Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár

Použitím Vitamínu A , síce hrozí  najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár
Rubrika: Omladenie pleti 23.04.2015
tlač

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Určite ste o ňom počuli v súvislosti s karotenoidami, mrkvičkou a dobrým zrakom, že? Lenže vitamín A alebo retinol, ako sa nazýva jeho známejšia forma, je aj perfektným spojencom v boji za krásnu pleť.

Ak má vaša pokožka sklony k akné, drobným vráskam, pehám, nadmernej pigmentácii či tvorbe čiernych a bielych "bodiek" pri pobyte na slnku (tzv. solárnym komedónom), bude retinol to pravé riešenie.
 
Napríklad v prípade keď sa spálite na slniečku. Aj tu vám pomôže. Najúčinnejšou metódou nie je napodiv prehĺtanie potravinových doplnkov s obsahom vitamínu A, ale jeho topická aplikácia, teda aplikácia priamo na postihnuté miesto pokožky.
 

Aplikácia RetinolTopické použitie nie je príliš rozšírené

Topické použitie vitamínu A však zďaleka nie je tak rozšírené, ako by vzhľadom ku skvelým vlastnostiam tejto metódy malo byť. Z exkluzívneho prieskumu spoločnosti MedaPreX vyplýva, že s ňou má skúsenosť menej ako polovica opýtaných.
 
Čo podla respondetov sú hlavné dôvody užívania vitamínu A? 
zlepšenie textúry pokožky (36%)
redukcia vrások (14%)
rozjasnenie pokožky (14%)
antioxidácia (4%)
 

Ochrana pokožky pred volnými radikálmi je dôležitá pre takmer 90% respondetov. Tí , ale volia iné produkty než tie s obsahom retinolu.

 
Dôvodom môže byť, aj to, že aplikácia retinolu nie je vždy príjemná. Najmä pri prvom použití dochádza mnohokrát k nežiaducim reakciám - začervenaniu, svrbeniu alebo miernemu opuchu. Osobné skúsenosti respondentov však také dramatické nie sú. Takmer polovica opýtaných žiadne vedľajšie účinky nezaznamenala:
21% respondentov po prvých aplikáciách pokožka pálila či sa začervenala, avšak následne problémy ustali
4% respondentov museli produkt prestať používať, pretože vedľajšie účinky ani časom nevymizli
 

Retinol nielen pre krásnu pleť

Ak máte problémy napríklad s bradavičkami, aj tu dokáže vitamín A účinne zasiahnuť. Podľa skúseností dermatológov vedie denná topická aplikácia prírodného vitamínu A k tomu, že sú malé bradavičky nahradené normálnou vrstvou pokožky, a to už za 70 dní aplikácie. V prípade väčších bradavíc celá procedúra trvá približne šesť mesiacov. To všetko bez nepríjemného skalpela či tekutého dusíka a následných jazvičiek
.Vitamín A
 
Zaujíma vás, či by vitamín A pomohol aj vám? Vyskúšajte napríklad Dermaheal Super Brightening krém v prípade, že vás trápi nadmerná pigmentácia. Alebo rovno vitamíny na pleť Monoderma A15 pre mladistvú a zdravo vyzerajúcu pokožku.
Koniec článku