity pleti. Tento silný antioxidant sa v pokožke prirodzene nachádza a chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Navyše podporuje hojenie kože a zachováva ju dostatočne hydratovanú. Proste všetko, čo potrebujete k mladistvému vzhľadu pokožky!
 
Vitamín E je rozpustný vo vode, nachádza sa v oleji z pšeničných klíčkov, mandliach, horčicových lístkoch, slnečnicových semenách, brokolici, špenáte a orechoch všeobecne. Keď je topicky aplikovaný, napomáha hydratácii pleti a jej omladeniu vďaka schopnosti vyhladzovať už existujúce vrásky.
Koniec článku