6 častých príčin vypadávania vlasov

6 častých príčin vypadávania vlasov
Rubrika: Starostlivosť o vlasy 23.11.2013
tlač

Niečo sa deje. V kefe zostáva oveľa viac vlasov než ste inokedy zvyknutá a to Vás dosť znervózňuje. Dlhodobá starostlivosť, vďaka ktorej ste si vypestovala vlasy, s ktorými ste spokojná, by mohla byť v priebehu niekoľkých týždňov preč. Máme pre vás šesť SOS rád, ktoré by mohli zachrániť situáciu.

1. Jedzte dostatok vitamínov a minerálov

Vlasová papila, ktorá vlas zásobuje živinami, citlivo reaguje na každú zmenu. Pri nedostatku určitých vitamínov a minerálnych látok vlasy slabnú, lámu sa a vypadávajú. Čo Vám v tele chýba najlepšie zistí lekár, zájdite si na preventívnu prehliadku a nechajte si vziať krv. Výsledky napovedia, čoho je nedostatok.

2. Možno sú to hormóny

Počas a po skončení tehotenstva je padanie vlasov normálnym javom. Ak produkuje ženský organizmus príliš mužských hormónov, môžu vlasy rednúť. Táto situácia sa môže opakovať v období menopauzy. Hneď ako sa hormonálna búrka utíši, malo by sa všetko vrátiť do pôvodného stavu. Aby ste však svojim vlasom v regenerácii pomohla, môžete používať špeciálnu kozmetiku proti padaniu aj pre rast nových vlasov. Napr. značka Renokin je preverená klinickými štúdiami. Rad obsahuje šampónkondicionér a sérum. Renokin napomáha zastaveniu padania vlasov a prispieva k rastu nových.

3. Môže za to choroba

Dôvodom padania vlasov môžu byť ťažké infekčné choroby ako je šarlach alebo týfus. Dajte pozor aj na ochorenie štítnej žľazy. S takto závažnými problémami však musí pomôcť lekár.

4. Prílišná záťaž

Užívanie liekov, stres, hektický životný štýl, psychické problémy, alebo narušenie životného prostredia niekedy tiež vedú k vypadávaniu vlasov. Skúste zvoľniť tempo. Byť výkonná a produktívna je dôležité, ale nie viac ako samotné zdravie.

5. O svoje vlasy sa starajte

Možno už toho na Vaše vlasy bolo moc: priveľa slnka, opakované chemické zásahy, zlý šampón alebo moc fénovania, kulmy alebo žehličky. Svoje vlasy môžete pri opaľovaní chrániť šatkou alebo klobúkom, vyberte šetrnú farbu na vlasy, kúpte si nový šampón - jemný k vlasom aj pokožke hlavy a fénujte len vlažným vzduchom.

6. Hlavne voľnosť a dýchať

To je možno jediné, čo Vaše vlasy chcú. Neustále sťahovanie do gumičky môže mať negatívny vplyv na ich rast. Zabudnite na klobúky a čiapky. Dajte im jednoducho voľnosť.

 
 
Koniec článku