Retinol proti vráskam môže mať rôznu koncentráciu. K čomu sa hodia vyššia a k čomu nižšia?

Retinol proti vráskam môže mať rôznu koncentráciu. K čomu sa hodia vyššia a k čomu nižšia?
Rubrika: Omladenie pleti 02.03.2018
tlač

Nech už sú to vrásky, povolená pleť, nadmerná pigmentácia a nerovnomerný farebný tón pleti, upchaté či rozšírené póry alebo začervenanie pleti, retinol môže pomôcť každému typu pleti s takmer každým problémom.

Pleti poskytuje rad benefitov a obnovuje jej mladistvý vzhľad. Pleť môžu postihnúť vonkajšie stresory a z nich prameniace nedostatky, alebo sa môžu objaviť známky starnutia pleti, prípadne akné v dospelosti.

V momente, keď retinolový produkt aplikujeme na pleť, zlepšuje v podstate okamžite jej vzhľad. Spoločne s ďalšími aktívnymi látkami v produktoch napomáha spevneniu pleti a redukuje jej unavený vzhľad. S pravidelnou aplikáciou dochádza k redukcii hrubosti pleti, ktorá je následne rozžiarená, zjemnená a vyhladená.

Retinol si poradí s nedokonalosťami

Pri používaní retinolu je však vhodné prispôsobiť jeho prítomnosť na pleti i ďalšie aplikované produkty. Rozhodne by ste mali, ak ho ešte nepoužívate, začať s každodennou aplikáciou širokospektrálneho produktu na ochranu proti ultrafialovému žiareniu. Aplikácia retinolového produktu môže mať totiž za následok vyššiu citlivosť na slnečné lúče a náchylnosť k tomu sa spáliť.

Chrániť pleť pred slnečnými lúčmi by ste však mali aj ako súčasť vášho anti-aging. Slniečko je totiž jednou z najzásadnejších príčin starnutia pleti a vzniku jeho prejavov, ako je úbytok kolagénu a s ním spojené vrásky, povolenie pleti či nadmerná pigmentácia.

Antioxidanty podporia retinol

Vitamín A je síce jednou z najsilnejších aktívnych látok, ktorú pre svoje omladenie môžete využívať, napriek tomu je ale vhodné ju doplniť aj o ďalšie látky, ktoré omladenie a zlepšenie stavu pleti navýši. V prípade korekčných sér Medik8 sa väčšinou jedná o antioxidanty, akým je napríklad vitamín E (tokoferol), alebo rôzne typy olejov, ktoré ešte viac zjemnia, hydratujú a vyživujú pleť a uľahčia prienik látok do jej hlbších vrstiev

Pri výbere produktov s retinolom by ste si mali dať pozor na to, aké má ten či onen produkt balenie. Retinol totiž nie je fotostabilný a na vzduchu a slnečnom žiarení má tendenciu degradovať. Neznamená to, že by vašej pleti degradovaný uškodil, stáva sa ale menej účinným. Vy si ale jeho silu chcete určite vychutnať z plného hrdla, preto voľte produkty s tmavým alebo nepriehľadným obalom a pevným uzáverom, ktoré obsiahnutý retinol zachovajú v jeho najvyššej účinnosti.

Akú silu a aký typ retinolu proti vráskam vybrať? A čo retinol proti akné?

Nižšia koncentrácia retinolu

Aby ste mohli ťažiť z benefitov retinolu, nemusíte ihneď siahnuť po najkoncentrovanejších produktoch. Aj jeho nízka koncentrácia ako je 0,1% je účinná proti rozšíreným pórom a viditeľným známkam starnutia pleti. Pretože sa aj retinol radí k antioxidantom, v kombinácii s ďalšími antioxidantmi ochránite pleť pred poškodením vonkajšími stresormi.

Nižšie koncentrácie retinolu sa hodia v prípade, keď ste doteraz žiaden retinol nepoužívali, alebo ak ho chcete aplikovať na jemnú, citlivú oblasť očného okolia. Najnižšiu koncentráciu retinolu 0,1 % má sérum proti vráskam okolo očí Retinol Eye TR. Toto ľahké, nemastné sérum utvára po aplikácii na pleti ľahký molekulárny film a po zhruba mesačnom pravidelnom používaní zmenšuje hĺbku aj veľkosť vrások a zosvetľuje kruhy pod očami.

