Nanotechnológia

Odbor, ktorý sa zaoberá tvorbou a vyžitím technológií v mierke 1-100 nanometrov.

Slovom nanotechnológia sa všeobecne označuje odbor, ktorý sa zaoberá tvorbou a využitím technológií v mierke 1-100 nanometrov. Jedná sa o manipuláciu s hmotou v meradle atómov a molekúl.

Tím vedcov zo španielskeho lekárskeho inštitútu pre nanotechnológie vyvinul 20 rôznych častíc veľkosti desaťtisíciny hrúbky ľudského vlasu, ktoré sľubujú veľký prielom pri liečbe rakoviny pankreasu a hrubého čreva. Pri jednej z týchto nanotechnológií bol preukázaný jedinečný efekt omladenia ľudskej kože. Tak vznikla produktová rada Endor, ktorá vás prekvapí svojimi výraznými výsledkami.

Nanotechnológia Endor je nielen účinná, ale aj bezpečná. Prešla klinickým testovaním a bola zaregistrovaná v rámci Európy. Molekuly zlata - tzv. nanočastice, ktoré sú obalené kyselinou hyalurónovou, sa dokážu v koži nadviazať na receptory našich kožných buniek. Konkrétne sa viažu na receptor CD44, ktorý dá signál k tomu, aby kožná bunka produkovala viac kolagénu a elastínu. To sú totiž 2 základné bielkoviny, ktoré sú zodpovedné za elasticitu, pružnosť a mladý vzhľad pleti.