Opaľovací krém na predčasné starnutie pokožky nestačí

Opaľovací krém na predčasné starnutie pokožky nestačí
Rubrika: Omladenie pleti 05.04.2014
tlač

Predtým než sa vrhneme na slniečko, nemali by sme zabúdať, že je to primárny faktor predčasného starnutia pokožky! Minimalizujte ho dodržiavaním 2 zásad.

Pre správnu ochranu je dôležité používať široké spektrum opaľovacích prípravkov, ktoré pleť chránia pred UVB aj UVA.

Napriek tomu, opaľovacie krémy iba čiastočne redukujú tvorbu UV vyvolanú voľnými radikálmi. Pre celkovú ochranu je preto potrebné pridať do vašej bežnej starostlivosti o pleť antioxidanty! Tie jediné dokážu bojovať s voľnými radikálmi.

Lekárska kozmetika Medik8 prináša kompletné riešenie pre minimalizáciu poškodenia pleti slnkom.

1. Použite vitamín C

Každé ráno naneste niektorý zo širokej škály produktov s vitamínom C.

Vitamín C je silný antioxidant so schopnosťou neutralizovať voľné radikály, ktoré ničia kožu. Všetky Medik8 produkty obsahujú stabilný vitamín C  – s klinicky overeným protistarnúcim efektom:

  • Je základom pre syntézu a transport kolagénu do dermis
  • Narúša synzézu melanínu čím redukuje pigmentáciu

Okrem toho zvyšuje elasticitu a hustotu kože, rovnako ako zlepšuje textúru a rozjasňuje pleť. Viac sa o vitamíne C v kozmetike dozviete v rozhovore so zakladateľom firmy Medik8.

 

2. Použite SPF

Pre kompletnú ochranu pred slnečnými lúčami, zakončite strostlivosť nanesením opaľovacieho krému s vysokým SPF – Physical Sunscreen. Ten pleť chráni pred UVA a UVB žiaraním a zároveň tíši a ukľudňuje pokožku. Ide o 100 % fotostabilnú minerálnu ochranu, bez akejkoľvek chemickej slnečnej ochrannej zložky, takže je absolútne nedráždivý. To ho robí perfektným  pre pleť po zákrokoch ako chemický peeling či laser.

Keďže v lete netreba podceňovať ani hydratáciu pokožky, hydratačné krémy Hydr8 pre mastnú alebo suchú pokožku už obsahujú slnečnú ochranu SPF 25 a vy tak zabijete dve muchy jednou ranou.

Koniec článku