Nanočastice vás zbavia vrások a spevnia pleť. A potvrdzujú to i klinické štúdie!

Nanočastice vás zbavia vrások a spevnia pleť. A potvrdzujú to i klinické štúdie!
Rubrika: Omladenie pleti 10.01.2020
tlač

Kolagén či kyselina hyalurónová v kozmetike zlepšujú hydratáciu kože a zjemňujú ju. S omladením pleti a redukciou vrások toho ale veľa nenarobia. Na to je potrebné v hlbších vrstvách kože spustiť novotvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej. Ako to docieliť? Spoľahnite sa na nanotechnológie, konkrétne na nanočastice zlata s oligomérmi kyseliny hyalurónovej. Ich účinok potvrdzujú klinické štúdie!

Základnými zložkami kože sú kolagén, elastín a kyselina hyalurónová. "Kolagén sa stará o jej štruktúru a pevnosť, elastín zaisťuje jej pružnosť a kyselina hyaluronová je zodpovedná za hydratáciu a objem. S prirodzeným starnutím organizmu ale týchto dôležitých zložiek ubúda, čo sa prejavuje viditeľným starnutím pleti v podobe vrások, jemných rýh, povolených kontúr a hrubnutím pokožky, "vysvetľuje dermatologička Simona Felšöová. A topicky aplikovaná kozmetika s tým mnohokrát veľa nezmôže.

Omladenie vďaka nanočasticiam

Na omladenie pleti ale nemusíte rezignovať. Len je treba voliť také aktívne látky, ktoré nepôsobia na koži len na jej povrchu, ale fungujú hlavne vnútri nej. Ako opisuje MUDr. Simona Felšöová, dokážu to napríklad nanočastice, konkrétne nanočastice zlata, na ktoré sú naviazané stovky molekúl kyseliny hyalurónovej. Zlato dopraví oligoméry kyseliny hyalurónovej do vrchnej vrstvy kože - epidermis.

"Aktivácia receptorov na kožných bunkách pomocou nanočastíc zlata s oligomérmi kyseliny hyalurónovej vyšle signál na to, aby začali produkovať väčšie množstvo kolagénu, elastínu a endogénnej, teda telu vlastnej, kyseliny hyalurónovej," opisuje dermatologička. Samozrejme sa nejedná o jednorazovú záležitosť, ale ako potvrdzujú klinické štúdie, už počas 28 dní aplikácie sa nárast množstva kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej viditeľne prejavuje - pokožka je jemnejšia, lepšie hydratovaná a vrásky redukované.

Potvrdené štúdiami!

  • Vyhladenie vrások o 25 %
  • Zjemnenie pleti o 27 %
  • Zvýšenie hydratácie o 15 %

Zhrnutie dvojito slepej klinickej štúdie potvrdenej placebom

Nemusíte mať obavy, že by sa nanočastice zlata hromadili v koži. MUDr. Simona Felšöová osvetľuje, že koža ich vylučuje prirodzeným procesom exfoliácie (olupovania sa). Aj to si španielsky výrobca kozmetiky s nanotechnológiou Endor preveroval v rámci klinických štúdií. Čo zistil? Už po 24 hodinách po aplikácii nie je v koži zlato viditeľné.

Nielen na omladenie

Nanočastice zlata ale zďaleka nepôsobia len proti vráskam. "Pretože nárast kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej spevňuje a vyhladzuje pleť, nanočastice zlata sú účinné aj pri zmiernení prejavov celulitídy," hovorí MUDr. Simona Felšöová. Krém na redukciu celulitídy Endor a očný krém Endor už dokonca vďaka svojim účinkom získali prestížne ocenenie Beauty Shortlist Awards udeľované editormi britských kozmetických časopisov za najlepší produkt vo svojej kategórii v roku 2019!

Koniec článku