Ako dodať starnúcim vlasom vitalitu?

Ako dodať starnúcim vlasom vitalitu?
Rubrika: Starostlivosť o vlasy 03.02.2014
tlač

Rovnako ako celý organizmus a pokožka, starnú aj naše vlasy. V detstve máme páperie, ktoré v dospievaní silnie do hustých vlasov a v pokročilom veku naša hriva starne. Ako sa také starnutie vlasov prejavuje, a ako svoje vlasy účinne vyživovať?

Počas života prekonávajú vlasy veľa zmien. Pôvodné jemné a tenké detské vlásky postupne zosilňujú a pribúda v nich pigment. Konečný vzhľad a kvalita nadobúda až po skončení puberty, kedy sa vlasy viac mastia. V mladosti rastú vlasy rýchlejšie, v starobe pomalšie, na rozdiel od chĺpkov v nose, obočia a chĺpkov na tvárach žien. S pribúdajúcim časom dochádza k spomaleniu bunkového metabolizmu vlasu, spomalenie mikrocirkulácie a bunkovej výmeny. Končeky vlasov sú svetlejšie, jemnejšie, lámu sa, strácajú lesk a sú mdlé. Šedivenie je záležitosť individuálna a dedičná. Je spôsobené ubúdaním vlasového pigmentu, môže sa objaviť už v dvadsiatich rokoch. Náchylnejšie na šedivenie sú tmavé vlasy, svetlé väčšinou šedivejú oveľa neskôr.

Péče o vlasy - renokin
 
Rýchlosť starnutia vlasov môžete ovplyvniť starostlivosťou a výživou. Dôležité je sa o vlasy pravidelne starať a zbytočne ich neničiť. Špeciálnu starostlivosť by ste mali venovať pokožke hlavy, ktorej zdravie a vitalita rozhoduje o hustote a kvalite vlasov. Dôležité je používať kvalitné šampóny, kondicionéry, masky či séra na vlasy s účinnými látkami. Odporúčame siahnuť po prípravkoch s využitím nanotechnológie. Šampón obsahuje vyživujúce látky, ktorých účinnosť však závisí od transportu do vlasu a pokožky hlavy. Molekuly týchto vyživujúcich látok sú väčšinou tak veľké, že ich cez vrchnú časť vlasu alebo pokožky prejde len veľmi málo a zvyšok sa s šampónom zmyje. Nanotechnológia pracuje na základe takzvaných nanokapsúl, ktoré vo vnútri seba uzavrú častice účinných látok, dopravia ich cez vrchnú vrstvu hlboko do vlasu aj pokožky a tým zaručia ich naozajstný efekt. Nanotechnológiu využíva napríklad rad vlasovej kozmetiky Renokin a mnoho ďalších renomovaných značiek. Ak od svojho šampónu či kondicionéru vyžadujete naozajstný efekt, skúmajte technológiu, na základe ktorej je zaručená jeho účinnosť.
Koniec článku