Krásne a dlhé riasy nie sú len tak

Krásne a dlhé riasy nie sú len tak
Rubrika: Omladenie pleti 03.02.2014
tlač

Riasy berieme ako samozrejmosť, koniec koncov, máme ich od malička, alebo lepšie povedané, mali sme ich ešte pred narodením, už ako embryo. Preto si taktiež myslíme, že naše riasy žiadnu starostlivosť nepotrebujú a budeme ich mať navždy.

To ale nie je pravda; rovnako ako všetky ostatné časti nášho tela, aj riasy potrebujú nejakú starostlivosť, aby sme o ne neprišli.

Čo vlastne cilia, ako znie latinský názov pre riasy, sú? Patria do takzvaného sekundárneho ochlpenia nášho tela. Riasa je kožný derivát, ktorý je príbuzný ďalším takým derivátom, medzi ktoré patria vlasy či ochlpenie. Ako určite všetci vieme, nachádzajú sa na dolnom a hornom viečku a tam chránia naše oko. Je to z toho dôvodu, že naše oko je v neustálom nebezpečenstve, pretože väčšina vonkajších vplyvov, ako je prach, hmyz a iné nečistoty sú vo vzduchu neustále, a môžu naše oko poškodiť.

Každý človek má iné sfarbenie rias. Vo väčšine prípadov je farba našich rias dosť podobná farbe našich vlasov, ale nemusí to tak byť vždy. Naše riasy sa vyvíjajú už od raného štádia tehotenstva. Zhruba tak medzi siedmym a ôsmym týždňom sa u nás, ešte ako u embrya, začnú riasy vyvíjať.

Riasy sa berú za akýsi symbol ženskosti, takže čím dlhšie riasy, tým lepšie. V dnešnej dobe sú v móde, rovnako ako už počas storočí, dlhé a hlavne husté riasy. Preto dnes každá moderná žena nosí v kozmetickej taštičke predlžujúce a zahusťujúce riasenky v mnohých farbách. Samozrejme najrozšírenejšia je klasická čierna, ale môžete nájsť aj modré či hnedé, ktoré sa používajú na zvýraznenie farby očí. Dnes už je týchto riaseniek skutočne veľký výber a je len na vás, aká vám vyhovuje.

Taktiež aj dnes existujú rôzne „riasenky“, ktoré riasy nefarbia, ale starajú sa o ne. Vďaka nim sa môžu vaše riasy predĺžiť, zabraňuje sa ich padanie a vyzerajú zdravo a krásne. Táto starostlivosť sa stáva stále dôležitejšou, a preto ju všetkým odporúčame vyskúšať. Potom sa jej už nebudete chcieť vzdať.

Koniec článku