Druhy hyperpigmentácie na našej pokožke

Druhy hyperpigmentácie na našej pokožke
Rubrika: Omladenie pleti 22.02.2014
tlač

Hyperpigmentácia je stále častejším problémom, ktorý sa na našej pokožke môže objaviť. Má hneď niekoľko príčin ako je slnečné žiarenie či hormonálne zmeny, a tiež je jej hneď niekoľko druhov. My vám teraz tieto druhy popíšeme, aby ste vedeli, ako vyzerajú a tiež vám povieme, čo jednotlivé druhy spôsobujú.

Hyperpigmentácia môže mať rôzne veľkosti od malých škvrniek až po rozsiahle mapy, ktoré môžu pokrývať veľkú časť našej pokožky. Aj ich farba sa môže líšiť, od svetlo hnedej až po čiernu. Povrch škvrny môže byť takisto rôzny. 

Pečeňové škvrny: 

Tieto škvrny môžeme tiež nazývať chaosma. Vyskytujú sa najčastejšie u tehotných žien a to hlavne v oblasti tváre. Sú to ostro ohraničené škvrny, ktoré majú hnedú farbu. Avšak tieto škvrny môžu byť tiež reakciou na antikoncepciu alebo nevyhovujúcu kozmetiku. 

Drobné škvrny: 

Tieto škvrny sa objavujú najčastejšie v lete a na jar ako reakcia na slnečné žiarenie. Ak sa človek prestane na slnku pohybovať, väčšinou zmiznú. Objavujú sa hlavne vďaka dedičnosti. Vyskytujú sa hlavne na tvári a na ramenách. 
 

Melanóm: 

Toto je už veľmi závažný problém, pretože melanóm je známkou rakoviny kože. Jeho farba je väčšinou veľmi tmavá, často až čierna a má veľmi nepravidelné okraje. Je väčší než klasické materské znamienka poprípade pečeňové škvrny. Ak sa tento problém nebude liečiť, jeho povrch prestane byť hladký, ale naopak zhrubne a v neskoršom štádiu začne tiež krvácať. 
 

Materské znamienka: 

Nejakú to pehu má na svojom tele snáď každý. Buď ich máme stále, alebo sa objavujú vplyvom slnečného žiarenia (napr. pehy na nose). Ich vzhľad sa väčšinou za celý život nemení, ale je potrebné si ich pravidelne sledovať, pretože sa z nich vždy môže stať potencionálny problém. Ak mení tvar či mokvá, je potrebné navštíviť kožného lekára. Odstránenie znamienka je jednoduchá záležitosť. 
 
Na všetky tieto problémy je tu naša sekcia "Nadmerná pigmentácia", kde nájdete najlepší výber výrobkov zo zahraničného trhu.
Koniec článku