Zakladateľ špičkovej kozmetiky hovorí o vitamíne C

Zakladateľ špičkovej kozmetiky hovorí o vitamíne C
Rubrika: Štúdie a odborné články 17.02.2014
tlač

Prinášame Vám exkluzívny rozhovor s Elliotom Isaacsom, ktorý založil anglickú dermatologickú firmu Medik8. Dozviete sa prečo je Céčko dôležitou zložkou proti starnúcich krémov, aké sú problémy s udržaním jeho stability, a dokonca prezradí aj tajomstvo revolučnej technológie, ktorú tím biochemikov Medik8 vyvinul.

Interview ponúka zaújimavé odhalenie toho, čo to obnáša vyvinúť sérum so skutočne stabilným vitamínom C. Ste zvedavý? Čítajte rozhovor...

1: Prečo je vitamín C tak dôležitou zložkou sér proti starnutiu pokožky?

Je všeobecne známe, že vitamín C je kľúčovým komponentom biologických funkcií tela a celkového zdravia. Okrem jeho nespočetných benefitov pre telo, je klinicky preukázané že vitamín C poskytuje koži proti starnúce účinky.

Silný vitamín C je základ pre tvorbu a prenos kolagénu do dermis (vnútorná časť kože), prekazuje silné antioxidačné vlastnosti a zoháva dôležitú úlohu pri redukcii pigmentových škvŕn.

Voľné radikály vyvolnané UV žiarením sú zodpovedné za 95% prípadov predčasného starnutia kože. Používanie vhodného antioxidantu akým je vitamín C je preto základom pre minimalizovanie viditeľných známok starnutia.

2: Aké sú problémy s používaním tejto zložky v dermatológii?

L-askorbová kyselina je najlepšia forma vitamínu C. Je však veľmi nestabilná a rýchlo sa odbúrava čo spôsobuje stratu schopnosti pôsobiť pri aplikácii na pokožku a v najhoršom prípade sa stáva až oxidantom!

Ak sa z molekuly stane oxidant, namiesto toho aby voľné radikály neutralizoval, začne ich sám vytvárať.

Keď sa L-askorbová kyselina dostane na vzduch, zmení svoju farbu, čo je príčiou jemne hnedej farby produktu. Čo je dôležité vedieť je fakt, že ak je L-askorbová kyselina formulovaná vo vode, produkty sú nielen menej účinné, ale často spôsobujú nepríjemné reakcie kože.

Pri vytváraní séra Pure C15 sme sa chceli vyhnúť všetkým spomínaným prekážkam. Pure C15 kombinuje príjemnú textúru  s vysokou koncentráciou L-askorbovej kyseliny a mimoriadnou stabilitou!

3: Ako ste s novým produktom tento problém vyriešili?

Pure C15 je výsledkom 2 rokov intenzívneho výskumu a kombinácie 8 technológií. Podarilo sa nám identifikovať VŠETKY faktory, ktoré môžu ovplyvniť stabilitu L-askorbovej kyseliny vo vodnom roztoku (napr. pH, rozpúšťadlá, obsah kyslíka...) a každý jeden sme riešili individuálne!

Pure C15 preto dodáva pleti silný vitamín C.

4: Čím sa Pure C15 odlišuje od iných produktov na trhu?

Jeho stabilizačný systém je unikátny (vitamín E a L-glutamín), podarilo sa nám reprodukovať sieťový antioxidačný systém, ktorý už existuje a v koži účinkuje!

Pure C15 má dobíjateľný systém vitamínu C, ktorý napomáha vitamínu zostať stabilným nie len vo fľaštičke, ale aj v pokožke! Ponúkame najlepšiu formu tohto vitamínu v elegantnej kozmetickej formule, ktorá je pohodlná na používanie a prináša neuveriteľné výsledky za férovú cenu.

5. Na akom princípe teda Pure C15 funguje?

Dobíjateľný systém zabezpečuje, že vitamín E a L-glutamín dobijú vitamín C ihneď po aplikácii na kožu, čo vedie k dlhotrvajúcej antioxidačnej ochrane počas celého dňa.

6. Ako si tento produkt vedie popri iných Medik8 produktoch, ako napríklad Váš najpredávanejší C-Tetra + Intense?

Momentálne máme v ponuke completnú škálu produktov s vitamínom C. Vďaka rôznym levelom antioxidačnej sily, koncentrácie a forme v akej sa produkt vyrobil, máme dnes silný vitamín C pre každý typ pleti, vek aj rozpočet.

7. Čo chystá Medik8 najbližšie?

Pracujeme na princípe technológií zameraných na hľadaní nových riešení. Naším cieľom je byť číslo 1 v oblasti starnutia pleti, akné, suchej pokožky, pigmentácie a začervenania.

Riešenie pigmentácie je pre nás najbližšou oblasťou záujmu. O tom ale viac už čoskoro.

Koniec článku