Je vám dvadsať? Takto má vyzerať vaša starostlivosť o pleť

Je vám dvadsať? Takto má vyzerať vaša starostlivosť o pleť
Rubrika: Omladenie pleti 21.02.2017
tlač

V dvadsiatich rokoch je potrebné získať dobré návyky, čo sa týka starostlivosti o pleť, aby ste si zachovali mladistvý vzhľad aj s rastúcim vekom.

Ako čo najviac zvýšiť  šancu na mladistvý vzhľad bez vrások aj vo veku, kedy už číslovka nekončí "-cať", ale "-siat" ? Každodenným používaním prípravkov s UV filtrom.
 
Taktiež môžte prvýkrát zaregistrovať pocity suchej pleti a jej pnutie, preto by ste mali zaradiť aj prípravky podporujúce hydratáciu.
 
V mladšom veku nás potom trápi tiež akné, najmä v tzv. T- zóne v stredu tváre až k brade, čo je typické pre akné hormonálneho pôvodu. Pokiaľ na akné používate rovnaké prípravky ako v puberte, je možno na čase trochu zmierniť a začať používať jemnejšie prípravky, ktoré pleť natoľko nevysušia.
 
Aj keď to vo dvadsiatich láka na party a k rôznym nerestiam, pre mladistvú pleť v neskoršom veku je ideálne pokušeniu vzdorovať. Dôležitý je kvalitný spánok aj kvalitná strava. Pleť je síce v dvadsiatich na svojom vrchole a produkcia kolagénu a elastínu je najsilnejšia, vďaka čomu je pleť vypnutá a pružná, avšak v nasledujúcich rokoch sa začne znižovať.
 
 mladá a krásna pleť 
 

Umývanie pleti je základ

Ideálne je samozrejme pleť čistiť dvakrát denne. Ale ak sa k umytiu tváre dokážete "dokopať" iba raz, potom by to malo byť večer. Nikdy nechoďte spať bez odlíčenia! Máte vždy po čistení pocit, ako by ste si práve na celú tvár naliali savo? Potom spomaľte, príliš silným čistením s obsahom agresívnych látok dosť pravdepodobne pleť zbavujete dôležitého prirodzeného kožného mazu. Práve preto máte potom pocity suchej pleti, štípania, svrbenia a pnutia. Vyberajte si čistiace prípravky bez obsahu mydla - mydlo patrí len na ruky! V prípade mastnejšieho typu pleti je skvelou voľbou prípravok s obsahom kyseliny salicylovej alebo benzoyl peroxidu.
 
Póry krásne vyčistíSufrace Radiance Cleanse s obsahom kyseliny salicylovej, L-mandľove a L-mliečnej!
 
Suchá pleť vám zase poďakuje za používanie krémového čistiaceho prípravku. Nám sa osvedčil Cream Cleanse s pomarančovým olejom, kyselinou L-mandľovou, glycerínom a kakaovým maslom.
 

Nutná je aj hydratácia

Denný hydratačný krém by mal obsahovať širokospektrálnu ochranu proti ultrafialovému žiareniu, ktorá chráni proti UVA a UVB lúčom. SPF by malo mať hodnotu minimálne SPF 30. V poslednej dobe je podľa niektorých dermatológov vhodnejšia tzv. fyzikálna slnečná ochrana, ktorá využíva typicky zlúčenín oxidu titaničitého a oxidu zinočnatého, a uprednostňujú ju pred tradičnou chemickou ochranou.
Physical Sunscreen Chcete chrániť svoju pleť pred slnkom, ale štvú vás biele "šmuhy", ktoré na pokožke zanechávajú klasické krémy na opaľovanie? S prípravkom Physical Sunscreen sa ich nemusíte obávať. Neriskujte zbytočne predčasné starnutie pleti! Physical Sunscreen sa SPF 30 vás ochráni pred nebezpečnými UVA i UVB lúčmi.
Na sklade
Cena: 40,00 EUR
 
Ochranný prípravok naneste na tvár, ale nezabudnite ani na dekolt či ušnice, chránené by skrátka mali byť všetky zóny, na ktoré dopadá slnečné žiarenie. Na jar a v lete potom opaľovací krém aplikujte aj na chrbty dlaní a rúk. Vďaka tomu zamedzíte vzniku stareckých škvŕn vo vyššom veku. Paradoxne totiž starecké škvrny nevznikajú kvôli rastúcemu veku, ale kvôli poškodeniu kože ultrafialovým žiarením.
 

Spoľahnite sa na večernú starostlivosť

Viete, prečo vám produkty, ktoré sa používajú na pleť na noc, pomôžu oveľa viac ako tie denné? Pretože cez noc pleť regeneruje a má čas aktívne látky vstrebať a v hlbších vrstvách využiť. 
 
Ak trpíte na akné alebo už v takto mladom veku vidíte na pleti prvé známky nadmernej pigmentácie, voľte sérum alebo nočný krém s obsahom retinolu.
 
Hovoríte si, k čomu retinol, keď zatiaľ na pleti nemáte žiadne viditeľné vrásky? Produkcia kolagénu sa totiž začne rapídne znižovať už okolo dvadsiateho piateho roku života, ale už po dovŕšení "dvadsiatky" sa v dermis každoročne znižuje o jedno percento, a lepšie to už nebude ...
 
Vedľa stimulácie produkcie kolagénu napomáha retinol aj zjednotiť farebný tón pleti. Ako ho správne aplikovať? V prípade séra vždy večer na vyčistenú tvár naneste zhruba štyri kvapky, ktoré do pleti votrite až k línii rias na spodnom viečku, vynechajte však horné viečka. V prípade krému naneste na celú tvár, taktiež s výnimkou očných viečok.
 

Ako u starostlivosti postupovať?

1. Zvoľte jemný čistič pleti, ktorý odstráni make-up, nečistoty aj nežiadúci kožný maz, ale pleť nevysuší.
 
2. Na deň používajte ľahký hydratačný krém, ideálne so širokospektrálnou ochranou proti ultrafialovému žiareniu.
 
3. Ak trpíte na akné (nie v jeho ťažkej forme, ktorú by mal vždy liečiť dermatológ), na jednotlivé pupienky aplikujte gél, ktorý ich vysuší a eliminuje. Väčšinou obsahuje obľúbenú kyselinu salicylovú. Hlavne, ale svoje pupienky nevytláčajte, mohli by vám totiž zostať nepekné jazvy po akné.
 
4. Ak si užívate party, nočného života a ani cigareta alebo pohárik alkoholu vám nie je cudzia, potom by ste sa mali spoľahnúť na sérum s obsahom antioxidantov vitamínu C a vitamínu E, ktoré napomôžu ochrane poškodenia vašej pleti voľnými radikálmi, nežiaducimi to produktami vášho životného štýlu .
 
5. Zaobstarať by ste si mali tiež kvalitný nočný krém. Záleží však na type pleti, ak je suchšia, potom vyberte hutný, bohatý. Ak je vaša pleť mastná, potom voľte ľahký hydratačný krém s nemastnou konzistenciou, vďaka ktorému pleť získa matný vzhľad.
Koniec článku