Brrr... Zase tá zima

Brrr... Zase tá zima
Rubrika: Omladenie pleti 22.11.2013
tlač

Ráno se probúdzame do teplôt len niečo málo nad nulou a vätšina z nás už nažhavila svoje vykurovacie telesá, alebo ich minimálne pripravila do pohotovostnej polohy. Nekompromisné znamenie, že sa babie leto definitívne končí. Najvyšší čas vyzbrojiť sa proti mrazivému počasiu.

 

Naša pokožka sa v zime neuveriteľne rýchlo vysušuje a praská. Vďaka tomu, že neustále precházame z tepla do zimy, je pokožka rýchlo dehydratovaná. Vodu z nášho tela totiž čerpá nielen suchý zimný vzduch, ale aj kúrenie. Zvýšenú pozornosť je treba venovať perám, pleti, rukám, ale nesmieme zabúdať ani na vlasy a chodidlá. 
 

Nech žijú vitamíny

V zimnom období zvyčajne naše telo intenzívnejšie zásobujeme ovocím a zeleninou, aby sme predchádzali väčšiemu riziku prechladnutia. Vitamíny však potrebujeme do tela dostať aj zvonku. Jednoduchým riešením sú napríklad špeciálne vitamínové ampulky na pleť Monoderma, ktoré prirodzene zregenerujú Vašej pleť. Aktuálne sa Vám bude určite hodiť Monoderma C10 zložený z čistého vitamínu C. Tento vitamín účinne redukuje začervenanie a pigmentové škvrny, celkovo upokojuje a omladzuje pokožku.
 

Koniec popraskaným perám

Myslíte si, že k zime neodmysliteľne patria popraskané pery? Omyl, stačí im len účinne predchádzať. V prvom rade siahnite po klasickom jeleniom loji a ostatné balzamy zatiaľ schovajte než prejdú mrazy. Ideálne sú jelenie loje s prídavkom medu a na nevyspytateľné zimné slnko aj s UV faktorom. Ak máte pocit suchých pier a tyčinku práve nemáte po ruke, pery neolizujte. Došlo by len ku krátkodobej úľave a ďalšiemu vysušeniu. 
 
Suchá pokožka v zimě

Hydratácia je základ

Zvýšené riziko dehydratácie pleti nás sprevádza ako v lete, tak aj v zime. Základným pravidlom je dodržiavať pravidelný pitný režim a to najmä pomocou čistej vody. Ďalej pri nákupe kozmetických prípravkov sledujte zloženie. Vyberajte tie, ktoré obsahujú hydratačné zložky.
 

Suché ruky

Dávajte pozor na to, v akej vode svoje ruky " máčate ". Ak napríklad umývate riad v príliš horúcej vode, alebo sa všeobecne sprchujete horúcou vodou, je to pre Vašu pokožku doslova katastrofa. Na suché ruky používajte kvalitné hydratačné krémy a vyhýbajte sa produktom s prídavkom alkoholu. 
 

Bez čiapky ani na krok

Časté žehlenie a fénovaní vlasov spôsobuje ich oslabenie a štiepeniu končekov. Ak k tomu pridáme ešte chladné počasie, je naša hriva v priamom ohrození. Nikdy nezabúdajte na pokrývku hlavy a kúpte si revitalizačný šampón Renokin s kondicionérom. Oba produkty slúžia k hĺbkovej výžive pokožky hlavy a dodajú vlasom zdravý vzhľad a lesk. Šampón navyše podporuje ich rast a zároveň zabraňuje nadmernému vypadávaniu.
 
 

Hurá do čižiem

Možno už pokukujete po novej zimnej výbave, vrátane čižiem na tohtoročnú sezónu. Chodidlá však v uzatvorenej teplej obuvi poriadne trpia, hlavne keď neprezuté trávite celé dni vo vyhriatej kancelárii. Starajte sa o svoje nohy aj v zime a pravidelne vykonávajte pedikúru. Svoje chodidlá denne mažte krémom a pokiaľ možno, do kancelárie sa prezúvajte.
Koniec článku