Vlasová mezoterapia vám dokáže vrátiť bujnú hrivu

Vlasová mezoterapia vám dokáže vrátiť bujnú hrivu
Rubrika: Starostlivosť o vlasy 27.08.2015
tlač

Termín mezoterapia sa poslednú dobou skloňuje v mnohých rôznych spojeniach. Jednak je to účinný spôsob omladenia (ale o tom až nabudúce), jednak možnosť, ako podporiť rast vlasov na hlave. Čo sa môže hodiť, pretože so stratou vlasov teda aspoň raz počas svojho života majú skúsenosť dvaja z troch mužov a o niečo menší počet žien.

Hlavný princíp mezoterapie je jednoduchý - injekčne ultratenkou ihlou alebo valčekom s ihličkami sa do kože hlavy, respektíve do jej strednej vrstvy,  aplikujú prípravky obsahujúce funkčné látky, ktoré kožu a vlasové folikuly krásne vyživia.
 
Prípravky, ktoré sú pri mezoterapii aplikované, obsahujú väčšinou komplex minerálov, stopových prvkov, peptidov alebo dokonca rastových faktorov či kmeňových buniek. Ľahké hĺbkové podráždenie kože navyše stimuluje prekrvenie oblasti, ktoré podporuje ďalšiu výživu a okysličenie vlasových folikul. Po aplikácii je vlasová pokožka elastickejšia, vlasy vyzerajú lepšie, sú pevnejšie, je redukované ich lámanie a vypadávanie a naopak je podporený rast nových vlasov.
 

Prečo by ste to mali skúsiť?

  • Vaše vlasy budú pevné, lesklé a pružné
  • Budú držať "ako prilepené" vďaka spevnenému a vyživenému vlasovému korienku
  • Vlasy sa nebudú lámať, strapkať ani vypadávať, navyše proti všetkým týmto javom pôsobí mezoterapia ako prevencia
  • Budete mať hustú a zdravo vyzerajúcu hrivu
  • Zlepší sa prekrvenie vlasovej pokožky a jej hydratácia. Už žiadne lupiny!
  • Dodáte svojim vlasom a pokožke hlavy chýbajúce živiny
 

Ako to prebieha?

Do umytej a vydezinfikovanej časti hlavy odborník aplikuje účinný "koktail" látok. Doba aplikácie závisí samozrejme na ošetrovanej ploche, ale zvyčajne sa pohybuje medzi 20 a 30 minútami. Ihneď po ošetrení sa na pokožke hlavy môže objaviť malý opuch či drobná modrina, celkovo možno však zákrok považovať za v podstate bezbolestný. A navyše, u väčšiny odborníkov máte možnosť sa dohovoriť na predchádzajúcej aplikácii znecitlivujúceho gélu, ktorý zabezpečí, že kontakt ihličiek s pokožkou nebudete ani vnímať.
 
Koža na hlave môže byť nasledujúcich 24 hodín od aplikácie mierne citlivá na dotyk, avšak zpravidla je človek schopný vrátiť sa do pracovného procesu ihneď po ošetrení (kdeže, na toto dovolenku nedostanete ...). Nasledujúcich 24 hodín sa neodporúča používať na pokožku hlavy iné prípravky, ako odporučí odborník, ktorý mezoterapiu vykonával. Niekoľko dní po ošetrení sa tiež vyhnite pobytu na priamom slnku a používajte prípravky s vysokým stupňom ochrany, teda minimálne SPF 30.
 
Obecne odporúčaný počet ošetrení je pri vlasovej mezoterapii stanovený na osem. Prvý mesiac prebieha ošetrenie každý týždeň, teda celkom štyri procedúry. Druhý mesiac dochádza klient na ošetrenie raz za dva týždne, absolvuje teda ďalšie dve procedúry. A na nasledujúce dva mesiace tým pádom ostávajú dve ošetrenia. Avšak pozor, je potrebné zdôrazniť, že sa jedná o obyčajné všeobecné odporúčania. Preškolený odborník môže pri pohľade na vašu hlavu počet ošetrení ľubovoľne zvýšiť, znížiť alebo zmeniť periodicitu. Čo je,  ale dôležité, že prvé viditeľné výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Bývajú totiž vidieť už po mesiaci od prvej aplikácie!
 

My v MedaPreX odporúčame dva typy mezoterapie pre vlasy, a to Dermaheal Stem C'Rum a Dermaheal HL.

Koniec článku