Prečo vám doplnky stravy môžu (doslova) zachrániť kožu?

Prečo vám doplnky stravy môžu (doslova) zachrániť kožu?
Rubrika: Omladenie pleti 26.10.2015
tlač

Koža je najväčší telesný orgán zodpovedný za množstvo funkcií, ktorý je ale zároveň veľmi zraniteľný. Rôzne kožné ochorenia môžu signalizovať ako vážny problém v organizme, tak napríklad nedostatok niektorej z dôležitých látok v strave.

Príčina zlého stavu pokožky síce nemusí byť vždy úplne jasná, poďme si, ale prebrať aspoň tie najzákladnejšie:

 • Suchá a vráskavá koža sa často objavuje u ľudí, ktorým chýba vitamíny A, C, E alebo akýkoľvek iný vitamín zo skupiny B.
 • Rovnako tak môže byť dôsledkom zníženej činnosti štítnej žľazy.
 • K vysúšaniu pokožky prispievajú aj diéty založené na minimálnom alebo žiadnom príjmu tukov, pokožka potom môže mať aj vzhľad "lístkového cesta". Je preto dôležité denne prijímať rastlinné oleje lisované za studena.
 • Veľkou záťažou pre kožu je aj strava obsahujúca veľa rafinovaného cukru a priemyselne spracovaných potravín.
 • Stenčenie kože môžu mať na svedomí rôzne medikamenty, ako napríklad steroidy.
 • Kožu oslabujú tiež UV lúče. Stačí jeden deň na slnku bez prípravku s dostatočne vysokým SPF faktorom a na koži môžu vzniknúť nenapraviteľné škody až na úrovni DNA kožných buniek. Tie môžu následne viesť k predčasnému starnutiu kože alebo dokonca rakovine kože.
 • Kožu poškodzuje aj stres, fajčenie a znečistené životné prostredie.
 • Kožné problémy a ekzémy môžu mať príčiny v potravinových alergénoch, najčastejšie sa vyskytujú pri laktózovej intolerancii, ale aj u alergií na ďalšie potraviny, napríklad vajcia, orechy, a pšeničnú múku, ktorá obsahuje lepok.
 • Rovnako tak môžu byť alergické reakcie a ekzémy následkom nesprávneho využitia kozmetických prípravkov s veľkým množstvom konzervantov.
 
Bez správnej výživy a ako dôsledok toxického životného štýlu (ktorému sa však v súčasnosti ťažko vyhneme) je koža náchylná k prekvapivému množstvu ochorení a predčasnému starnutiu, rovnako ako celý organizmus. Kvalifikovaným využitím doplnkov stravy je možné tieto prejavy starnutia úspešne oddialiť a napomôcť zníženiu civilizačných vplyvov na pleť.
 

Vyskúšajte BEAUTIFUL SKIN By Brandeis Clinic

BEAUTIFUL SKIN by Brandeis Clinic (Expiracia: 31.12. 2018) Chcete zdravú a hebkú pokožku? Trápi vás suchá koža či jej rôzne ochorenia? Možno vás to prekvapí, ale mnoho problémov s pleťou, rovnako ako jej predčasné starnutie, býva spôsobené zlou výživou. Beautiful Skin By Brandeis Clinic je originálny výživový doplnok, ktorý obsahuje 11 účinných látok pre krásnu a zdravú pleť.
Na sklade
Cena: 11,00 EUR
 
Chcete zdravú a hebkú pokožku? Trápi vás suchá koža a vrásky? Potom vám môže pomôcť tento prémiový doplnok stravy, ktorý bol vyvinutý našimi poprednými odborníkmi v spolupráci s americkými dermatológmi a nutričnými výživovými špecialistami na to, aby koža dostala všetky najdôležitejšie živiny, ktoré prispievajú k jej omladeniu a celkovému zdraviu.
 krásna koža 
 

Ktoré účinné látky napomôžu omladenie vašej pleti?

 • "Elixír mladosti" kyselina hyalurónová podporuje zdravie a mladistvý vzhľad pokožky.
 • Prirodzená zložka kože kolagén, ktorá udržuje jej zdravý vzhľad a elasticitu a redukuje výskyt vrások.
 • Silný antioxidant vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu v pleti. Kolagén je okrem pleti bez vrások zodpovedný tiež za zdravé krvné cievy, kosti a chrupavky a ich správne fungovanie. Vitamín C navyše celé telo chráni pred oxidatívnym stresom.
 • Glukosamín udržuje zdravé kĺby a celý pohybový aparát, prispieva k udržaniu flexibility pohybu a celkovo k mobilite.
 • Antioxidant z modrých vinných hrozien - resveratrol pôsobí priaznivo na stav kardiovaskulárneho systému a taktiež proti starnutiu pleti.
 • Zinok zaisťuje zdravé kosti, vlasy, nechty a pokožku. Taktiež napomáha správnemu fungovaniu zrakového ústrojenstva a chráni bunky pred oxidatívnym stresom.
 • Vitamín B5, tiež nazývaný vitamín krásy pomáha zdraviu pokožky, podporuje správnu činnosť nervovej sústavy, vrátane náročné psychickej činnosti, a dokáže znižovať pocity únavy a vyčerpania.
 • Vitamín A podporuje zdravie pokožky a udržuje dobrý stav slizníc a zraku.
 • Biotín podporuje zdravie slizníc, vlasov a pokožky a taktiež podporuje psychickú činnosť.
 • Meď pôsobí priaznivo na stav spojivových tkanív a správnu pigmentáciu vlasov a pokožky, navyše chráni bunky pred oxidatívnym stresom.
 • Účinný antioxidant vitamín E chráni bunky pred oxidatívnym stresom a poškodením voľnými radikálmi, a tým pádom chráni pokožku aj celý organizmus pred predčasným starnutím.
 

Ako ešte môžeme omladeniu pokožky napomôcť?

 1. Konzumáciou čo najväčšieho množstva surovín v prírodnom stave.
 2. V prípade, že tepelne upravujeme, potom ideálne v pare, zelenina tak nestratí svoje živiny a je lepšie stráviteľná než surová.
 3. Konzumáciou dostatočného množstva vody, pričom za minimum odborníci stanovujú šesť pohárov vody.
 4. V prípade suchej pleti často pomôže nižšia frekvencia umývania a trikrát denne lyžica oleja lisovaného za studena, ako napríklad ľanového oleja.
 
Keď už sa vrásky objavia, alebo máte pocit, že túžite po omladení s rýchlym a "WOW" efektom, obráťte sa na dermatologických špecialistov. Nechcené vrásky je možné odstrániť mnohými spôsobmi - laserom, mezoterapiou, botoxom či rôznym typom výplní. Možno ich tiež redukovať pravidelným používaním špeciálnej lekárskej kozmetiky s obsahom vitamínov A, C, E, ktorú produkuje napríklad britská značka Medik8, z ktorej ponuky si môžte vybrať v našom e-shope MedaPreX
Koniec článku