Je kuchynská sol' škodlivá? A môže zadržiavať vodu v tele?

Je kuchynská sol' škodlivá? A môže zadržiavať vodu v tele?
Rubrika: Zdravý život 06.05.2020
tlač

Ľudia, ktorí konzumujú príliš veľa soli, a najmä tej obyčajnej, denaturovanej, majú neraz rôzný zdravotný problém.

Často majú tieto problémy:

1) Vyzerajú opuchnutí a o celé kilá ťažší

Keď budete jesť solené lupienky, dostanete smäd. NaCl doslova nasáva vodu z vašich buniek do medzibunkových priestorov.  Zadržiavanie vody v tele je často výsledkom toho, že sami príliš solíte svoje jedlo, alebo prijímate veľa soli v potravinách a ani si to neuvedomujete.

2) Vysoký krvný tlak a srdcové choroby

Keď jete príliš veľa soli, zvyšujete krvný objem, a to vedie k vysokému krvnému tlaku. Dlhodobý vysoký krvný tlak vedie ku kardiovaskulárnym problémom, zlyhaniu obličiek a mnohým ďalším ochoreniam.

3) Iné problémy spojené s vysokou spotrebou soli

Poruchy svalovej a nervovej funkcie, osteoporóza, poškodenie gastrointestinálneho traktu, napríklad pálenie záhy atď. 

Veľa soli, a to najmä tej bielej, kuchynskej, čo je vlastne len denaturovaný chlorid sodný, je "hladná" molekula, ktorá okráda vaše telo o vápnik a mnoho ďalších zdraviu prospešných minerálov.  Táto denaturovaná soľ sa vyrába vo veľkých továrňach, zahrieva na vysoké teploty a ošetruje sódou (sóda odstraňuje iné minerály zo soli a zostáva čistá NaCl). Okrem toho sa do tejto soli často pridávajú proti spekavé činidlá, ako je oxid hlinitý, ktoré sú tiež potenciálne škodlivé.

Čo robiť?

Vyhoďte obyčajnú NaCl. Soľte málo a len morskou, keltskou, alebo himalájskou soľou. Tieto typy solí obsahujú okolo 70 minerálnych a stopových látok, ktoré sú životne dôležité a prispievajú k zdraviu. 

Mnoho ľudí miluje výrazne slanú chuť. Je to zlozvyk, ktorý nás naučila konzumácia priemyslovo spracovaných potravín, ktoré sú často presolené. Skúste zaradzovať do svojho jedálnička prírodné potraviny, vaša chuť sa zjemní a príliš slané potraviny vám už nebudú tak chutiť.

Koniec článku