Ako sa starať o mastnú pleť v zime? Hlavne hydratujte!

Ako sa starať o mastnú pleť v zime? Hlavne hydratujte!
Rubrika: Problémy s pleťou 30.01.2017
tlač

V zime na našu pleť útočí agresívny mix chladného a vysušujúceho vzduchu a neustále zmeny teplôt. Hoci by sa mohlo stať, že najviac v zime trpí suchá pleť, ani pre mastnú a zmiešanú nie je toto obdobie veľmi priaznivé.

Či už je typ vašej pleti akýkoľvek, zima je presne ten čas, kedy je vhodné starostlivosť o ňu trošku poupraviť. Ak máte však pleť zmiešanú alebo mastnú, dosť možno sa (oprávnene) obávate začať používať hutnejšie zvláčňujúce hydratačné krémy kvôli tomu, aby sa vaša pleť ešte viac nemastila. Obávať sa, ale netreba! Zimná starostlivosť nemusí mať nutne za následok vznik upchatých pórov alebo lesknúcu sa pleť, ak teda viete, po akých produktoch máte siahnuť!
 
Keď sa teplota priblíži bodu mrazu alebo dokonca pod neho spadne a objaví sa aj ľadový vietor, vzduch býva síce chladný, ale zároveň suchý. A práve nízka vlhkosť je pre pleť tá pohroma! Vzdušná vlhkosť totiž napomáha udržať pleť jemnú a vďaka nej nie je suchá s nepeknými šupinkami.
 
Avšak v zime nie je nízka vlhkosť len vonku! Suchý vzduch na našu pleť pôsobí aj vo vnútri budov v dôsledku neustáleho kúrenia. Kombinácia chladného vzduchu a nízkej vlhkosti vonku a teplého vzduchu a nízkej vlhkosti vnútri je jednoducho pre pleť príliš veľký nápor. A to aj pre pleť mastnú! Výsledkom sú pocity pnutia, začervenanie, dehydratácia a celkovo sa jednoducho nemusíte "cítiť vo svojej koži".
 

Pre mastnú pleť sú ideálne ľahké séra

S počasím toho bohužiaľ moc nenarobíte a ani stiahnuť kúrenie na minimum nie je tá najlepšia voľba. Čo však pre svoju pleť môžete urobiť, je pridať do svojho portfólia produkt, ktorý v koži jemne zadrží vlahu. Napríklad hydratačné sérum Hydr8 B5 s kyselinou pantoténovou a kyselinou hyalurónovou. Toto ľahučké sérum prinúti vašu pleť nadobudnúť dojem, že už je jar a že na ňu padajú kvapôčky rannej rosy!
Hydr8 B5 - hydratačné sérum na pokožku Potrebujete svojej pleti dodať vlahu? Spoľahnite sa na tento ľahký gél. Vďaka kyseline hyalurónovej a kyseline pantoténovej bude pleť vyhladená a chránená. Teraz v novom, guľatom balení.
Na sklade
Cena: 41,00 EUR
 
Ak je vaša pleť mastná či zmiešaná s mastnými zónami, mali by ste sa bez ohľadu na ročné obdobie vyhýbať takým produktom, ktoré majú za následok upchatie pórov a vznik pupienkov. V zime toho docielite tak, že zabudnete na všeobecne platné odporúčanie začať používať krémové čistiace prípravky a hutné krémy.
 
starostlivosť o pleť
 
Spoľahnite sa skôr na produkty s ľahkou konzistenciou, ktoré pleť nezaťažia, ale zachovajú ju jemnú a regenerovanú bez nežiaduceho lesku. Okrem obľúbeného séra Hydr8 B5 od britskej firmy Medik8 je pre dehydrovanú pleť vhodný hydratačný gél Daily Youth Princess Skincare, ktorý má nemastné zloženie, a rozhodne tak jeho aplikácia nebude mať za následok lesklý vzhľad pleti. Práve naopak!
 
Oba tieto ľahké prípravky sú nabité látkami, po ktorých vaša pleť baží, či už je to kyselina hyalurónová, glycerín, vitamín C, vitamín E, kyselina pantoténová alebo urea, a vďaka ktorým získa celoročne mladistvý, vyhladený vzhľad!
 
V rámci starostlivosti o zmiešanú alebo mastnú pleť je konštantne dôležité jemne ju vyživovať a správne čistiť.
 

Aké produkty sú na to ideálne?

 • Čistiaca pena bez obsahu mydla Clarifying Foam, ktorá pleť vyčistí, upokojí a zredukuje tvorbu kožného mazu
 • Daily Refresh Balancing Toner, ktorý stiahne póry a pleť dočistí a pripraví na príjem aktívnych látok z ďalších produktov
 • Exfoliant, či už na báze AHA či BHA kyselín alebo mechanický. Čo treba Pore Refining scrub? Pomôže z pleti odlúčiť odumreté bunky a ešte viac ju tak omladí, prečistí a navyše stiahne rozšírené póry!
 • Alebo zvoľte antioxidačný gél na problémy s pleťou Breakout Defence + Age Repair, ktorý obsahuje niacínamid, ktorý tiež podporuje jemnú exfoliáciu pleti
 • Denný hydratačný krém, pretože aj mastnú pleť je potrebné denne hydratovať. Len nesmie obsahovať oleje, aby pleť zbytočne nemastil. Ako napríklad krém Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator!
 • Nočné sérum s retinolom (forma vitamínu A) a ďalšími vitamínmi, ktoré pleť cez noc omladia a pôsobia aj proti akné

A ako na to?

 1. Ráno a večer pleť vyčistite.
 2. Ráno a večer sa tiež spoľahnite na účinnosť tonera.
 3. Ráno a večer siahnite po antioxidačnom gele.
 4. Ak je pleť suchá, čo je pre zimné obdobie typické, neváhajte použiť hydratačné sérum.
 5. Nezabudnite tiež na každodennú rannú aplikáciu hydratačného krému.
 6. A večer dajte šancu retinolovému séru.
Nasledovaním nášho návodu tak zvládnete najchladnejšie ročné obdobie aj to najhoršie počasie s pleťou krásne jemnou a hydratovanou. A nebudete musieť ani riskovať nadmernú mastnotu pleti, upchaté póry či akné.
 

Čomu sa vyhnúť?

 • Ak pleť nie je skutočne veľmi mastná, v zime sa vyvarujte pleťových masiek s obsahom ílu.
 • Ak sa na pleti objavujú šupinky, nesnažte sa ich mechanicky z pleti odrhnúť, vyberte skôr jemnú masáž teplým tvárovým uterákom a následnú aplikáciu tonera. Ak, ale budete podporovať exfoliáciu pleti, ako sme vás naviedli o pár riadkov vyššie, šupinky by nemali mať šancu sa na pleti vôbec objaviť.
Koniec článku