Mýty o retinoloch: Diel Druhý

Mýty o retinoloch: Diel Druhý
Rubrika: Omladenie pleti 30.11.2015
tlač

Retinol je niečo ako čarovná substancia. Dokáže pomôcť, omladiť, ale aj tak to o ňom stále koluje veľa nepodložených mýtov. Preto pre vás máme už druhú várku odhalených nezmyslov!

Svôj obľúbený produkt s retinolom si na dovolenku so sebou vziať nemôžete 

Kdeže, zmena podnebia určite nespôsobí, že vaša pleť zrazu začne na obsiahnutý retinol reagovať horšie, keď ho ešte pred pár dňami v pokoji domova znášala bez problémov. Keď sa bunky kože už raz adapatujú na silu retinolu, ďalšie podráždenie kože (retinoidná dermatitída) spravidla nevzniká. Samozrejme ak neprejdete na retinol, ktorý je silnejší. Ak sa chystáte počas leta na dlhú dovolenku alebo vyrážate v zime lyžovať, je vhodné pleť vystavovanú retinolu podporiť hydratačným krémom, aby ste sa tak vyhli jej nadmernému vysušeniu, ktoré ju robí následne náchylnejšou k podráždeniu ako takému.
 
Mýty o retinoloch: Diel Prvý Mýty o retinoloch: Diel Prvý O retinoidoch či retinoloch koluje veľa mýtov a poloprávd. Pretože my v Medaprexe si myslíme, že nie je potreba sa ich úplne báť len je potreba ich mať poriadne zmapované, rozhodli sme sa týmto bludom urobiť hrubú čiaru!
 

Retinol nepatrí do oblasti očí, je pre neho príliš citlivá

Ale kdeže, k čomu by potom bol napríklad taký Retinol Eye TR? Nie, že by ste ho nemali na oblasť v okolí očí používať, ale práve naopak - určite by ste po ňom mali siahnuť, pretože najväčšie poškodenie pleti (a následné vrásky) sa objavujú práve okolo očí. Jasné, nie je nič príjemné, ak sa vám retinol dostane do oka, ale zrak vám to určite nepoškodí. Navyše nepredpokladáme, že by sa vám podarilo retinol do oka 'aplikovať' pravidelne. 
Retinol Eye TR Účinok Retinolu pre redukciu vrások bol dokázaný mnohými štúdiami. Pokožka na našej tvári je však rôzne tenká a preto aj sérum pre starostlivosť o očné okolie vyžaduje špeciálnu koncentráciu. Retinol Eye TR s obsahom 0,1% Retinolu zlepšuje vzhľad už vzniknutých jemných rýh a vrások v očnom okolí. Dochádza tiež k celkovému zlepšeniu pokožky, k jej rozjasneniu a k dosiahnutiu mladšieho vzhľadu.
Na sklade
Cena: 23,00 EUR
 

Retinol prestane pôsobiť na pleť po šiestich mesiacoch 

Ani toto nie je pravda. Niekoľko štúdií preukázalo, že pravidelné používanie prípravkov s obsahom retinolu zlepšuje stav pleti počas roka a dlhšie (vyhladzuje vrásky a rozjasňuje pleť). A čo je teda potrebné urobiť potom, čo ubehne rok? Vyberte si produkt so silnejšou koncentráciou retinolu. U nás v MedaPreX -e, máte na výber napríklad medzi sérami Retinol 3TR, Retinol 6TR a Retinol 10TR.
 

Retinol nesmiete používať cez deň, len v noci

Ale môžete. To, že retinol zvyšuje riziko spálenia pleti od slnečného žiarenia, nie je pravda. Áno, pravdou je, že sa retinol na slnečnom svetle rozpadá. Práve preto majú produkty s jeho obsahom nepriehľadné tmavé fľaštičky, a aj preto je stále najlepšie používať ich na noc, aby bola zaručená ich maximálna účinnosť. Ale že by sa nesmeli používať cez deň? Kdeže. Mýtus, že retinol robí pokožku náchylnejšiu na spálenie od slniečka, vznikol na základe starších štúdií, v ktorých ľudia opisovali, že im po aplikácii retinolu a následnom vystaveniu slnku pokožka začervenala. Podľa vedcov a aktuálnych klinických štúdií však v tomto prípade nešlo o spálenie pokožky slnkom, ale dôvodom začervenania bolo jej vystavenie tepelnému žiareniu. Tieto štúdie tiež potvrdzujú skutočnosť, že retinol nijako neznižuje prirodzenú schopnosť pokožky vysporiadať sa s UV žiarením. Naopak, prípravky s retinolom môžu spálenej pleti pomôcť sa rýchlejšie zregenerovať.
 

Retinol spôsobuje neplodnosť

Tak toto je totálna hlúposť! Jediný nežiadúci efekt retinolu tkvie v podráždení pleti a jej miernom olupovaní v momente, keď koža ešte nie je na koncentráciu retinolu zvyknutá. A prečo teda použitie produktov s retinolom nie je vhodné  pre tehotné a dojčiace ženy? Pretože môže dôjsť k ich prenosu do dieťaťa skrze materské mlieko, prípadne placentu. Ale že by spôsobovali neplodnosť? Ani náhodou.
Koniec článku