Naordinujte si vitamín proti starnutiu

Naordinujte si vitamín proti starnutiu
Rubrika: Zdravý život 24.10.2011
tlač

Vitamín E je verný bojovník proti starnutiu. Jeho pravidelnou dostatočnou dávkou pomôžete nielen svojej pokožke a vzhľadu, ale taktiež prispejete svojmu zdraviu. Urobte si vitamínovú terapiu v znamení E.

Vitamín E proti starnutiuVitamín E a jeho účinky na pleť

Tento vitamín pôsobí veľmi priaznivo na celkovú vitalitu pokožky, pomáha liečiť rôzne jej choroby a poškodenia, podieľa sa na hojení jaziev. Vitamín E je najlepší prírodný antioxidant. Zbavuje pokožku voľných radikálov a tým zmierňuje proces starnutia a redukuje jemné vrásky. Tento vitamín je obzvlášť vhodný na používanie počas leta, pretože chráni pokožku pred účinkami UV žiarenia. 
 

Vitamín E je určený pre

Stresovanú pleť
Pleť náchylnú na rôzne typy erytému
Pleť s ekzématickou dermatitídou
Suchú a veľmi suchú pleť
Všetky typy pleti s cieľom redukcie vrások a omladenia
 

Tip redakcie

Naordinujte si vitalizačnú terapiu v podobe čistého vitamínu E pre pleť vo vysokej koncentrácii. Vitamín je uchovávaný v malých kapsliach, ktoré ho chránia pred oxidáciou na vzduchu či v teple. Vďaka tejto starostlivosti nestrácajú svoju účinnosť. Stačí každý večer pohodlne otvoriť jednu kapsličku a vitamín votrieť do pokožky.
 

Vitamín E a jeho účinky na zdravie

„Éčko“ chráni bunky a zabraňuje kardiovaskulárnym a reumatickým chorobám - bráni usádzaniu cholesterolu, vzniku krvných zrazenín, chráni cievy pred kôrnatením. Je nazývaný vitamínom plodnosti. Odďaľuje prejavy starnutia - ako fyzického, vrátane tvorby vrások, tak mentálneho.
 

potraviny obsahujúce vitamin E

Potraviny obsahujúce vitamín E vo väčšom množstve

Pšeničné klíčky, rastlinné oleje, vajcia, mlieko, orechy, všetky druhy zelenej zeleniny, pečeň, med.
 

Tip redakcie

Odporúčame prijímať vitamín E denne z prírodných zdrojov v čo najvyššom množstve, pretože stála vyššia dávka je organizmu veľmi prospešná. Pokiaľ sa rozhodnete pre vitamíny v tabletách. Nikdy ich neužívajte nalačno. Aby sa vitamíny vstrebali, musíte ich kombinovať s bielkovinami a enzýmami v potrave. Pokiaľ užívate vitamín E a železo, nikdy ich neberte súčasne. Éčko prehltnite napr. po raňajkách a železo po večeri. Aby ste však mali v tele dostatok vitamínu E, stačí si dát občas len tak na chuť hrsť orieškov a dodávka potrebného množstva vitamínu bude zaistená.
Koniec článku