Peptidy na vrásky, na vlasy aj na pery

Peptidy na vrásky, na vlasy aj na pery
Rubrika: Omladenie pleti 04.05.2018
tlač

Peptidy sú fragmenty bielkovín. Samy o sebe sú tvorené aminokyselinami. Ak sa aminokyseliny spoja v konkrétnej formácii, utvárajú špecifické peptidy. Keď sa potom tieto peptidy prepoja do zložitejších štruktúr, vznikajú už bielkoviny.

Bielkoviny sú v celom organizme nevyhnutné vďaka svojej stavebnej funkcii. Bez peptidov pleť nie je súdržná, dochádza k jej povoleniu, vzniku vrások, zmenám jej textúry a zníženiu elasticity. Lokálne aplikované peptidy môžu pomôcť zvrátiť tento trend starnutia pleti a revitalizovať ju. Obnovujú stavebné prvky kože, ktorá sa vďaka tomu stáva pevnejšia, zdravšie a odolnejšie.

Koža peptidy prirodzene obsahuje. Podieľa sa na jej pevnosti, sile a vďaka nim má vypnutý vzhľad bez vrások. Peptidy, ktoré sa nachádzajú v kozmetických produktoch, sú ale umelo vytvorené. Tieto aminokyseliny prechádzajú pleťou, aby si v nej "poradili" s bežnými problémami ako sú vrásky.

Pentapeptidy

Pentapeptidy sú tvorené piatimi spojenými jednotkami aminokyselín. Zaraďujeme sem napríklad Palmitoyl Pentapeptide, inak tiež nazývaný Matrixyl, a Myristoyl Pentapeptide. Oba tieto pentapeptidy stimulujú produkciu kolagénu a kyseliny hyalurónovej, ktorých hladiny sa v dôsledku starnutia v organizme prirodzene znižujú. Kolagén aj kyselina hyalurónová štrukturálne posilňujú oporu pleti a ich znížené množstvo má preto za následok vznik vrások a povolenia pleti. Používaním produktov s pentapeptidmi možno vďaka tomu zvrátiť či pozastaviť toto poškodenie.

Oligopeptidy

Oligopeptidy, ktoré sa nachádzajú v produktoch starostlivosti o pleť, sú podobné ako pentapeptidy. Na rozdiel od nich však neobsahujú iba päť jednotiek aminokyselín, ale šesť, sedem i viac. Niekedy sú vo výpise zložení pomenované tak, že ich názov presne odkazuje k počtu jednotiek, ako napríklad heptapeptidy, ktoré majú sedem jednotiek. Rovnako ako pentapeptid stimulujú aj oligopeptidy produkciu kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Medzi najznámejšie patrí Palmitoyl Oligopeptide.

Peptidy medi

Peptidy medi sa často pripájajú k molekulám medi a následne prevádzajú ich aktivitu. Kombinácia peptidov a molekúl medi uľahčuje ich prieniku do hlbších vrstiev kože. Tam stimulujú rast kolagénu a podporujú hojenie pleti. Pretože "aktivujú" molekuly medi a vťahujú ich hlbšie do kože, sú peptidy medi extrémne malé molekuly. Prečo je práve meď tak dôležitá? Stavebné "bloky" pleti sú totiž práve z medi zostavené. Peptidy medi v kozmetickom produkte napomáhajú spevneniu pleti a redukcii vrások.

Neuropeptidy

Účinnosť neuropeptidov tkvie v ich schopnosti ovplyvňovať aktivitu neurotransmiterov v koži. Aktivita nervových buniek v koži v dôsledku toho ustáva a výsledkom je vyhladená pleť a redukcia vrások. Jedným z najznámejších neuropeptidov je Acetyl Hexapeptide, obsahujúca šesť peptidových jednotiek.

S čím všetkým môžu peptidy pomôcť?

  • Napomôžu odstrániť hyperpigmentáciu ako Acetyl Glycyl Beta-alanín v ultra depigmentačnom sére White Balance Brightening Serum
  • Účinne, ale zároveň jemne prečistia pleť a zároveň podporia jej ochranu čistiacou penou na pleť Dermaheal
  • Komplex peptidov v prípravku Eyelift na vyhladenie vrások okolo očí vás zbaví nepekných "vejárikov" okolo kútikov očí a vypne povädnutú kožu očného okolia
  • 3 biomimetické peptidy v produktoch Renokin zase pôsobia proti vypadávaniu a stenšeniu vlasov a naopak podporujú ich zdravý vzhľad a hustotu
  • Peptidy obsiahnuté v kréme pre kompletnú korekciu a omladenie pleti Dermaheal CC krém zosvetľujú tmavé škrvny na pleti a pôsobia proti vráskam
  • Dark Circles Tinted Primervás zase vďaka obsahu peptidov zbaví tmavých kruhov pod očami, aj keď ste pretancovali noc

Dark Circles Tinted Primer - redukcia kruhov pod očami Dark Circles Tinted Primer - redukcia kruhov pod očami Trápia vás tmavé kruhy pod očami? Či je príčinou únava, dedičnosť, nadmerné slnenie, alergia, tehotenstvo, nesprávna výživa či medikamenty, pomôže vám prípravok Dark Circles Tinted Primer. Receptúra bola špeciálne vyvinutá na redukciu tmavých kruhov pod očami a opuchov okolo očí. Krém pokožku v očnom okolí omladí, presvetlí a celkovo zlepší jej vzhľad.

  • Hneď dva peptidy spomaľujúce starnutie pleti nájdete v komplexnom produkte proti starnutiu pleti Firewall

Firewall Firewall Neradi používate pri starostlivosti o Vašu pleť veľké množstvo výrobkov? Hľadáte kombináciu prípravkov, ktoré posilnia mladistvý jas pleti a zvýšia jej hydratáciu? Chcete zlepšiť vzhľad pokožky poškodenej slnkom? Ochrániť pleť pred prejavmi starnutia a redukovať vrásky? Obmedziť množstvo farebných nezrovnalostí? Už hľadať nemusíte, so všetkými spomínanými problémami si ľahko poradí sám Firewall.

  • Peptidy môžu dokonca aj pomôcť "prifúknuť" vaše pery
  • Rovnako tak komplex peptidov podporí rast vašich rias a obočia

Samotné peptidy ale bohužiaľ nie sú samospasná a nedokážu obstarať všetky potreby pleti. Preto by mali produkty obsahovať okrem peptidov i ďalšie účinné látky. Za všetky menujme antioxidanty a látky obnovujúce a vypĺňajúce pleť.

Ak sa pozriete do detailného zloženia našich produktov, uvidíte, že samostatné peptidy v nich nenájdete, naopak ich vždy dopĺňajú ďalšie aktívne látky.

Koniec článku