Nenechajte si kaziť život vráskami okolo očí

Nenechajte si kaziť život vráskami okolo očí
Rubrika: Omladenie pleti 17.02.2014
tlač

Vrásky okolo očí sú veľmi nepríjemné. Väčšinou vznikajú ako prvé vrásky na tvári vôbec, a to z toho dôvodu, že okolo očí je koža najslabšia a najviac náchylná k poškodeniu. Vrásky okolo očí sú tie, ktoré môžu vznikať už medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života, ale dá sa proti nim bojovať tak, že sa ich vznik oddiali.

Vrásky okolo očí vznikajú hneď z niekoľkých dôvodov. Preto ak si začnete tieto veci lepšie strážiť, vystačíte si aj s trochou kozmetiky. Stráženie týchto faktorov totiž funguje oveľa lepšie, než keď používate desať výrobkov. Proste je to zdravšie nahradenie. A aké tieto faktory teda sú?

 
  • Mimika: Áno je to tak. Mimika má naozaj veľký vplyv na vrásky. Je samozrejme jasné, že tá sa moc ovplyvniť nedá. Ale skúste sa aspoň menej mračiť. Nielen, že budete mať menej vrások, ale tiež zistíte, že váš spoločenský život je zrazu oveľa bohatší.
  • Stres: Tento faktor súvisí s mimikou. Usmievajte sa častejšie a uvidíte, že eliminujete stres dobrou náladou, ktorá sa s neustálym úsmevom objavuje.
  • Dehydratácia: Snažte sa veľa piť. To nie je dobré len na vašu pleť, ale aj na celkový stav organizmu. A piť znamená minimálne dva litre vody! Sladké limonády, káva či džúsy sa do týchto štatistík naozaj nepočítajú.
  • Slnko: Slnku sa nedá úplne vyhýbať, ale snažte sa. Vďaka slnku totiž naša pokožka starne oveľa rýchlejšie a teda sa aj objavujú vrásky. Ak sa slnku vyhnúť nemôžete, natierajte sa krémami s vysokým UV faktorom.
  • Starostlivosť: Pleti treba venovať poriadnu starostlivosť. Ak sa napríklad zabúdate odličovať, alebo ak pleť dostatočne nehydratujete, práve okolo očí sa to prejaví najrýchlejšie a tiež nejrapídnejšie.
Samozrejme, že krémy a ďalšia kozmetika tiež hrajú svoju rolu, ale ak sa budete vyhýbať vyššie spomenutým faktorom, vrásky okolo čí sa objavia oveľa neskôr.
Koniec článku