Retinol Eye TR Účinok Retinolu pre redukciu vrások bol dokázaný mnohými štúdiami. Pokožka na našej tvári je však rôzne tenká a preto aj sérum pre starostlivosť o očné okolie vyžaduje špeciálnu koncentráciu. Retinol Eye TR s obsahom 0,1% Retinolu zlepšuje vzhľad už vzniknutých jemných rýh a vrások v očnom okolí. Dochádza tiež k celkovému zlepšeniu pokožky, k jej rozjasneniu a k dosiahnutiu mladšieho vzhľadu.
Na sklade
Cena: 23,00 EUR

Rovnakú koncentráciu má tiež nočný očný krém s retinolom Advanced Night Eye. Ten vedľa 0,1% retinolu obsahuje hesperidín pôsobiaci proti opuchom okolo očí, kyselinu hyaluronovú hydratujúcu a vyplňujúcu pleť a vitamíny B3 (niacinamid) a E pre nočnú regeneráciu a ochranu pleti pred voľnými radikálmi. Okrem toho, že tento bohatý nočný krém v pleti uzamyká vlhkosť, zlepšuje stav kruhov a opuchov v očnom okolí, posilňuje jemnú kožu okolo očí a redukuje všetky viditeľné známky jej starnutia. Po aplikácii je pleť hodvábna a vyživená.

Stredná koncentrácia retinolu

Ak sa stretávate s nadmernou pigmentáciou, stareckými škvrnami, výrazným povolením pleti, hlbokými vráskami a ťažkými nedokonalosťami pleti, siahnite po výrobku s vyššou koncentráciou retinolu, a ten aplikujte pre zlepšenie stavu pleti každý večer.

Spočiatku retinol nanášajte len dvakrát či trikrát do týždňa a ako si pleť bude na jeho účinok zvykať, môžete skracovať intervaly aplikácie, až sa dostanete na každodenné používanie. Pleť by si mala zvyknúť počas prvého mesiaca, keď už môžete pozorovať prvé výsledky.

Produkty so strednou koncentráciou retinolu, ktorá sa pohybuje medzi 0,15 % a 0,3 %, viditeľne redukujú vrásky, pôsobis tiež proti seboroickej dermatitíde a zlepšujú aknóznu a problematickú pleť. Posilňujú pleť postihnutú úbytkom objemu.

Vyskúšajte nočné sérum Retinol 3 TR s obsahom 0,3% vitamínu A, vitamínu E a jojobového oleja, ktoré hydratuje problematickú pleť a pomáha s bojom s nedokonalosťami. Alebo siahnite po čistom vitamíne A v koncentrácii 0,15 % v kapsuliach Monodermá A15 vhodných pre boj so starnutím pleti, ale tiež akné.

Vysoká koncentrácia retinolu

Ak chcete pri terapii starnúcej či starnutím poškodenej pleti dosiahnuť skutočne dramatické výsledky, je potrebné zvoliť aj dramatickejšiu koncentráciu retinolu v produktoch, ktorá sa môže pohybovať medzi 0,6 % až 1 %. K zmenám na pleti potom dochádza rýchlejšie a produkty pôsobia aj proti veľmi hlbokým vráskam a značnému úbytku kolagénnych vlákien. Tieto produkty dokážu prečistiť aj neústupné póry.

Sérum Retinol 6 TR s koncentráciou retinolu 0,6% prirodzene nadväzuje na Retinol 3 TR. V momente, kedy vám už účinok tohto slabšieho séra nestačí, treba "pridať grády" a prejsť na produkt silnejší. Retinol 6 TR poskytuje omladenie aj zrelej pleti a prvé účinky sa môžu objaviť už prvý týždeň aplikácie.

Maximálnu silu vitamínu A spoznáte z produktov Retinol 10 TR s jeho 1% koncentráciou, ktoré si môžete zaobstarať v dvoch prevedeniach, sére či balzame. Tieto produkty sú vhodné pre všetky typy pleti, predovšetkým pre pleť normálnu a suchú. Tieto bohaté produkty cielia na najvýraznejšie traumy pleti spôsobené jej starnutím aj poškodenie slnečným žiarením. Sérum je vhodné pre aplikáciu na celú tvár, krk a dekolt, balzam sa viac hodí na aplikáciu na konkrétne lokality, ktorých vzhľad chcete zlepšiť.

Koniec článku