Ako vyhrala Cynthia Nixon boj s ružovkou - chornickým začervenaním pleti

Ako vyhrala Cynthia Nixon boj s ružovkou - chornickým začervenaním pleti
Rubrika: Omladenie pleti 17.02.2014
tlač

Kto by to bol povedal, že Cynthia Nixon a.k.a Miranda, hviezda Sexu v meste trpí ťažkou ružovkou (rosacea). Jej príznaky sú natoľko agresívne že jej nielen nabúrali sebavedomie a spôsobili stres, ale dokonca sa Cynthia stala hovorkyňou Národnej Rosacea spoločnosti v Amerike.

Predtým než odhalíme ako sa so začervenanou problematicku pleťou vysporiadala Cynthia Nixon, poďme si priblížiť v čom toto ochorenie spočíva.

Rosacea je chornické ochorenie pleti s trvalým začervenaním, tvorbou pupienkov, pľuzgierov a rozšírených cievok. Tieto prejavy sa vyskytujú najmä na nose, lícach, brade alebo čele.  Medzi hlavné faktory spôsobujúce toto ochorenie patrí dedičnosť, stres, slabá činnosť pečene, poruchy tráviaceho systému, oslabená imunita a opakované užívanie antibiotík. Rosacea postihuje až 10 % populácie - bez výnimky na celebrity.

Cynthia Nixon tvrdí, že boj s rosaceou vyhráva vďaka tomu, že nasadila takzvaný jemný režim starostlivosti o pleť, a to najmä tým, že zo svojej kozmetiky vyradila všetky agresívne čistiace prípravky.

"Mať jednoduchý, jemný režim zmenilomôj život",hovorí Cynthia Nixon. Nikdy nepoužívamnič, čo je parfumovanéa dávam si pozor aj na konzistenciu. Napríklad si vždy umývam tvár len na noca nie ráno".

Cynthia Nixon tiež zredukovala svoj make–up, "veľa ťažkého make-up-u vás spraví staršími".

A čo znamená tzv. "jemný režim"?

Firma Medik8, ktorá je špecialistom pre citlivú pokožku, vyvinula špeciálnu štvorfázovú kúru pre pacientov ružovky. Vo svojich produktoch totiž nikdy nepoužíva parabény, sulfáty, parfumy ani petrochemické látky.

Čistenie

Uprednostnite penu pred gélom, je k pleti šetrnejšia. Calmwise Serum je čistiaca pena, priamo určená proti začervenaniu pokožky, ktorá zároveň uľavuje od pálenia a pnutia.

Liečba sérom proti začervenaniu

Každodenná aplikácia Calmwise séra sa stala bežnou rutinou pacientov ružovky pred použitím anti-aging séra. Toto sérum je založené na látke teprenon, ktorá obmedzuje začervenanie (erytrózu) o 30 % po jednom mesiaci priamej aplikácie.

Anti-aging sérum

Pri výbere séra proti starnutiu pleti je dôležité vybrať také, ktoré obsahuje rastové faktory - tie totiž výrazne zjemňujú štruktúru pokožky. Bolo klinicky overené, že sérum s rastovým faktorom zväčšuje hrúbku epidermis o 45 % a celkové množstvo kolagénu o 20 %. Rastový faktor spoločnosti Medik8 prechádza procesom trojitej filtrácie, aby sa zabezpečila maximálna účinnosť, čistota a stabilita.

Opaľovanie

Ochranný krém by nemal byť príliš mastný, mal by mať širokospektrálnu ochranu proti UVA aj UVB žiareniu a nesmie obsahovať žiadnu chemickú slnečnú ochranu. Krém Physical Sunscreen je fotostabilná minerálna ochrana s faktorom 30, plná antioxidantov bojujúcim proti voľným radikálom spôsobujúcim predčasné starnutie pokožky. Aj tá najcitlivejšia pokožka ho dobre znáša.

Pár rád navyše

Pacienti by mali obmedziť stres, nenavštevovať saunu (striedanie teplôt škodí), jesť čo najviac surovej stravy, nepoužívať mastné krémy ani čistiace vody s alkoholom, mali by sa čo najmenej slniť a používať opaľovacie krémy s vysoký UV faktorom.

Akým potravinám sa vyhnúť

Potraviny, ktoré sú častým spúšťačom rosacei sú korenisté jedlá, alkohol, avokádo, čokoláda (bohužiaľ), mlieko a mliečne výrobky, špenát, baklažán, kofein, banány, citrusy, sušené slivky, hrozienka a figy.

Nasadením jemného režimu starostlivosti o pleť v kombinácii s ukázneným životným štýlom a životosprávou Vám zabezpečí, že sa budete červenať už iba ak z lásky.

Koniec článku