Adriana: Trápi ma problematická a naviac citlivá pleť

Adriana: Trápi ma problematická a naviac citlivá pleť
Rubrika: Zachytené v uliciach 07.06.2015
tlač

-Adriana, 23 rokov, študentka ekonomie-

"Mám problematickú a navyše citlivú pleť. Preto si dávam pozor aj na to, aby prípravky, ktoré používam, boli hypoalergénne. Pravidelne si čistím pleť, používam krém a hydratačnú masku. Mala by som ju používať dvakrát týždenne, ale priznávam, že sa k tomu dostanem tak raz za týždeň. O pleť sa snažím starať, ale zase na druhej strane to moc nepreháňam, pretože som sa niekde dočítala, že prehnané čistenie naopak podporuje produkciu mazu. Zaujímam sa o kozmetické novinky, ale skôr o prírodné prípravky, "chémiu" na seba nechcem moc "natierať". Skrátka si dávam pozor, akú kozmetiku používam.
Skorej som mala veľmi problematickú pleť, po ktorej mi ostali nepekné fliačiky. Tých by som sa chcela zbaviť. Okrem pozostatkov z mladších rokov ma trápi, že mi nadmerne rastie obočie, ale s tým asi nič moc nenarobím. "
 

-Rady Odborníka-

Adrianu chválim za pravidelnú starostlivosť, ktorú pokožke venuje. Na čistenie by som jej odporučila Surface Radiance Cleanse, ktorý pleť čistí a odstraňuje známky problematickej pleti. Adriana sa nemusí obávať tento produkt, je totiž šetrný aj k citlivej pleti.
Pretože je zvyknutá používať hydratačnú masku, odporúčala by som Adriane vynikajúcu masku Princess s kyselinou hyalurónovou. Ta hydratuje pokožku a zároveň napomáha už v mladom veku bojovať proti prejavom starnutia pleti. Redukuje prípadné jemné vrásky a zjednotí farebný tón pleti.
Kvôli výrazným problémom s akné odporúčam tiež zaradiť do pravidelného používania jedenkrát týždenne pleťovú masku pre redukciu pórov a reguláciu tvorby kožného mazu Natural Clay Mask.
Keď už hovorila Adriana o fliačkach, pre ich redukciu je skvelé sérum Retinol 3 TR, ktoré podporuje odlupovanie odumretých buniek kože a obnovuje kvalitu pokožky. A pretože Adriana nechce "chémiu", nedá mi neodporučiť prípravky od značky Medik8.
Adriana Adriana 2
Koniec článku