Ako sa starať o pleť s rozšírenými žilkami?

Ako sa starať o pleť s rozšírenými žilkami?
Rubrika: Omladenie pleti 16.02.2014
tlač

Rozšírené žilky alebo odborne kuperóza sa môže prejaviť už v mladosti. Najčastejší a najviditeľnejší je ich výskyt na tvári, môžeme ich ale pozorovať aj na tele. Dá sa s nimi účinne bojovať?

Príčinou rozšírených žiliek sú dedične slabé cievy. Červené popraskané žilky sa môžu objaviť pri náhlej zmene vysokých a nízkych teplôt napríklad pri prechode z vyhriatej miestnosti do mrazu alebo pri saunovaní a následnom schladení pokožky. Okrem dedičnosti má na vznik vplyv aj starnutie kože a strata jej pružnosti. 

Tvorbu žiliek negatívne ovplyvňuje tiež: 
  • UV žiarenie 
  • horúce nápoje 
  • pikantné a korenená strava 
  • nadmerná konzumácia alkoholu a kávy

Na zabránenie vzniku červených žiliek je dôležitá prevencia. Je nutné, aby sme pleť chránili krémami s UV filtrami. Nepoužívajte čistiace prípravky s obsahom alkoholu. V kozmetike sa vyhnite procedúram, ktoré obmedzujú prekrvenie kože. Naopak vhodná je lymfodrenáž tváre, metóda, ktorá pôsobí blahodarne na lymfatický a cievny systém.

Na zakrytie žiliek je možné použiť korektor a make-up. Na ich odstránenie je veľmi účinný laser. Zákrok sa odporúča v zimných mesiacoch. Aby sa žilky znovu netvorili, je treba dodať telu predovšetkým vitamín C a biofavonoid rutín, ktorý posilňuje cievne steny. Účinný je tiež avokádový olej. V zime sa vyhnite hydratačným krémom, zvoľte radšej hutnejšie mastnejšia krém. Alkohol a striedanie extrémne horúcich či studených nápojov tiež neprospieva. 

Ak je už ale na prevenciu neskoro, novinkou na trhnu proti začervenanej pokožke a popraskaným žilkám je sérum Red Alert, ktoré má preukázanú vysokú účinnosť. Okrem séra, ktoré je najsilnejšie, je k dostaniu tiež špeciálna čistiaca pena na začervenanú a citlivú tvár.

Koniec článku